Запоріжжя

0
263

Смачна «Бердянська юшка-2013»
У фестивалі «Бердянська юшка-2013», який відбувся у курортному місті на березі Азовського моря, взяли участь 13 команд. По одній від усіх мікрорайонів, міліції, прикордонників і навіть місцевої виправної колонії. Минулого року учасники веселого та смачного дійства наварили 400 літрів юшки, яку мали змогу покуштувати майже дві тисячі мешканців Бердянська та його гостей. На третьому фестивалі цей рекорд побити. А ще кухарі порадували любителів смачненького новими рецептами. Утім, основним інгредієнтом страви залишається бичок — риба, котра не раз рятувала місто в голодні роки. Тому недалеко від місця проведення фестивалю, у самому центрі Бердянська, і встановлено пам’ятник «Бичку-годувальнику».
Можновладці знову клянуться, що зачищення території під Новобогданівкою от–от завершиться
Естафету аналогічних обіцянок чиновників усіх рівнів наразі підхопив перший заступник голови Запорізької облдержадміністрації Віктор Ємельяненко. На спеціальній нараді у «білому домі» він акцентував на потребі регіону визначатися щодо «передачі цілісного майнового комплексу військового містечка №6 (село Новобогданівка Мелітопольського району) у спільну власність територіальних громад Запорізької області», позаяк «роботи зі знешкодження вибухонебезпечних предметів на території артскладів колишньої артбази завершуються», повідомляє управління у справах преси та інформації обласної адміністрації. Тут посилаються на дані Міністерства оборони України щодо глибинного — до шести метрів — розмінування території військового об’єкта: «Планові роботи вийшли на фінішну пряму, і вже поточного тижня прибуває група контролю, яка впродовж кількох днів здійснюватиме перевірку».
Нагадаємо, що у березні чиновники обіцяли поставити крапку в роботі саперів на останніх 46 гектарах до 20 квітня. Невдовзі з’ясувалося, що проблему ускладнила не лише наявність на території 12 з лишком тисяч тонн уламків. Чому фініш, згідно з графіком, 20 квітня, став нереальним? Так є ж купа об’єктивних причин, бідкалися посадовці: погода ускладнилася, обсяг небезпечних робіт значний (ніби не знали, що не картоплю з–під землі викопуватимуть!). Та й «чорні копачі» заважають, пролунало з вуст можновладців. Саме вони, на думку Сергія Данилюка, відтерміновують перетворення зони лиха у зону бізнесу (столичний гість упевнений , що влада таки знайде інвесторів, які не шкодуватимуть коштів для реанімації території навколо Новобогданівки).
У 2006—2008 роках лише поверхневе зачищення 145 гектарів технічної території артбази «дало» майже 36 тисяч тонн вибухонебезпечних предметів. Тоді, за версією першого заступника голови Держслужби з надзвичайних ситуацій Сергія Данилюка, зачистку території проводили якісно, однак минуло, мовляв, багато часу і доводиться доочищати, бо нашкодили «чорні копачі»… Хіба ж це не переведення стрілок? Бо не було б «чорних копачів», якби офіційні не залишили на «зачищеній» території приманку з аж ніяк не боємотлоху. Та й місцева влада, мовляв, винна, бо ж не визначилася з тим, під що підуть 230 гектарів землі — під будівництво чи під сільгоспкультури? Якби, мовляв, надалі тут були сільгоспугіддя, то зачищення було б не таким проблематичним. Виходить, що селянам землі можна передавати абияк?..
Столиця вочевидь прагне чимскоріше зіпхнути проблемні гектари на баланс місцевої громади. Аби дистанціюватися від проблеми і залишити з ними наодинці регіон. А хіба не ризик — наступна передача земель від місцевої влади інвестору? Якщо такий і знайдеться, то навряд чи дбатиме він передовсім про безпеку робіт на придбаній території. Жодне з цих проблемних запитань не виникало б, якби якість зачищення була високою.