Донеччина

0
241

Сумна традиція
Міський голова Родинського, що у Красноармійському районі, Валерій Джураєв вимагав «винагороду» за оренду будівлі дитсадка «Казка». Хоча, закриваючи дошкільний заклад, запевняв, що переведе туди гуртки і секції колишнього будинку піонерів.
Як повідомляє прес-служба прокуратури Донецької області, з’ясовано, що Джураєв починаючи з березня 2013 року, використовуючи своє службове становище, всіляко перешкоджав укладенню угоди про оренду приміщення колишнього дитсадка, яке перебуває в комунальній власності міста. За своє сприяння у якомога швидшому вирішенні питання чиновник вимагав у приватного підприємця 110 тисяч гривень. Урешті бізнесмен звернувся до правоохоронних органів.
Передача грошей відбувалась у службовому кабінеті градоначальника, де він і був затриманий. Наразі міський голова перебуває в Донецькому слідчому ізоляторі. Йому загрожує позбавлення волі строком від 5 до 10 років.
На жаль, до нечистих на руку мерів у Родинському вже «звикли». У 2008 році на хабарі спіймали попередника Джураєва — Дмитра Козловського. Причому за посередництво в таких же послугах — перездачу в оренду нерухомості.
Два роки перебуває під слідством і очільник сусіднього Красноармійська Андрій Ляшенко, якого звинувачують у порушенні закону тим же традиційним «мерським» способом.
І в міліції є «тихе болото»
Житель Маріуполя, якого запідозрили в крадіжці, давав свідчення у Жовтневому районному відділі міліції і перебував у дуже пригніченому настрої, який ще має популярну назву «суши сухарі». Аж тут вигулькнув альтернативний варіант: виявляється, шлях на волю лежить через… кишеню правоохоронця, яка має поважчати на 20 тисяч гривень. Після відповідного повідомлення про спокусливу пропозицію співробітники прокуратури Донецької області та управління внутрішньої безпеки УМВС України в Донецькій області провели спеціальну операцію і затримали 32-річного підприємливого працівника райвідділу міліції. До того ж, це був якраз той випадок, коли мимоволі згадують про «тихе болото», в якому, як завше, заводиться казна-хто. Адже правоохоронець, який досі характеризувався винятково позитивно, несподівано став фігурантом справи відразу за чотирма кримінальними статтями і може «загриміти» за грати на 10 років.
Цей недавній випадок, що стався у приморському місті, зайвий раз підтвердив, що використання нового Кримінального процесуального кодексу істотно позначилося на протидії корупційним діям правоохоронців. Тим паче, що у відомстві триває очищення лав від корупціонерів та хабарників, у яких буквально горить земля під ногами. Приміром, з початку року завдяки зусиллям співробітників підрозділів внутрішньої безпеки МВС розпочато 120 кримінальних проваджень за фактами хабарництва і до карної відповідальності притягнуто 70 працівників міліції.