Черкащина

0
338

Демонтували Леніна

Монумент Іллічеві зняли в місті Шпола після розгляду відповідного питання місцевими депутатами. Рішення про демонтаж монумента, який стояв на території цукрового заводу, ухвалили до роковин вшанування жертв політичних репресій.

Випускатимуть веломобілі

Разом із колегами інженер-конструктор черкаського ПАТ «Темп» Олександр Єщенко розробив проект двомісного прогулянкового велосипеда. Щоправда, виготовлена поки тільки експериментальна модель, але її випробування минуло успішно.
Веломобіль простий і зручний у використанні. Цей транспортний засіб з м’язовим приводом поєднує простоту, економічність і екологічність велосипеда з комфортом автомобіля, яким зручно буде користуватися на алеях парків чи санаторіїв. Він оснащений сидінням для маленьких діток, що дає можливість насолодитися прогулянкою на свіжому повітрі для всієї родини.
«Ми створили цей транспорт з власної ініціативи напередодні відкриття паркового сезону, — розповідає конструктор. – Адже веломобіль призначений для прогулянок парками, бульварами, набережними, площами міст. Тому гадаємо, що замовниками переважно будуть муніципальні служби».
Уже підготовлені фахівці та налагоджено заводське обладнання для серійного виробництва веломобілів.

Незвичайна гармоніка зайняла гідне місце в колекції Жашківського музею

Одного дня до музею української гармоніки в Жашкові на Черкащині завітав  місцевий житель Богдан Сенчуков. Юнак прийшов не з пустими руками —  приніс гармоніку, яку зробив власними руками з сірників.
Захопився виробами з сірників ще в підлітковому віці. Починав із простеньких — трактор, кораблі, вежі, інші предмети побуту. Поступово удосконалювався. Друзі пропонували зробити якісь речі. Поступово ускладнював завдання. Знаходив відомості про умільців у місцевій бібліотеці, в Інтернеті. Звичайні сірники та клей раптом перетворювалися у дивні вироби, які вже важко назвати простим рукоділлям. Якось, відвідавши місцевий музей гармоніки, взявся за музичні інструменти. Спочатку виготовив маленьку гармоніку, гітару. Але в голові вже визріла думка скласти з сірників інструмент нормального розміру та ще й пристойного звучання. Проконсультувався із засновником і керівником музею гармоніки Іваном Сухим. Він не тільки схвалив намір юного майстра, а й дав для взірця один із наймилозвучніших експонатів.
«Чотири місяці, — розповідає Іван Іванович, — Богдан працював над цим шедевром. Я чим міг (а це були в основному поради), допомагав йому. Можна тільки дивуватися наполегливості молодого чоловіка. Витратив на ексклюзивний інструмент вісімнадцять тисяч сірників. Допомагали сестри, які навчилися обрізати «будматеріал» так, як потрібно.
І ось готова гармоніка «Єдність»! Заслужений працівник культури України Іван Сухий прийняв новий експонат до музейної колекції, продемонстрував чарівні звуки інструмента. Він нагадує гарно зроблений концертний. Однак і корпус, і кнопки, й багато інших деталей — із сірників».
«Найскладніше, — розповідає Богдан, — було приладнати міх до корпусу, адже повітря на з’єднанні не повинно проходити. Однак і цю проблему вирішив. Зараз працюю над скрипкою…»
Немає сумніву, що скрипка мелодійно зазвучить, дивуючи не тільки жашківців, а й засновників Книги рекордів України, куди Богдан подав  заявку.

На теплоході музика лунає…

Не впізнати сьогодні Черкаського річкового порту. Вокзал, який 18 років свого існування був у занедбаному стані і реконструйований тільки до його 50-річчя, що відзначалося торік, знову тішить око своїми архітектурними формами, надає пасажирам чимало різноманітних послуг. Сюди знову, як і колись, приходять відпочивати черкасці. І не тільки, щоб з берега помилуватися дніпровими хвилями, а й здійснити прогулянку до Канева. Теплохід для туристів «Резон» відтепер робить рейси тричі на день та може одночасно прийняти на борт до 100 пасажирів. Ціна квитка для дорослої людини становить 20 грн, для дитини — 10. Однак діти-сироти та діти з малозабезпечених сімей зможуть безплатно покататися на пароплаві.
«Для цього кожен район і місто самостійно визначатиме кількість дітей, які кататимуться на пароплаві. А шляхи відшкодування коштів туроператорам ми знайшли, — розповів голова облдержадміністрації Сергій Тулуб. — Крім того, зараз ми працюємо з Міністерством інфраструктури над об’єднанням маршруту, аби запустити пароплав, який возитиме туристів з Києва до Канева і до Черкас».
Відкриття пасажирської навігації на Дніпрі значно підвищує туристичну привабливість регіону.