Чернівеччина

0
333

Аварійний міст на Буковині обіцяють реконструювати за декілька років
Через руйнування мосту в селі Атаки Хотинського району автобусне сполучення на Буковині буде обмеженим iще щонайменше півроку. А от для легкових автомобілів переправу відкрили iз 17 квітня у реверсному режимі, повідомив начальник Служби автомобільних доріг у Чернівецькій області Ігор Гах. Два наскрізних руйнування проїзної плити і шість руйнувань бетонного захисного шару із заголенням арматури, пояснює чиновник, призвели до того, що міст визнали непридатним для експлуатації.
Стосовно відновлення руху через міст для великих пасажирських автобусів та іншого важкого транспорту, то Ігор Гах каже, що це може статися і через два роки: «Сьогодні є можливість забезпечити рух транспортних засобів вагою до дев’яти тонн у реверсному режимі. Щодо руху великовагового транспорту, то про це зможемо говорити після отримання всіх висновків. Наразі на роботи з покращення стану плити і мосту з держбюджету передбачені 5 млн. грн.».
А поки мешканцям Чернівецької і Хмельницької областей, а також транзитним пасажирам, аби об’їхати зруйнований міст, треба «махнути» зайві сто кілометрів — через запасний мiст, що біля села Звенячин на кордоні з Тернопільською областю. Щоправда, ця переправа не в ідеальному стані, а тепер, коли через неї пішло стільки транспорту, i звенячинський мiст можуть визнати аварiйним.
Ті, кому треба лише на інший берег Дністра — в Кам’янець–Подільський або ближчі населені пункти, — користуються послугами порому. Перевезти одне авто на інший берег коштує 40 гривень, одну людину — 5 гривень. На пором можна завантажити близько двадцяти легковиків.
Як стверджує колишній керівник Служби автомобільних доріг області Іван Мунтян, історія питання мосту в селі Атаки тягнеться з 2008 року, коли на більш ніж 30–рiчний, ніколи не ремонтований міст нарешті звернула увагу влада. Тоді, одразу ж після повені, його конструкцiї детально обстежили. До області терміново відрядили експертів iз технічної ради «Укравтодору», які здійснили експертизу моста. Були навiть визначенi підрядні організації, які запропонували свої варіанти капітального ремонту без зупинки руху по ньому. До роботи мали приступити в 2010 році. Однак змінилася влада в країнi — i планам не судилося здійснитися.
А поки вирішується доля мосту в Атаках, кожен добирається до столиці чи звідти, як може. Автобус сполученням «Чернівці—Київ» тепер їде на три години довше.
 Селяни зупинили видобуток гравію
Мешканці села Іспас Вижницького району Чернівецької області зупинили незаконну вибірку гравійно-піщаної суміші з річки, що тече через цей населений пункт. Таке рішення зумовлене тим, що неконтрольований видобуток є однією з причин потужних повеней, а з села тільки за один тиждень було вивезено близько 2 тисяч тонн гравію. Минулого року повінь уже знищила в Іспасі цілу вулицю.
Втікача з колонії випадково впіймали працівники ДАІ
Сталося це вранці на стаціонарному посту ДАІ в Оршівцях Кіцманського району Чернівецької області. Цікаво, що жодного “орієнтування” на прикарпатського втікача правоохоронці не мали – вони просто звернули увагу на водія, який, перетнувши суцільну лінію розмітки, з порушенням правил дорожнього руху здійснював обгін попутних транспортних засобів. На вимогу автоінспекторів зупинитися порушник не відреагував. З увімкненими проблисковими маячками, попереджуючи правопорушника через гучномовець, екіпаж ДПС змусив водія натиснути на гальма. Той не зміг пред’явити документи на право керування транспортним засобом, пояснивши, що він “незаконно заволодів автомобілем, який належить виправній колонії”. Чому у виправній установі не забили на сполох через втікача, поки невідомо.