Дніпропетровщина

0
292

Фінінспекціє, на вихід!
Обласна прокуратура запросила місцевих фінінспекторів на розмову з приводу приховування порушень у сфері державних закупівель. Працівники однієї з сільських рад Широківського району, взявши у змовники приватну фірму, «закрили» фіктивний договір, у якому значиться, буцімто для мешканців кількох сіл почищено й упорядковано п’ять ставків та чотири свердловини. Ніяких робіт насправді ніхто не виконував, але півтора мільйона гривень списали. Фінінспекція узаконила оборудку, і гроші просто вкрали. Триває досудове розслідування за ознаками ч.2-ї ст.364-ї Кримінального кодексу — зловживання службовим становищем, яке спричинило тяжкі наслідки.
Попит на патріотизм
Зображення Герба України розмістили на всю висоту 16-поверхового недобудованого готелю «Парус» — найбільшого, запевняють, у державі, хоч занось його у «Книгу рекордів». Герб-велет установлено з ініціативи молодіжних патріотичних організацій. Саме вони започаткували акцію «Прикрась свою домівку Державним прапором України». А дитячі садки Марганця та Нікополя подали приклад прищеплювання діткам змалку любові до Батьківщини. Тепер в усіх дошкільних дитячих закладах відбуваються бесіди-ігри «Як у нас в Україні», а також конкурси малюнків, оповідань і віршиків «Єдина країна». Мода на українське на Дніпропетровщині переживає «не бачений досі бум».
Кримських переселенців консультують і на вокзалі
У приміщенні залізничного вокзалу Дніпропетровськ-головний, за залом очікування підвищеної комфортності, працює спеціальний координаційний центр, де жителям Криму надають консультації та допомагають з необхідною інформацією. Зокрема, представники різних відомств місцевих органів влади розповідають переселенцям із сонячного півострова про соціальні та пенсійні виплати, надають правові роз’яснення і насамперед повідомляють про забезпечення житлом для тимчасового проживання на Дніпропетровщині та можливе працевлаштування.
Саме ці питання, за словами консультантів, найбільше цікавлять кримчан. Також до центру звертаються і дніпропетровці, які мають житло у Криму і бажають з’ясувати для себе певні юридичні тонкощі.
Графік роботи консультантів на вокзалі підлаштовано під прибуття потягів із півострова, щоб кримчани одразу могли отримати необхідну їм інформацію. За повідомленням прес-служби Придніпровської залізниці, центр працює у щоденному режимі: у будні — з 8.00 до 12.00 та з 16.00 до 20.00; у вихідні — з 8.00 до 14.00. Для отримання інформаційної допомоги прибулим потрібно пред’явити паспорт із кримською пропискою. Консультацію надають на місці, за потреби — у телефонному режимі. Якщо ж питання потребує детальнішого розгляду, людину скеровують до відповідного департаменту Дніпропетровської міської ради або облдержадміністрації. До речі, у Дніпропетровській ОДА діє Регіональний координаційний центр з організації роботи щодо підтримки сімей із території АР Крим та м. Севастополя, який і займається всіма питаннями переселенців.