У Крим тепер пускатимуть тільки за паспортом
З 8 вересня 2014 року змінюються правила щодо в’їзду на тимчасово окуповану територію України громадянами України, в тому числі й дітьми. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України.
«Тепер дозвіл на в’їзд на тимчасово окуповану територію України буде надаватися лише у разі наявності документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України. Зокрема, діти, які не досягли 16-річного віку, зобов’язані слідувати за паспортами громадян України. До цього необхідно було мати при собі або свідоцтво про народження чи проїзний документ дитини», – сказано у повідомленні.
У Держприкордонслужбі пояснили, що це нововведення пов’язане з практичним виконанням Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України».
«Варто також зазначити, що документи, які посвідчують особу та підтверджують громадянство України визначені у пункті першому частини першої статті 13 Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус».
Крім того, необхідно звернути увагу, що дозвіл на в’їзд з тимчасово окупованої території України громадянам України, які не досягли 16-річного віку, буде надаватися за наявності документів, за якими вони виїхали з материкової частини України», – додали прикордонники.
Кримську активістку доправили до поліції
Днями вранці до будинку Єлизавети Богуцької у Сімферополі увірвалися невідомі, які вилучили ноутбуки, комп’ютери, флешки, а також відеореєстратор з її автомобіля. «Чоловік (Богуцької. — Авт.) повідомив, що в будинку шукали зброю, наркотики і літературу, але не думаю, що в неї в будинку була мусульманська релігійна література. Її звинувачують у тому, що вона в Армянську 3 травня зустрічала Мустафу Джемілєва», — написав на своїй сторінці у «Фейсбуцi» журналіст Шевкет Наматуллаєв. За іншими припущеннями, «увага» до Богуцької спричинена її проукраїнською позицією — вона одна з небагатьох на окупованому півострові їздить на машині, прикрашеній стилізованою українською вишивкою. Пізніше з’явилося повідомлення, що до Єлизавети виїхав адвокат.
Ймовірно, затриманій висунуть звинувачення щодо участі в інциденті 3 травня в Армянську. Нагадаємо, тоді Меджліс скасував проведення традиційного національного свята «Хидирлез» під Бахчисараєм. Причина вагома — кримська прокуратура заборонила лідеру кримських татар Мустафі Джемілєву в’їзд до Криму. Однак його співвітчизники з цим не змирилися і, як відомо, великою автоколоною прибули до кордону під Армянськом. Більше того, попри загрозу відтіснили спецназ і пробилися до свого лідера.
За фактами «незаконних публічних акцій» прокуратура Криму направила дві постанови до Слідчого комітету і ФСБ «для організації кримінального переслідування стосовно винних осіб». У підсумку — їм присудили штрафи.
Варто також додати, що за останні кілька тижнів на півострові почастішали обшуки в кримськотатарських сім’ях. Правоохоронці ледве не на світанку вривались в оселі під приводом пошуку зброї, наркотиків і екстремістської літератури, про що газета уже неодноразово писала. Свіжі факти — обшуки в Нижньогірському і Чорноморському районах. В останньому випадку поліцейські влаштували «шмон» у будинку підприємця Мустафи Османова. Підстава — у грудні минулого року на Майдані незалежності Мустафа-ага особисто варив плов для мітингувальників. Щоправда, ні зброї, ні крамольної літератури під час самого обшуку у нього так і не знайшли.
Лiзу Богуцьку вiдпустили
Пiсля кiлькох годин допиту в Центрi з протидiї екстремiзму Лiзу Богуцьку вiдпустили. За словами активiстки, допитували її як свiдка у справi щодо подiй 3 травня. А ще цiкавилися її ставленням до Путiна i натякнули, що в її статтях мiстяться екстремiстськi висловлювання.
Кримський парламент узаконив експропріацію майна українських олігархів і депутатів
Кримські депутати давно шукали привід добряче насолити передовсім Ігорю Коломойському — формально через ситуацію навколо банківських вкладів тутешніх клієнтів «Приватбанку», але ще більше через його позицію і кроки як «губернатора» Дніпропетровщини. Відтак поява постанови «Про питання управління власністю Республіки Крим» на позачерговому пленарному засіданні третього вересня та майже одностайне голосування за неї було цілком прогнозованим. У додатку до цього документа — повний перелік об’єктів нерухомості на півострові, які підпадають під узаконений «віджим». Це, приміром, корпус оздоровчого табору «Таврія», база «Нива Яйла», оздоровчий табір і неназваний об’єкт в Ялті, комплекс пансіонату «Лазурний берег» в Алушті, дитячий оздоровчий комплекс «Юність» у Заозерному (Євпаторія). А ще понад півтора десятка нежитлових приміщень по всьому півострову, де були відділення банку, 16 автозаправних станцій.
До цього ж «чорного» списку потрапили також три приміщення у Сімферополі, що належать нардепу-«БЮТівцю» Андрію Сенченку. Загалом кримська Держрада без особливих церемоній відібрала у Сенченка і Коломойського аж 65 об’єктів. Так званий глава республіки Аксьонов, що вніс на сесію цей проект постанови, обґрунтував масштабну експропріацію, зокрема, щодо Коломойського тим, що буцімто «Приватбанк» не виконав своїх зобов’язань перед кримчанами. Мовляв, тому майно буде виставлене на продаж.
На цьому ж засіданні депутати, попередньо схваливши закон про свою недоторканність, проголосували також за націоналізацію 28 ринків, що входять до «Кримспоживспілки». Оперативність просто вражає — буквально дві години потому бійці аксьоновського «ополчення» в «балаклавах» і камуфляжі заблокували всі виходи і входи до приміщення «Кримспоживспілки» на вулиці Самокиша у Сімферополі.
Подібне дійство днями раніше відбулось і в акціонерному товаристві «Кримгаз», 25% акцій якого, до слова, належать «Нафтогазу України». До його офісу у кримській столиці увірвались «ополченці», вилучили всі документи і представили нову адміністрацію «в інтересах кримчан».