Запоріжжя

0
264

У Запоріжжі закрили дві філії будинку розпусти
За інтеренет-оголошеннями запорізька міліція виявила справжній бордель, причому одразу на двох “майданчиках”: один – на лівому березі Дніпра, другий – на правому.
Будинками розпусти слугували наймані квартири, на яких цілодобово працював цілий штат “працівниць”. Платня фіксована – 350 гривень, з яких 150 – повії, решту – звідниці. Останню й притягнуто до відповідальності. Тепер їй світить три роки ув’язнення.
Новобогданівка: 10 років потому
Рятувальники та жителі Мелітопольського району згадували про сумні події десятирічної давнини у Новобогданівці.
З цього приводу люди зібралися біля місцевого меморіалу “За розмінування”. Тоді вибухи на артскладах 275-ї бази зберігання Південного оперативного командування торкнулися 12 сіл. Вшанували і пам’ять загиблих.
Саме шостого травня 2004-го після полудня загорівся один із майданчиків зберігання. За ним ще три, а через 15 хвилин палало вже дві третини технічної території бази. Трохи згодом почали літати снаряди, загрожуючи життю місцевих жителів. Новобогданівка стала відома всьому світові – до Запорізької АЕС звідси близько 90 кілометрів по прямій. Постраждала залізниця – мало кому відомий населений пункт виявився великим залізничним перехрестям, відомим як станція Федорівка – потяги на Крим, об’їжджаючи небезпеку, затримувалися ледь не на добу. Та ж сама ситуація з автомагістраллю Харків-Сімферополь. Зрештою, за 2,5 тижні, вибухи вдалося вгамувати.
Жертвами Новобогданівки у ті травневі дні стали шість осіб. Потім, 2007-го, загинули вже троє рятувальників – під час розмінування. Винними у трагедії суд визнав трьох осіб – по шість років відсиділи солдат-строковик (він начебто палив на майданчику) та командир бази зберігання, і два роки – начальник дільниці утилізації однієї із бізнес-структур. Адже біда в Новобогданівку приїхала з Німеччини (у період виведення радянських військ звідти) – у вигляді 90 тисяч тонн снарядів, або восьми тисяч вагонів. 2013 року територію було остаточно очищено – тоді знайшли і знищили 95 тисяч вибухонебезпечних предметів. Однак і до цього дня бажаючих отримати для ведення бізнесу 233 га території, яка нагадує чи то місячний пейзаж, чи то руїни Карфагену, немає. Добре, хоча б вісті про нові каліцтва з вини новобогданівських “знахідок” не надходять.
Грабіжник у Запоріжжі погрожував заручникам розстрілом
За розбійний напад і пограбування магазину, незаконне носіння вогнепальної зброї, опір владі, захоплення заручників 30-річному запорожцеві за сукупністю статей загрожує не менше 15 років позбавлення волі. Про це повідомили в обласному управлінні внутрішніх справ.
“Вчинивши увечері розбійний напад на бутік модного одягу в центрі Запоріжжя, озброєний грабіжник у масці і з пістолетом збирався втекти, прихопивши з собою виручку і нові речі. Але його злочинним діям перешкодив наряд міліції, який викликала продавець, натиснувши тривожну кнопку”, – повідомили у відомстві.
Прикриваючись співробітницею бутіку, нападник здійснив кілька пострілів вгору, вимагаючи надати йому можливість залишити магазин.
Вискочивши в двір, розбійник сховався в під’їзді одного з будинків. Подзвонивши в квартиру пенсіонерів, які йому довірливо відчинили, бандит узяв у заручники літню пару і їх неповнолітнього онука. Погрожуючи розстріляти усю сім’ю, він наказав не відкриваючи двері сказати правоохоронцям, які робили поквартирний обхід будинків, що все гаразд. Але, почувши в голосі пенсіонерів тривогу, міліціонери на місці розробили план нейтралізації зловмисника.
“Про те, що усе найгірше вже позаду, зрозуміли, коли побачили, як клацнули кайданки на руках бандита”, – розповіли господарі квартири. Після візиту озброєного злочинця для пенсіонерів, які пережили нервове потрясіння, довелося викликати швидку допомогу.
Прихоплені у бутіку брендові футболки і кілька пар джинсів любителеві легкої наживи не знадобляться найближчі 12-15 років. Окрім ув’язнення, його чекає конфіскація усього майна.