Полтавщина

0
189

Убивцю кременчуцького міліціонера затримали через 13 років після скоєного

Днями в Одесі затримали 44–річного підозрюваного у вбивстві співробітника карного розшуку міста Кременчука Руслана Шевченка. Резонансний злочин було скоєно ще у 1999 році. Саме тоді 30–річний Руслан намагався затримати чотирьох хуліганів у кафе. Та сили були нерівними. Накинувшись на правоохоронця, бузувіри зі звірячою жорстокістю буквально «замісили» його руками й ногами, а потім відвезли бездиханне тіло до Дніпра й кинули у воду…
Невдовзі трьох співучасників вбивства затримали й засудили, свої терміни покарання (від 4 до 6 років) вони вже встигли «відсидіти». А ось безпосередньому вбивці тоді вдалося накивати п’ятами з Кременчука й «замести сліди». З’ясувалося, що 13 років він жив зі співмешканкою в Одесі, де перебивався випадковими заробітками. Тепер йому «світить» до 15 років позбавлення волі. Водночас прізвище Руслана Шевченка викарбуване на Дошці пам’яті, встановленій у приміщенні Кременчуцького міськвідділу міліції.

«Мимо тещиного дому я без жартів не ходжу»

Днями полтавською вулицею Покровського йшов голий 51–річний чоловік. Оскільки було те серед білого дня, за присутності там дітей і підлітків, першою звернула увагу на той публічний «стриптиз» небайдужа до таких сумнівних витівок жінка. Однак у відповідь на її зауваження та нагадування про необхідність одягтися чолов’яга спочатку «послав» жінку на три веселі літери, а потім «обклав» тирадами з не менш промовистими слівцями. Тоді обурена громадянка зателефонувала до Київського райвідділу міліції м. Полтави. Його співробітники зупинили цей безсоромний «променад», але отримати від доморощеного «нудиста» більш–менш зрозумілі пояснення змогли в райвідділі тільки через кілька годин, коли «клієнт» трохи протверезів.
Як з’ясувалося, добряче набравшись оковитої, він прийшов додому й ліг спати, а згодом прокинувся. Не побачивши біля себе дружини, вирішив піти на пошуки благовірної до її матері, себто своєї тещі… Чому в такому вигляді, який нагадав своєрідну інсценізацію непристойної російської частівки? Чоловік стверджував, що насправді не хотів нікого ображати, бо перед тією шокуючою прогулянкою нібито одягався чи збирався вдягнутися, принаймні йому так здалося. Зрештою, що було далі, він не пам’ятає. Тепер же згадати, очевидно, доведеться не тільки тещу. Хоча б тому, що «в перекладі» на мову Кримінального кодексу такі недолугі витівки називають хуліганством у вигляді приниження людської гідності та порушення громадського порядку, а нетверезий стан лише обтяжує вину. Тож зараз горе–«стриптизеру» «світить» чималенький штраф або піврічне утримання під арештом чи обмеження волі терміном до п’яти років.