Черкащина

0
181

Духовні острови Василя Симоненка
2015-й на Черкащині оголошено роком Василя Симоненка. Таке рішення прийнято на грудневому засіданні оргкомітету з підготовки та відзначення 80-річчя від його дня народження.
Аби гідно вшанувати пам’ять видатного поета, який після закінчення КНУ ім. Тараса Шевченка жив і працював у Черкасах, облрадою та облдержадміністрацією заплановано провести низку культурно-мистецьких заходів. Загалом традиційних: бесіди, лекції, семінари, виховні години, конференції, конкурси читців, виставки тощо. Серед найпомітніших — ініціатива Черкаської обласної бібліотеки для юнацтва імені Василя Симоненка створити відповідний блог в Інтернеті. Також у планах — виготовлення погруддя славетного земляка і встановлення його в приміщенні редакції газети «Черкаський край», де діє меморіальний музей «Робочий кабінет Василя Симоненка». А присутні 8 січня на літературному вечорі пам’яті зможуть переглянути виставу «Серед тиші і грому» про його життєвий та творчий шлях.
Дещо креативніше підійшли до відзначення ювілею у Черкаській міськраді. Днями тут презентували мистецький проект «Тиша і грім Василя Симоненка», який, вважають його автори, представить громаді міста особистість і творчий геній майстра поетичного слова. Центральною подією стане прем’єра в лютому-березні однойменного спектаклю на дві дії. У першій його постановник режисер Олександр Бондаренко запропонує глядачам зустріч не лише з Василем Симоненком, а й із Григорієм Сковородою, Іваном Котляревським, Тарасом Шевченком, Лесею Українкою, Іваном Франком, а друга дія буде присвячена Революції Гідності, бо, на переконання режисера-постановника, на велелюдному Майдані були незримо присутні й світочі нашого національного духу, ті, хто у різні часи закликав українців до боротьби за волю й кращу долю.
Цікаво, що зіграють у цій виставі не тільки професійні актори, а й дехто з відомих громадських діячів, чиї прізвища поки що тримають у секреті. До дійства також залучать «різножанрові» вокально-хореографічні колективи — етнографічний ансамбль «Спадщина», камерний хор «Канон», театр вогню «Сварожичі», брейк-данс-команду «Sunshine» та інші. Що ж, можливо, така модерна інтерпретація і припала б до душі Василеві.
Неоподаткованi Дiди
У Черкасах казкові персонажі, які в новорічні свята зароблятимуть на розвагах, мають відзвітувати податковій. Саме таке звернення оприлюднила Державна податкова інспекція у місті Черкаси, в якому нагадала Дідам Морозам, Снігуронькам та іншим казковим персонажам, котрі з нагоди Нового року та Різдва планують театралізовані виступи на корпоративах, що своїми прибутками з державою треба ділитися. «Вказані фізичні особи сплачують податок згідно з нормами Податкового кодексу, і його розмір залежить від статусу цих громадян: здійснюють вони діяльність як приватні підприємці, працюють за цивільним договором з іншими платниками податків чи надають послуги без державної реєстрації, самостійно», — пояснила Олена Ротаєнко, начальник управління доходів і зборів фізичних осіб ДПІ в Черкасах.
Коли ж Дід Мороз та Снігуронька вітатимуть містян зі святами, наголошує пані Олена, у межах власної підприємницької діяльності, то податок вони мають сплачувати залежно від обраної системи оподаткування. За її словами, новорічні персонажі, робота яких організована юридичними особами чи приватними підприємцями, отримують свій заробіток за вирахуванням податку на доходи фізичних осіб, який зобов’язані утримати та перерахувати до бюджету податкові агенти. Також казкові герої, у разі отримання доходів, які не оподатковувалися при виплаті, після свят зобов’язані завітати до органів державної фіскальної служби за місцем реєстрації та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. У податковій також зазначають, що оприлюднене звернення не стосується Дідів Морозів та Снігуроньок, котрі вітатимуть дітвору в дитячих садочках, зазвичай цю роль виконують вихователі та няні і за це грошей не беруть.
Утім, самі податківці визнають, що підрахувати точно, скільки казкових персонажів зароблятимуть собі на життя в новорічні свята у Черкасах, непросто. Самі Діди Морози та Снігуроньки рідко коли реєструють свою розважальну діяльність, і «вирахувати» їх важко. Але гратися «зимовим героям» у ігри з законом черкаські податківці теж не радять. Кажуть, інформація про таку роботу рано чи пізно все одно спливе на поверхню, і тоді доведеться, окрім податків, платити ще й штраф.