У Львові готують майбутню експозицію робіт Пінзеля для Лувра
Львівська національна галерея мистецтв отримала офіційне запрошення провести у французькому Луврі виставку понад 20 робіт видатного скульптора Іоана-Георга Пінзеля. Відповідний контракт уже надійшов до адміністрації музею. Про це повідомив журналістам головний хранитель фондів галереї, куратор майбутньої виставки Ігор Хомин.
«Контракт потребує певних уточнень, які здебільшого стосуються чіткого формулювання зобов`язань сторін. Ми їх опрацювали та скерували до Міністерства культури», – зазначив мистецтвознавець.
За його словами, зараз скульптури, які перераховані в контракті, готують до перевезення в реставраційні майстерні галереї.
Нагадаємо, представники французького музею, котрі побували у Львові, запропонували внести до експозиції Годовицький вівтар, який зараз експонується в музеї Пінзеля, роботи з Монастириського, Тернопільського і Івано-Франківського музеїв, а також одну скульптуру із церкви села Рукомиша на Тернопільщині. У Луврі їх виставлять в каплиці Людовіка XIV.
Талант Пінзеля розквів у Бучачі при підтримці графа Миколи Потоцького. Тут скульптор створив ряд пам’яток пізнього бароко, що сформували обличчя міста. У 1756-57 рр. він оформлював Львівський костьол тринітарів. У 1759-61 рр. створив скульптури для фасаду собору Святого Юра, а в 1761 р. виготовив вівтар для парафіяльного костьолу в Монастириськах. Одним з найяскравіших творінь на Львівщині вважають вівтар у селі Годовиця.
Відкривачем і першим дослідником творчості Пінзеля був колишній директор Львівської національної галереї мистецтв Герой України Борис Возницький.
У новий навчальний рік – з новою школою!
Нову школу матиме село Бірки Яворівського району у подарунок до початку нового навчального року. Заклад зможе прийняти 500 школярів. Будівництво почалося ще у 2008 році. Загальна вартість будови — 30 мільйонів гривень. Досі село школи не мало. Діти ходили на науку до сусідніх Брюховичів.
«У нас у сільській раді — 365 дітей шкільного віку, – розповів сільський голова Бірок Володимир Кульчицький. – Вже зібрали 200 підписів батьків, які готові віддати дітей до нової школи. Досі 80 відсотків наших дітей навчалися у школі у Брюховичах, ще 20 — у школах Львова. Батькам складно було довозити дітей на навчання, особливо взимку. У школі буде і комп’ютерний клас, і бібліотека». Директора школа ще не має, кажуть, з серпня ім’я очільника закладу стане відоме.
«Переконаний, нам вдасться втримати темп, і до вересня перша черга школи буде готова, – запевняє голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк. – Першого вересня тут за парти сядуть понад 200 школярів, а ще 25 діток будуть охоплені дошкільною освітою».
До Венеції квиток дешевший, ніж до Києва
Замість того, щоб платити по 300-500 гривень за квиток на швидкісний потяг “Хюндай”, українці воліють додати кілька гривень і летіти літаком. Найбільше зріс попит на авіаквитки у напрямку Київ-Харків, кажуть в авіакасах. Квитки на літак у цьому напрямку можна придбати за 600-700 гривень, зате замість п’яти годин у дорозі можна бути лише годину.
«Для приватних поїздок українці рідко користуються авіаперельотами, бо вони ще дорогі для пересічних громадян. Але у відрядження все частіше літають, ніж їдуть потягом, особливо після того, як добові збільшили до 180 гривень, – кажуть у столичних авіакасах. – Раніше літаки програвали поїздам не лише за ціною, а й за надійністю. Адже поїзд виїде незалежно від погоди. Натомість “Хюндаї”, попри досить високу ціну, мають погану репутацію, оскільки часто запізнюються та зривають графіки інших поїздів. Був навіть випадок, коли з Харкова швидкісний поїзд виїхав на годину раніше, ніж було зазначено в розкладі. І люди “пролетіли” з квитками. Попит на внутрішні авіарейси з введенням літнього розкладу потягів зріс відчутно. Проблема у тому, що не можемо його задовольнити. Дешевих авіаперельотів в середині країни вкрай мало, а квитки за звичайними цінами далеко не усі можуть собі дозволити».
Зі Львова до Києва є кілька вильотів вранці, але більшість з них не по кишені пересічному українцю. Зрештою, як і швидкісна електричка. Тому, якщо нема квитків на звичайний поїзд, доводиться відмовлятись від поїздки. “Я збиралась до Києва два тижні тому. Про семінар дізналась за два дні до нього. Пішла за квитками — на нічні вже не було купейних. Тільки на швидкісний, але він мені за графіком не підходить. Ще навесні літала до Києва за менш ніж 700 гривень, але тепер ці рейси вже скасували. Найдешевше, що можна зараз знайти, — 1100 гривень. І то, якщо береш туди і назад. В результаті, я так нікуди і не поїхала”, – каже львів’янка Галина Бень.
