Чернігівщина

0
367

Російського льотчика не пустили в Україну
Чернігівські прикордонники не впустили в Україну російського військового льотчика, який з повним комплектом льотних документів намагався перетнути кордон рейсовим автобусом “Гомель-Київ”. Про це повідомив начальник прес-служби Чернігівського прикордонного загону, підполковник Олександр Дудко.
“В ході співбесіди громадянин заявив, що їде до Києва для влаштування на роботу в цивільній авіації, але не переконав прикордонників і в результаті отримав заборону на в’їзд на територію України терміном на три роки”, – йдеться у повідомленні.
Поглиблений огляд особистих речей 40-річного росіянина був проведений з огляду на його знервовану поведінку. Відтак, прикордонники й митники виявили цілий пакет документів, виданих, переважно, в Росії: свідоцтва пілота, диспетчера управління повітряним рухом, військового льотчика, штурмана цивільної авіації, військовий квиток офіцера запасу ЗС РФ, пенсійне посвідчення, диплом про закінчення Луганського вищого військового авіаційного училища штурманів, страховий медичний поліс тощо.
Після отримання відмови на в’їзд в Україну російський льотчик змушений був сісти в автобус, що рухався у зворотному напрямку.
Активісти “вишивають” площу перед драмтеатром у Чернігові
У Чернігові громадські активісти малюють величезний чорно-біло-червоний орнамент української вишивки безпосередньо на плитці, викладеній перед обласним академічним українським музично-драматичним театром ім. Т.Г. Шевченка.
“Театр не проти, ця доріжка – для нього і для всіх чернігівців”, – сказав організатор мистецької акції, представник громадської організації “Молодь проти” Максим Богомаз.
За його словами, довжина малюнка – близько 25 м, ширина – майже 4 м.
Ініціатори нанесення орнаменту на плитку кажуть, що не оформляли жодних дозволів, але це їм вибачать, бо навіть міським чиновникам малюнок подобається.
“Звичайно, те, що молодь робить, трішки не вписується у правову площину. Але, я думаю, що їхнє прагнення зробити щось красиве для міста і його мешканців певною мірою нівелює те невеличке порушення, яке є в їхніх діях. Тому що вони роблять гарну, важливу справу”, – прокоментував подію перший заступник міського голови Микола Миргородський.
Він висловив готовність знайти людей, які підтримають активістів фінансово. А поки що вони збирають гроші на фарбу в скриньку, яку ставлять на сходи драмтеатру.
Чернігівці у паніці скуповують сіль
Чутки про те, що терористи нібито підірвали соляну шахту на Донбасі спричинили появу панічних настроїв серед жителів Чернігова, які заходилися активно запасатися сіллю. Натомість міська рада запевнила, що солі в обласному центрі достатньо.
“Перебоїв із постачанням солі у Чернігові немає. Ажіотаж серед населення та панічні настрої спричинив підвищений попит на цей товар, який виріс у 2-3 рази”, – йдеться у повідомленні, розміщеному на офіційному сайті міської ради.
За словами начальника управління споживчого ринку та підприємництва міськради Олени Шевчук, очолюваний нею підрозділ постійно моніторить наявність солі у торговельних мережах. Упродовж останніх двох тижнів налякані чутками споживачі просто “змітали” її із полиць магазинів – попри подорожчання продукту на 50%.
За оцінками фахівців управління, ажіотаж навколо солі поступово спадає і невдовзі, як тільки городяни зроблять необхідні для себе запаси, зовсім зникне.
Підвищений попит на сіль, зазначає міськрада, спостерігається також у Сумській та Полтавській областях. Причина – та сама. У зв’язку з цим, державне підприємство “Артемсіль” поінформувало, що працює у звичайному режимі і здійснює поставки продукції в усі регіони України згідно із заздалегідь узгодженими планами.