Рівненщина

0
140

Підписано Меморандум про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву
Вперше за 23 роки незалежності України саме на Рівненщині було підписано Меморандум про єдину Україну та єдину Українську Помісну Православну Церкву. Його визнали та підписали разом з головою Рівненської ОДА Сергієм Рибачком, його заступником Олександром Савчуком п’ятеро керівників релігійних конфесій Рівненщини, зокрема: керуючий Сарненською єпархією УПЦ митрополит Сарненський і Поліський Анатолій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ митрополит Рівненський і Острозький Варфоломій, керуючий Рівненською єпархією УПЦ КП архиєпископ Рівненський і Острозький Іларіон, керуючий Рівненсько-Волинською і Таврійською єпархіями УАПЦ митрополит Львівський Макарій та правлячий єпископ Луцького екзархату УГКЦ Йосафат.
«Сьогодні нам усім вдалося досягти порозуміння з владиками різних релігійних конфесій. Вперше за усю історію незалежної України саме на Рівненщині вони сіли за круглий стіл і погодилися з усіма п’ятьма пунктами меморандуму. Хочу наголосити, що цим ми зробили перший крок до об’єднання в Українську Помісну Православну Церкву, за ним буде наступний. Задля цього сторони домовилися про створення робочої групи», — зауважив Сергій Рибачок.
У меморандумі, зокрема, йдеться про те, що підписанти визнають і моляться за цілісну і єдину державу — Україну, виступають за створення єдиної Української Помісної Православної Церкви, засуджують дії Росії як агресора та інших держав щодо захоплення території нашої держави, засуджують розпалювання міжрелігійної ворожнечі і захоплення православних храмів однієї конфесії іншою, не заперечують релігійне волевиявлення жителів Рівненщини щодо конфесійної належності згідно з Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації».
«Рівненська ОДА звернулася до керівників релігійних конфесій Рівненщини з пропозицією підписання цього меморандуму. Непростий процес перемовин з владиками УПЦ, УПЦ КП, УАПЦ, УГКЦ тривав кілька місяців. За цей час було внесено правки до пунктів Меморандуму, і, нарешті, остаточний варіант погодили усі підписанти», — розповів заступник голови РОДА Олександр Савчук.
«Те, що ми підписали меморандум, — велика історична подія, яка далася не зовсім легко. Підписанням цього меморандуму ми засвідчили свої благі наміри і докладатимемо зусиль, щоб створити єдину Українську Помісну Православної Церкву. Прийде час — і в Україні буде єдина Помісна Церква», — впевнений митрополит Рівненський та Острозький Варфоломій.
«Сьогодні — дійсно історичний момент. Уперше з 1992 року представники усіх конфесій, не без спірних моментів, підписали цей меморандум, як перший крок до обговорення і реальних дій для створення Української помісної православної церкви. Хочу наголосити, що процес об’єднання вже давно почався в наших душах, в наших серцях, в нашому розумі», — зазначив архиєпископ Рівненський і Острозький Іларіон.
Голова РОДА Сергій Рибачок висловив сподівання, що факт підписання меморандуму на Рівненщині візьмуть для прикладу й інші області.
Ліцеїсти продемонстрували інтелект
 Упродовж шести років учні Острозького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою, що на Рівненщині, посідають перші місця у рейтингу найкращих за підсумками ЗНО серед навчальних закладів аналогічного профілю. Цьогоріч зовнішнє незалежне оцінювання склали 64 випускники ліцею. За результатами п’яти тестувань (українська мова та література, історія України, математика, фізика та англійська мова) вихованці острозького навчального закладу отримали найвищі бали. Приміром, за результатами ЗНО з української мови та літератури трохи більше половини — 50,6 відсотка — учнів отримали від 162 до 190 балів, є й такі, що здобули 195 балів. Майже 60 відсотків випускників ліцею отримали від 162 до 190 балів за тестування з математики. А це найвищі результати серед усіх військових ліцеїв країни.
Народжений у Рівному кримчанин
Сім’я переселенців із анексованого півострова Данила та Ірини Новицьких, яка мешкає в Рівному, поповнилася первістком — синочком. Дідусь немовляти, відомий правозахисник Євген Новицький, на радощах поділився з пресою: «Хлопчик — козак. Пологи пройшли добре. Батьки безмежно раді».
Прикметно, що ця родина корінних жителів Криму. Після його загарбання державою-агресором Новицькі не захотіли поривати зв’язок з Україною і перебралися на материк. Для проживання Данило вибрав Рівне.
Новоспечений батько — боєць батальйону «Азов». Події, які відбуваються в його долі та долі України, коментує так: «До Рівного ми перебралися навесні, а вже 9 травня я був на передовій. Після оголошення перемир’я повернувсь, аби допомогти облаштовуватись вагітній дружині. Тепер маємо першого народженого в Рівному кримчанина. А щодо агресії проти України, то хочу запевнити: ми неодмінно переможемо. Це тільки питання часу. В «Азові» воюють багато моїх побратимів-кримчан, близько 50 чоловік. Усі патріотично налаштовані. Вірю, що таким же духом, такою любов’ю до України перейметься і мій син».