Рівненщина

0
251

Мати все пробачить
Того дня 29-річний Олександр Ш., укотре розжившись на кілька пляшок оковитої, привів додому приятеля, з яким влаштували у хаті пиятику. Під одним дахом із сином проживає його 58-річна матір Надія. Бідна жінка дуже потерпала від згубного потягу сина до міцних напоїв. Що тільки не робила, аби відвадити його від алкоголю, та марно.
Вже глибокі сутінки вкрили землю, а молодики на кухні все чаркуються та тостуються. Близько п’ятої ранку господиня не витримала: обурилася, стала соромити пиятиків. Зрештою попросила гостя з хати. Ну, може, не попросила, а суворо звеліла «забиратися геть»…
Аж тут за ображеного товариша «заступився» син:
— Чого це ти його женеш? Це й моя хата, маю право запрошувати, кого хочу…
Зчинилася сварка. В її ході Олександр, розлючений тим, що мати зіпсувала йому «бенкет», підвівся з-за столу і, хитаючись, став виштовхувати матір із кухні. А коли жінка вчинила опір, ударив її кілька разів кулаком в обличчя. Потім ухопив зі столу ніж і знову посунув на матір…
Про подальші події розповіли правоохоронці ГУ МВС України у Рівненській області. Їм зателефонували медики хірургічного відділення Здолбунівської райлікарні та повідомили, що із села Здолбунівського району «швидкою» щойно доставлено жінку в критичному стані з численними колотими ранами на тілі. У назване село негайно виїхав наряд міліції, який і затримав злочинця та переправив його до ізолятора тимчасового утримання Рівненського міськвідділу міліції.
На щастя, медикам удалося врятувати життя пораненої жінки. Але до остаточного одужання ще далеко. Зловмисника-п’яницю чекає суд та ув’язнення. Потерпіла сподівається, що, можливо, за цей час син позбудеться згубної звички. Матері так хотілося вірити у краще майбутнє дитини, а вийшло он як.
Знайшли глиняну писанку, якій майже тисяча років
Глиняну писанку, виготовлену 950 років тому, знайшли археологи на березі водосховища у Демидівському районі Рівненщині.
«Це початок 12 століття, Київська Русь. На Волині це перша ціла, настільки старовинна писанка. Раніше в курганах знаходили шматочки. Ціна йому неймовірна. І ще калатає – так, ніби вчора зробили… Глибоко етнографічна річ. По ній хвилі – як символ води, і символ родючості – колоски. Закладали в це сакральний смисл, безперечно. Вони туди камінець клали, потім заліплювали глиною, і виходила така колотушка. Вважалося, що це мало магічну дію», – зазначив керівник експедиції, заступник директора Інституту археології НАН України Денис Козак.
Експедицію здійснив Інститут археології Національної академії наук.
Минулого місяця львівські археологи заявили про знахідку 500-річної писанки, зробленої на шкаралупі справжнього яйця.
Медики хворіють найчастіше
В управлінні Держсанепідемслужби Рівненщини проаналізували професійну захворюваність. Виявляється, пацієнтами лікарів найчастіше стають… самі медики.
За останні 10 років найвищий рівень професійної захворюваності спостерігався в медзакладах (43,9%): серед хворих переважно співробітники обласного протитуберкульозного диспансеру. Рівень захворюваності там становив майже 76%, а серед жінок — аж 93%! Щоправда, за останні 5 років кількість випадків професійного туберкульозу пішла на спад.
Друге місце за кількістю профзахворювань тримає промисловість будівельних матеріалів (13,6%), переважно за рахунок Здолбунівського ПАТ «Волинь-цемент». На третьому — харчова промисловість (7,5%), це переважно працівники борошномельної галузі.
Шершні на смерть закусали лісника
Недавно на Рівненщині стався нещасний випадок на виробництві, який призвів до смерті працівника. Принаймні так нині кваліфікують його в управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань.
Розлючені шершні на смерть закусали лісника, який проводив обхід ввіреної території, в селі Хіночі Володимирецького району.
— Такого за моєї пам’яті ще не було, — каже начальник управління Олександр Колесник. — Ми завершуємо розслідування цього випадку, за його результатами сім’я лісника отримуватиме від фонду всі належні за законодавством виплати. Зокрема дітям платитимуть до настання повноліття, а якщо вони стануть студентами, — до завершення навчання.