Чернівеччина

0
226

Позашляховик для фронту
Лише на три дні командування відрядило з гарячої точки буковинця Сергія і його побратима-чернігівця Олександра до Ломачинців Сокирянського району. Вояки прибули для виконання особливого завдання — доставити на фронт придбаний у складчину Сергійовими односельцями позашляховик «Mitsubishi Pajero». Розфарбований місцевими майстрами автомобіль із написом «с. Ломачинці — Буковина» освятив священик.
Проводжали хлопців усім селом. Школярі вручили коровай та передали для їхніх бойових побратимів пакунок із малюнками і побажаннями, аби повернулися додому живі-здорові. І з перемогою.
Чи до свята?
Патріотичні волонтерські організації, молодь краю провели акцію «Не трать гроші на новорічну вечірку — купи воїну рукавиці». Підраховано: якби буковинці відмовилися од корпоративів у ресторанах і кафе, натомість передавши призначені для цього кошти на потреби захисників Вітчизни, то можна було б зібрати 20 мільйонів гривень.
Зрештою, вважають волонтери, улаштовувати бучні застілля під час війни, коли хлопці мерзнуть в окопах та на блокпостах, продовжують гинути, — аморально.
В гостях у Миколая
Казкову садибу святого Миколая, що в Косівському районі на Івано-Франківщині, відвідали майже 300 буковинських дітей, батьки яких захищають Україну від проросійських терористів. Хлопчики та дівчатка розповідали небесному опікунові про себе та свої родини, читали вірші. Й щиро молилися, аби ворожі кулі оминали їхніх татусів.
Про поїздку дітей до маєтку святого Миколая і подарунки для них подбало Головне управління Державної фіскальної служби у Чернівецькій області.
Згасне зірка Ані Лорак
Депутати Чернівецької міської ради хочуть прибрати відзнаку Ані Лорак з Алеї зірок на Театральній площі. Відповідне рішення з ініціативи депутатки Олени Калмикової ухвалила сесія.
Спеціально створена комісія має подати свої практичні рекомендації щодо цього. Адже є заковика: раніше, коли депутати задумували у такий спосіб вшановувати відомих земляків, вони й гадки не мали, що згодом доведеться «загасити» чиюсь зірку. Отже, не передбачили такої процедури. Однак тепер мусять знайти. Бо, кажуть, Ані Лорак своєю поведінкою викликала велике обурення української громадськості. Зокрема, тому що не відмовилася отримати нагороди від Росії у час, коли та веде загарбницьку війну проти України.
З «міні» можлива велика біда
Коли мешканці сіл Підзахаричі, Міжброди та Хорови дізналися, що на протилежному боці Черемоша — в Ростоках Косівського району Івано-Франківської області збираються будувати міні-гідроелектростанцію, то дуже занепокоїлись. Побоюються, що це спричинить підвищення рівня води і підмиє дороги, а в руслі-«жолобі» пропаде риба. Тому звернулися до Путильської районної ради, щоб розібралася, чи не завдасть це будівництво шкоди їхнім населеним пунктам і довкіллю.
Тривога, вочевидь, була небезпідставна. Адже під час громадського обговорення, організованого Підзахаричівською сільською радою за участі всіх зацікавлених сторін, з’ясувалося, що підрядник (ТОВ «Косівгідроенерго») свої плани щодо міні-ГЕС не погоджував із відповідними буковинськими службами. Отож має припинити будь-які роботи, допоки не отримає висновків комплексної експертизи проекту.