Донеччина

0
199

Французькі сенатори відвідали Донбас
Делегація сенату Французької Республіки на чолі з головою групи дружби Франція — Україна в сенаті Евре Море відвідала Донеччину. Під час зустрічей з керівництвом області, школярами, підприємцями та журналістами гості цікавилися ставленням мешканців регіону до питань євроінтеграції, економічним потенціалом краю та міжнародними зв’язками. При цьому, зізналися сенатори, в обох країн є спільні проблеми, пов’язані з економічною кризою. Наприклад, рівень безробіття в департаментах, які представляють члени делегації, сягає 11 відсотків, і питання, пов’язані із працевлаштуванням, виборці піднімають найчастіше.
«Ми сповідуємо європейські цінності і зацікавлені у поглибленні взаємовигідного співробітництва з Францією на регіональному рівні, — запевнив голова обласної ради Андрій Федорук. — У нас уже є успішний досвід співробітництва із французькими партнерами в реалізації проектів з утилізації твердих побутових відходів у Краматорську, на території регіону успішно функціонують великі французькі фірми. Нам необхідно розширити наше співробітництво як у галузі екології, так і в культурі, освіті, спорті».
 Соціальна реклама нагадує про шкідливість цигарок
Антитютюнова соціальна реклама з’явилася на вулицях Донецька: на 20 білбордах і сітілайтах розташовані роботи переможців конкурсу, який проводили в місті. Загалом організатори отримали близько 100 робіт. «Це свідчить про актуальність проблеми тютюнокуріння і небайдужість громадян. Те, що для її розв’язання об’єдналися громадські організації, влада й бізнес, — гарний показник розвитку нашого суспільства», — зазначила керівник проекту «Донецьк без тютюнового диму» Тетяна Дурнєва.
Соціальна реклама нагадує про шкідливість цигарок та заборону куріння в громадських місцях і закладах харчування. З початку року щодо правопорушників складено понад шість тисяч адміністративних протоколів. Однією з найконфліктніших територій є під’їзди. Про цю проблему мешканці обласного центру повідомляли на «гарячу лінію» проекту «Донецьк без тютюнового диму» майже 50 разів. Трохи менше скарг на сусідів чи невідомих курців у під’їздах зафіксувала міліція. Громадські активісти та правоохоронці домовилися, що з мешканцями багатоквартирних будинків потрібно провести посилену профілактичну роботу з розповсюдженням інформаційних матеріалів.
А от із перевірками дотримання закону в закладах ресторанного господарства не все гладко. Контролюючі органи — інспекція з питань захисту прав споживачів — не можуть діяти оперативно, оскільки зобов’язані попереджати власника закладу про перевірку за десять днів або попередньо узгоджувати з комітетом позапланові перевірки.