Львівщина

0
267

У Львові відкрився візовий центр Канади
Про це повідомляє Посольство Канади в Україні. Зазначається, що Міністерство громадянства та імміграції Канади розширює мережу своїх візових центрів у всьому світі, щоб надавати цінну адміністративну підтримку заявникам перед поданням, під час та після розгляду їх заяви на візу на тимчасове перебування.
Посольство уточнює, що працівники візового центру «відповідатимуть місцевою мовою на запитання по телефону, електронною поштою або особисто і забезпечуватимуть правильність підготовки заяв». При цьому посольство нагадує, що візовий центр «не бере участі у процесі прийняття рішення і не уповноважений давати заявникам поради щодо віз». Амбасада уточнює, що до центру можна подати заяву на візу відвідувача, дозвіл на навчання, дозвіл на роботу або на проїзний документ постійного мешканця. У столиці центр відкрився за адресою: вулиця Фрунзе, 60, у Львові – на вулиці Братів Міхновських, 1.
У Львові побудували «Дім надії»
Благодійники з канадського міста Едмонтона створили у Львові соціальний гуртожиток для дівчат «Дім надії». Кошти на це заповів канадійський добродій, виходець із тутешніх країв, який любив Галичину й допомагав українським сиротинцям, але забажав не називати свого імені.
Згромадження Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії у Львові спільно з Едмонтонською єпархією УГКЦ в Канаді вже 12 років втілюють проект «Міст надії». Вони опікуються дітьми із соціально незахищених українських сімей. Під час співпраці й виникла ідея створення «Дому надії».
— Ми з сестрами понад рік шукали приміщення, — каже засновниця благодійної організації «Міст надії» з Канади пані Люба Ковальчик, яку канадський благодійник призначив виконавцем своєї волі. — Знайшли стару хату у Львові, в якій колись жив дядько мецената. Вирішили її відкупити.
Будівництво, на яке пішло півмільйона доларів, починали практично з нуля, залишивши від старої хати лише фундамент. Зате у триповерховій оселі буде затишно, тепло і комфортно. Вже завершені оздоблювальні роботи, та на придбання меблів забракло близько 100 тисяч доларів. Сподіваються на підтримку благодійників.
У «Домі надії» безкоштовно житимуть 22 студентки — сироти, з бідних або з багатодітних родин. Хоча тут можна розмістити й більшу кількість мешканців.
— Хочемо, щоб нова оселя стала для них домівкою і місцем надії. Тому разом з ними житимуть три сестри-служебниці, — каже провінційна настоятелька Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії сестра Боніфатія Дяків.
Сестри допоможуть студенткам адаптуватися в нових умовах, навчатимуть їх планувати свій час, раціонально розпоряджатися ним. Але про чернечі умови побуту не йдеться.
На освячення «Дому надії» прибули владика Ігор (Возьняк), архієпископ і митрополит Львівський УГКЦ, владика Давид (Мотюк), єпарх Едмонтонський УГКЦ та вірні Едмонтонської єпархії. А також ті, хто допомагав втілювати проект.
Як зауважив директор департаменту гуманітарної політики міської ради Олег Березюк, у Львові створюються соціальні інституції, в яких людина матиме шанс побудувати успішне життя. В управлінні соцзахисту Львівської міської ради запевнили, що допомагатимуть новоствореному закладу.
Така установа у Львові не перша: уже діє соціальний гуртожиток для хлопців-сиріт, яким керує отець-селезіянин. Тут проживають 24 вихованці шкіл-інтернатів.
Фонд держмайна виставить на продаж 45 шахт
У перелік шахт, що підлягають підготовці до приватизації у 2013 році, внесено 45 об’єктів.
Про це йдеться в наказі №2212 Фонду державного майна (ФДМ).
До списку увійшли ПАТ «Лисичанськвугілля» (чотири шахти) та підприємства, що входять у державні підприємства «Макіїввугілля», «Орджонікідзевугілля», «Луганськвугілля», «Первомайськвугілля», «Донбасантрацит», «Львіввугілля», «Волиньвугілля».
Всього в Україні неприватизованими залишаються близько 120 шахт.
Президент Віктор Янукович заявив, що приватизація у вугільній галузі України і остаточне реформування ринку вугільної промисловості будуть завершені до кінця 2014 року.