«Люди зараз дуже часто питають про авіаквитки до Києва, але, на жаль, дешевих авіарейсів у цьому напрямку немає. В середньому квиток коштує 1200-1400 гривень в один бік, – кажуть в компанії Bee Travel. – Бюджетна авіакомпанія WizzAir літає зі Львова у Дортмунд і Венецію. Квитки коштують від 50 євро. І вони користуються великою популярністю, особливо Венеція. Враховуючи, що зараз сезон відпусток, найпопулярніші напрямки зараз Дубровнік, Тіват, Бургас, Мілан, Мадрид. Часто питають за авіаквитками зі Львова до Сімферополя, але WizzAir на цьому напрямку більше не літає. Взагалі нам дуже бракує бюджетних авіакомпаній на внутрішніх рейсах — країна ж велика».
Маєш борг? Отримуй лічильник!
Рецепт вирішення гострої і задавненої проблеми погашення боргів за житлово-комунальні платежі створили у Львові. Малозабезпеченим родинам городян, які з певних причин не змогли оплатити комунальні послуги, за кошти місцевого бюджету встановлять прилади обліку гарячої та холодної води. Так вирішили депутати Львівської міської ради. З міської скарбниці виділять 100 тисяч гривень і обладнають лічильниками помешкання 218 сімей.
Загалом у Львові 927 родин, які мають сумарну заборгованість перед комунальниками у 9,9 млн. грн. Спеціально створені у кожному районі робочі групи з’ясовували причини виникнення боргів.
Як зазначили у департаменті житлового господарства та інфраструктури Львівської міської ради, до категорії злісних неплатників потрапили сім’ї, які опинилися у скрутному фінансовому становищі, і не з доброї волі заборгували 2,7 млн. грн.
Це і є ті 218 родин, яким місто допоможе вирватись із боргової ями, встановивши прилади обліку. Тепер їм розраховуватися буде легше, адже оплачуватимуть реально спожиті кубометри, зафіксовані лічильником, а не за нормами. Щоправда, вже наявні борги не спишуть.
«Однак добре, що їх розтермінують», — поділилася пані Люба, яка втратила роботу і відтак через складне фінансове становище родини не змогла вчасно розрахуватися із комунальниками. А тепер зможе потроху і поточні платежі вносити, і старі борги повертати.
Серед львівських податківців – четверо з фальшивими дипломами
Пенсіонери та пільговики, яким влада наобіцяла золоті гори перед виборами, можуть не хвилюватись. Гроші на соціальні ініціативи президента будуть — податківці працюють стахановськими темпами і навіть перевиконують плани зі зборів податків. Про перевиконання планів відзвітував і голова ДПС у Львівській області Віталій Пекарчук. За його словами, Львівщина на другому місці (після Одеської області) за рівнем виконання надходжень до державного бюджету.
При цьому головний податківець області запевнив, що податкова служба нарешті повернулась обличчям до платників податків і перетворилась з фіскальної на сервісну службу.
Попри зменшення кількості податкових перевірок (принаймні так стверджують самі податківці), за перші півроку до загального фонду державного бюджету на Львівщині зібрали 1,4 млрд. гривень. Це на 293,3 мільйона, або на 26,2% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Як вдалось досягти таких показників “шляхом конструктивного діалогу”, можна лише дивуватись, адже ВВП країни за ці півроку зріс лише на 2,5%. Податківці навіть примудрились перевершити плани — сума, що вони зібрали, на 7%, або на 92,8 мільйона гривень, більша, ніж було заплановано. Перевиконали плани фактично по усіх показниках, крім надходжень до місцевих бюджетів, — для них недобрали майже 100 мільйонів. Кажуть, у місцевих органів влади апетити надто великі. Тому плани надходжень вони складають на основі того, скільки їм треба, а не скільки теоретично можна зібрати.
Утім, за ці півроку у львівських податківців були і втрати. Зокрема, проти шістьох працівників служби порушені кримінальні справи. З них чотири — за фальшиві дипломи. Після скандалу з підробленим дипломом екс-керівника управління освіти львівської міськради почали перевіряти дипломи усіх держслужбовців. У податковій таких фальшиводипломників виявилось четверо. Ще дві кримінальні справи порушені за корупцію. Зокрема, одного хабарника зловили на тому, що він вимагав тисячу доларів хабара у благодійної організації.
У Золочеві готують патріотичний рекорд
23 серпня, з нагоди Дня державного прапора, на центральній площі Золочева зберуться кілька тисяч людей, аби заспівати національний гімн України. У переддень Дня Незалежності люди прийдуть у вишиванках. На співочий парад завітають представники Книги рекордів України. Жителі Золочева планують встановити рекорд у номінації «масове виконання гімну».
Торік до Книги рекордів України потрапили жителі Івано-Франківська. У День Незалежності гімн заспівало дві тисячі людей з різних регіонів України. А у Золочеві пісенні таланти демонструватимуть і дорослі, і діти. В руках триматимуть синьо-жовті прапори.
Як розповів керівник танцювального ансамблю «Первоцвіт» Юрій Сидорович, для участі у пісенному параді дітей готують заздалегідь на репетиціях. Вони не лише співатимуть, а й танцюватимуть. Після гімну – дитячі танці в стилі хіп-хоп та диско. «У танцювальному шоу візьмуть участь двісті дітей. Наразі тримаємо у таємниці пісню, під яку танцюватимуть школярі», – зазначив пан Сидорович.