Херсонщина

0
120

Більше 20 тисяч мешканців Генічеська залишилися без води через борги комунальників

Так представники місцевої влади вирішили покарати місто за існуючий борг міськводоканалу енергетикам. Як стало відомо, заборгованість комунального підприємства перед Генічеськими енергетиками становить трохи більше 107 тисяч гривень. Уже був складений план реструктуризації цього боргу, але воду таки відключили. Люди кинулися «обривати» телефон місцевого міськвиконкому, однак мер Олександр Пінаєв заявив, що непопулярне рішення про відключення води ухвалили більшістю голосів депутати міської ради: «Депутати, які представляють у міськраді Партію регіонів, свідомо не прийняли рішення про розподіл коштів міського бюджету на погашення боргу підприємства водного господарства за електроенергію. Зараз у бюджеті є 1,2 мільйона гривень, але при цьому гроші на погашення боргу не виділялися чотири місяці поспіль».
Тож міський голова закликав мешканців Генічеська з даного питання турбувати місцевих депутатів. Крім того, Пінаєв направив термінову телеграму Президенту Віктору Януковичу, в якій звинуватив депутатів міськради від Партії регіонів в умисному блокуванні виділення коштів КП «Генічеську ВУВКГ» і попросив посприяти у вирішенні цього питання. Начальник Генічеського водоканалу Петро Мальований також упевнений, що припинення водопостачання в місті — провина депутатського корпусу. За його словами, ситуація й надалі залишається напруженою і якщо депутати не ухвалять рішення про надання коштів міськводоканалу, підприємству не уникнути чергових боргів і повторних відключень.
А от заступник голови райдержадміністрації Андрій Євстратов назвав заяву Пінаєва абсурдом. На екстреному засіданні районної надзвичайної комісії з приводу водопостачання в Генічеську чиновник звинуватив у всьому саме мера міста. Протистояння триває. Відомо, що в даний час крайнім у цій скандальній історії залишився саме Генічеський міськводоканал. Представники відразу кількох місцевих підприємств подали скарги до територіального відділення Антимонопольного комітету. В підсумку, за зловживання монопольним становищем при наданні послуг централізованого водопостачання міськводоканалу виписали штраф у розмірі 15 тисяч гривень.