Донеччина

0
329

Бої тривають
Складною назвав ситуацію в Донецьку міський голова Олександр Лук’янченко. «Практично до третьої ночі велися бойові дії в районі аеропорту. На ранок вівторка у лікарнях міста перебуває 31 поранений, із них четверо — це мирне населення. Двох мирних мешканців убито. Загинули 38 учасників бойових дій», — сказав журналістам очільник міста у вівторок.
На уточнююче запитання, з якого боку є загиблі, міський голова зазначив, що приналежність жертв уточнюється, більша частина трупів надійшла до моргів уранці у вівторок.
Призупинили заняття у дев’яти школах, розташованих поблизу аеропорту і залізничного вокзалу. В інших навчальних закладах уроки розпочалися, але учнів прийшло дуже мало. Близько одинадцятої вчителі почали телефонувати батькам і просили забрати дітей.
Частково закрито проїзд північною магістраллю міста — Київським проспектом. Пацієнтів розташованих там лікарень — дитячої і дорослої — евакуювали напередодні. Міська влада рекомендувала підприємствам та організаціям, а також торговельним і навчальним закладам у небезпечному районі не розпочинати роботу. Поблизу аеропорту вранці було чути стрілянину. На прилеглі вулиці проїзд заборонено. Міліція і ДАІ перекрили два в’їзди до обласного центру, весь транспорт пускають в об’їзд.
Частково порушено роботу громадського транспорту. Аби доставляти пасажирів до залізничного вокзалу, в місті організували «човникові» маршрути автобусів. Вжито додаткових заходів безпеки роботи підприємств із безперервним циклом виробництва — шахт і заводів.
Говорячи про перемовини із лідерами самопроголошеної «Донецької народної республіки», Олександр Лук’янченко зазначив: «Ми вели переговори щодо захоплених людей і захоплених приміщень у місті. Вчора були визволені чотири члени виборчих комісій. Але залишаються в заручниках голова окружної виборчої комісії №43 та директор гірничого училища №93 у Петровському районі».
Міський голова запевнив, що проблем із забезпеченням продовольством, у тому числі — хлібом, — у місті немає. Скільки триватиме антитерористична операція, Олександр Лук’янченко не знає. «З нами ці питання не узгоджують ані протестувальники, ані військові. Тому я не можу про це сказати. Це один із тривожних симптомів. Тому що не знаєш, де, в якому місці може виникнути вогнище напруженості й небезпека для мирних мешканців».
 Заняття скасовано
У вівторок призупинено заняття у школах Київського району Донецька, прилеглих до аеропорту та залізничного вокзалу. Міський голова Олександр Лук’янченко звернувся до батьків учнів і попросив по можливості залишити дітей удома. Очільник міста також попросив городян не їздити до району аеропорту та за змогою — залізничного вокзалу. Як повідомлялося, в понеділок у Донецьку розпочалася антитерористична операція, є вбиті й поранені. Зокрема, на залізничному вокзалі, за свідченням очевидців, бойовики застрелили паркувальника, а двоє осіб, серед них — одна дитина — отримали осколочні поранення.
За інформацією прес-центру АТО, 200 бойовиків, більшість із яких були представниками інших держав, захопили міжнародний аеропорт. «Бойовиків, що перебували у приміщенні термінала, знищено. На цей час розвідані всі об’єкти бойовиків. У разі якщо бойовики не здадуться, по розвіданих об’єктах буде завдано удару з високоточної спеціальної зброї. Завдання антитерористичної операції продовжують реалізовуватись», — повідомили в прес-центрі.
До пізньої ночі у північній частині міста було чути стрілянину й вибухи, а мешканці бачили у дворах озброєних людей у камуфляжі. Сепаратисти заблокували Путилівський міст неподалік аеропорту і погрожували, що в разі проходження української військової техніки міст буде підірвано. В різних районах міста бойовики лаштували засідки й вогневі точки. Магазини, торговельні центри та офіси панічно зачинялися. Вулиці спорожніли. Будівлю залізничного вокзалу закрили для пасажирів. У понеділок стало відомо, що призупинено роботу приміського вокзалу, але потяги далекого сполучення продовжують відправлятися.
О четвертій ранку у вівторок спалахнула пожежа в палаці спорту «Дружба», де проводить свої домашні ігри хокейний клуб «Донбас». За інформацією міської ради, невідомі проникли у приміщення, зв’язали сторожа і підпалили будівлю у семи місцях. Велику хмару диму було добре видно з різних точок міста. «Рятувальниками виявлено горіння внутрішньої пластикової обшивки. О 7.29 пожежу було локалізовано. Наразі триває ліквідація. Від Головного управління ДСНС України у Донецькій області до ліквідації пожежі залучено 19 одиниць спеціальної техніки», — повідомили рятувальники.
Сепаратисти грабують школи
На територію загальноосвітньої школи №96 в Донецьку зайшли озброєні люди, які назвалися прихильниками «Донецької народної республіки», і зажадали надати їм матраци для поранених. Про це повідомила прес-служба міської ради. «У зв’язку з цим учнів школи відпустили додому. На місце прибули співробітники МВС і представники районного виконкому, після чого представники ДНР залишили школу», — йдеться в повідомленні.
Також припинила проведення навчальних занять приватна школа «Ікар», оскільки в іншому корпусі перебувають озброєні люди. Залишили свої робочі місця і співробітники централізованої бухгалтерії районного відділу освіти в Ленінському районі — у зв’язку із концентрацією вантажних автомобілів з озброєними людьми поблизу.
Незвичні оголошення
На під’їздах житлових будинків, на кіосках та дверях магазинів у Донецьку з’явилися оголошення про шляхи евакуації та заходи безпеки під час обстрілу чи повітряного нальоту. «У зв’язку із ситуацією, що склалася, просимо вас зберігати спокій. За загрози обстрілу чи повітряного нальоту ви можете тимчасово сховатися в підвалі найближчого до вас житлового будинку… У разі виникнення бойових дій біля ваших будинків забороняється підходити до вікон і балконів. Під час евакуації при собі мати документи і речі першої необхідності», — йдеться в оголошеннях, які розклеюють за дорученням районних рад. Також мешканців інформують про адреси найближчих бомбосховищ і евакопунктів