Луганщина

0
93

Надійний тил
«Горщику, не вари. Хоча, чим більше вариш, тим краще забезпечена буде наша армія. За неповні півтори доби на мою картку прийшло 181+ тис. грн. Це просто супер. Додаткові поставки необхідних речей будуть не тільки зенітникам із Гончарівського, які просили тепловізор і до тепловізора. Перепаде і у фонд деяких інших підрозділів. Це відчуття щастя, чесно. Україна суперова, Україна єдина», — це повідомлення, яке з’явилося на сторінці у «Фейсбуці» нашого колеги, а нині — мобілізованого Дмитра Лиховія, переконливо доводить, що і досі, через півроку після початку воєнних дій на сході, волонтери забезпечують армії надійний тил.
Як свідчать соціологічні дослідження, до цієї справи хоч раз у житті долучилася більша частина українців. Хтось, відгукнувшись на заклики в соцмережах та ЗМІ, перераховував кошти, хтось передавав харчі, «гуманітарку», хтось приймав у себе переселенців, а хтось ставав волонтером й організовував акції зі збору потрібних речей. І, незважаючи на те, що вся країна переживає фінансову скруту, 32,5% українців переказували гроші на рахунки української армії, 22,6% передавали потрібні речі у благодійні фонди та волонтерські організації, а 7,3% — особисто.
Такими є результати опитування українців, яку допомогу армії та жителям Донбасу вони надавали, проведеного експертами Фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» спільно з фахівцями Київського міжнародного інституту соціології. Опитування проводилося з 12 по 21 вересня цього року в 110 населених пунктах усіх областей України, окрім  Автономної Республіки Крим  та Луганської області. «В період опитування у Луганській області йшли інтенсивні військові дії, тому за рахунок Луганської області було відповідно збільшено квоту Донецької області, яка мало відрізняється від населення Луганської. Всього було зібрано 2035 анкет», — зазначають експерти.
«Узагалі необхідно розмежовувати ці відсотки кількості громадян, які хоч раз допомагали армії та постраждалим, від кількості українців загалом. Бо головне питання наших анкет звучить «Чи доводилося вам особисто надавати благодійну допомогу військовим та населенню у Донецькій та Луганській областях», — наголосила політична оглядачка Фонду Марія Золкіна. — Ідея нашого опитування, яким саме чином українці допомагали армії».
За даними експертів, найбільша кількість небайдужих респондентів зосереджена в Західному та Центральному регіонах — 47% і 37% відповідно. На півдні  та сході кількість доброчинців дещо менша — 29% і 18%. При тому сільське населення відзначилось у більшому відсотку доброчинності — 40,2%, у той час як відсоток городян становить 28,3%. Найактивніше переказували кошти на рахунки армії люди віком 18—29 років (34,5%) та 50—59 років (40,8%), утім ще 27,2% українців віком 40—49 років передавали гроші та речі через волонтерів.
На двох вождів менше
У Луганській області продовжують звалювати пам’ятники Леніну. Днями вождя не стало у селах Бунчуківка і Курячівка Білокурського району Луганщини. Про це повідомили у Луганському осередку «Свободи». «Тепер у районі немає жодного ідола», — йдеться у повідомленні.
Виявили схованку з великим арсеналом зброї терористів
У Луганській області співробітники СБУ спільно з військовослужбовцями ЗС України виявили схованку з великим арсеналом зброї, облаштовану диверсійно-підривною групою, що входить до терористичної організації «ЛНР».
Про це повідомляють у прес-центрі СБ України.
Згідно повідомлення, СБУ упередила вчинення бойовиками, з використанням цього озброєння, терористичних актів на виборчих дільницях Станично-Луганського та Новоайдарського районів під час проведення позачергових парламентських виборів.
У законспірованому підземному схроні в лісосмузі у с.Передільське Станично-Луганського району правоохоронці вилучили «РПГ-7», шість «РПГ-26», три кумулятивних снаряди «ПГ-7Л» із запалами, 20 гранат «РПГ-5» та понад двох тисяч набоїв автомата Калашникова.
Диверсанти планували використати зброю для обстрілів адміністративних будівель, де розташовані дільничні виборчі комісії (насамперед, сільських шкіл та будинків культури), нападів на українську військову бронетехніку та правоохоронців, задіяних у забезпеченні громадського порядку під час проведення виборів.
Наразі вживаються оперативні заходи для встановлення та затримання усіх учасників розвідувально-диверсійної групи.