Донеччина

0
192

Машинобудівники Краматорська виготовили гондоли для вітроенергетиків
Машинобудівники Краматорська завершили виготовлення чотирьох гондол для вітроенергетиків.
Цим Новокраматорський машинобудівний завод завершив виконання контракту, укладеного з компанією Furlender Wind Technology, коментує факт директор виробництва прокатного устаткування НКМЗ Володимир Тіунов.
“У вітроенергетиці Новокраматорський машинобудівний завод не новачок, – розповів Володимир Тіунов. – Ще в 1994 році підприємство брало участь у створенні перших вітроустановок. Тоді їх потужність становила всього 35 кіловат. Далі була робота над ВЕУ – 220. Не один раз у Краматорську виконували й інші замовлення вітроенергетиків, у тому числі й зарубіжних, виготовляючи для них плити і роторні вали.
“Місто машинобудівників Краматорськ, розташоване на півночі Донецької області, сьогодні справедливо можна назвати столицею вітроенергетики України, – підкреслює Володимир Тіунов. – У співпраці з Німеччиною тут побудований завод з виробництва вітроустановок. Завод Краматорська важкого верстатобудування взявся робити для них башти заввишки до 140 метрів, на території колишнього сільгосппідприємства імені Крупської розпочато будівництво і власного вітропарку “Краматорськ”. Внеском машинобудівників у його створення саме і будуть виготовлені ними гондоли, які раніше доводилося завозити з-за кордону. Завдання постало таке, щоб вітроенергетичні агрегати зробити повністю вітчизняними, українськими», – відзначив Володимир Тіунов.
Всього до 2015 року для будівництва вітропарку “Краматорськ” буде поставлено 60 вітроустановок. Їх загальна потужність становитиме 150 МВт. Це повністю задовольнить потреби індустріального міста.
Новий вітропарк окупиться протягом восьми років.
Упіймано банду, що жорстоко вбивала таксистів
Бандитів, що чинили жорстокі напади на таксистів на півночі Донецької області, упіймано міліцією. На рахунку чотирьох молодчиків одне вбивство і замах на вбивство іншого таксиста.Про це повідомляє прес-служба ГУМВС області.
“На сьогодні встановлено двох жертв нападників. Одного з таксистів бандити безжалісно убили, іншому водієві вдалося врятуватися. Лідеру злочинної компанії 21 рік, хлопця і всіх його подільників арештовано. Приятелям загрожує довічне позбавлення волі”, – йдеться в повідомленні.
6 грудня 2013 року спільники розправилися з 58-річним чоловіком під Краматорськом. Вони замовили машину, навмисно вибравши маршрут подалі від міста. Водія убили і заховали тіло в лісосмузі неподалік аеродрому Краматорська. 7 грудня до правоохоронців звернувся ще один водій таксі. 38-річний чоловік займався приватним візництвом на території міста Слов’янська. Вночі він підвозив чотирьох хлопців, які замовили поїздку до Краматорська, але на околиці міста завдали водієві ножові поранення, забрали авто і зникли.
У терміновому порядку було орієнтовано весь особовий склад органів внутрішніх справ Краматорська і Слов’янська, попереджено всіх водіїв таксі. Вже через півгодини було виявлено викражений автомобіль, яким керували нападники. В ході переслідування зловмисники залишили машину і кинулися врізнобіч, але одного з них вдалося затримати. Оперативники встановили його подільників і провели затримання трьох інших. Вік хлопців – від 19 до 21 року. Двоє вже мали проблеми із законом. Дії зловмисників кваліфіковано за статтями КК України, які передбачають довічне позбавлення волі. Встановлюється причетність підозрюваних до аналогічних злочинів.