Черкащина

0
184

Дегероїзація
Днями депутати Черкаської облради на черговій сесії більшістю голосів підтримали звернення до в.о. Президента України О. Турчинова з проханням скасувати президентський указ від 6.08.2004 року «Про присвоєння С. Тулубу звання Герой України». Вважають, що своїми діями на посаді голови облдержадміністрації він дискредитував цю високу відзнаку.
Ініціювали звернення черкаський Майдан і місцеві осередки донедавна опозиційних партій. Як відомо, наприкінці лютого прокуратура області оголосила Сергія Тулуба у розшук. Він у списку підозрюваних кримінального провадження стосовно розкрадання бюджетних коштів під час будівництва об’єктів соціально-культурної сфери у Шевченковому краї. Йдеться про майже 135 мільйонів гривень. Черкащанам правління одного з найвідданіших Януковичу «губернаторів» запам’яталося, крім усього іншого, постійним тасуванням кадрової колоди і рекордною фотосесією: у книзі-фотоальбомі «Рік поступу. Черкащина крокує вперед» на 188 сторінках було вміщено понад 500 світлин голови ОДА. Також 2013 року Національна спілка журналістів назвала його в числі найбільших ворогів преси.
Нині, як стверджують в облпрокуратурі, пошуками Сергія Тулуба займається Інтерпол. Сліди його загубилися ще 23 лютого в одному з аеропортів Стамбула. Не «засвітився» втікач поки що і в Іспанії, де сімейство Тулубів має апартаменти загальною вартістю близько мільйона євро. Так що 135 роздерибанених на Черкащині мільйонів гривень, вочевидь, — лише дещиця з корупційного доробку наближеного до Сім’ї «героя». А те, що його прізвище журналісти, зокрема й Національного бюро розслідувань, ставлять поряд із прізвищами Іванющенко, Ахметов, Колесніков, Єфремов, може свідчити про одне — пошуки екс-голови Черкаської ОДА будуть тривалі.
До речі, черкаські ЗМІ, котрим за правління Тулуба з великими труднощами вдавалося перебувати в опозиції до влади, розкритикували депутатів облради: мовляв, три роки всіляко годили, «одобрямсили» губернаторові, і аж коли той накивав п’ятами, осміліли…
Мир для Чубарового
Скандал із мисливськими угіддями, який тривав на Черкащині кілька років поспіль, нарешті благополучно завершився. Оскільки на сесії обласної ради депутати одноголосно проголосували за повернення 1,5 тисячi гектарів мисливських угідь ТОВ «Мисливсько-рибальське товариство «Чорнобаївське», тож тепер мисливці мають законне право полювати на своїй території.
Нагадаємо, що в унікальному урочищі Чубарове в Чорнобаївському районі, яке тягнеться вздовж Кременчуцького водосховища, більше року не ступала нога мисливця. Бо полювати у тих краях було заборонено обласною прокуратурою та підтримано провладною більшістю в обласній раді часів Януковича буцімто через виявлені порушення законодавства.
Хоча самі мисливці, а їх у товаристві більше півтори тисячі, стверджували, що порушень ведення мисливського господарства не було виявлено, а такі перевірки велися ще з дня організації товариства — у 2001 році. А причину такої прискіпливої уваги обласної прокуратури вони вбачали у тому, що хтось поклав око на ті мальовничі землі. Тому й судилися з обласною радою за своє законне право там господарювати.
«Упродовж останніх років полювати ми могли лише в той період, коли вигравали суди і якщо це припадало на період полювання», — пояснює директор мисливського товариства Валерій Коваленко. За його словами, на тій території жителям сіл біля Лящівки, Великої Бурімки, Мохнача заборонялося навіть випасати худобу, косити сіно або збирати гриби.
«Війна» йшла саме через урочище Чубарове, яке є ідеальним для резиденції. Воно приглянулося тодішньому «губернатору» Сергію Тулубу. Хотів відірвати «шматок» близько 10 тисяч га кращих територій для своїх людей», — пояснює ситуацію й голова мисливського господарства Петро Душейко. При цьому, зазначає він, решта збиткових територій, полів їх не цікавила.
Приняте рішення на останній сесії Черкаської обласної ради Петро Душейко називає законним і справедливим. Каже, засновниками мисливського товариства є чотирнадцять жителів Чорнобаївського району, але полювати можуть й мисливці з інших областей, які придбають членський квиток.