Херсонщина

0
142

Військові отримали нові будиночки для ночівлі в польових умовах
Попри те, що грудень потішив нас несподіваним теплом, до кінця зими можливі ще різні сюрпризи. Однак бійці, які дислокуються у Генічеську та околицях Армянська, до несподіванок готові. Вони зимуватимуть в експериментальних будинках на базі металевих контейнерів, які раніше планувалося здати на металобрухт. Майстри перетворили їх на затишні будиночки з усіма необхідними комунікаціями, розбиті на майже справжні кімнати, де солдати можуть проживати групами по п’ять-шість чоловік. «Зсередини ці конструкції утеплюють пінопластом та скловатою, а для обігріву встановлюють «буржуйки», бойлери та спеціальні генератори», — розповів головний сержант батареї Олександр Маркевич.
Гроші для облаштування зимового житла для солдатів зібрали волонтери Херсонщини. Коштів вистачило навіть на установку металопластикових дверей та реконструкцію труб опалення. Бійці одразу оцінили новацію, бо раніше вони були змушені тулитися в наметах iз брезенту, що продувалися вітрами з усіх боків. «Ми переробили вже більше десяти контейнерів, і це лише початок», — зазначив волонтер Сергій Обідець.
До слова, ці будиночки дуже мобільні. Їх можна транспортувати в будь-яку місцевість, а якщо закопати, то вони перетворюються на бліндажі для захисту від мін та снарядів. Солдати прикрасили стіни нових будинків дитячими малюнками, які їм надсилають iз дому, та вже встановили традиційні новорічні ялинки.
Херсонські податківці розшукали мільйонера-злидаря
Візит оперативників Головного управління ДФС Херсонщини вкрай здивував простого мешканця області. Адже у своєму житті той від сплати податків не ухилявся, і законів України зроду-віку не порушував. Але ще більше чоловіка здивували запитання про походження чотирьох мільйонів гривень, на які він буцімто купив 112 тонн волоських горіхів для продажу до Іраку. При скромних заробітках, яких ледь вистачало на прожиття, новина про укладання мільйонних угод поготів скидалася на ненаукову фантастику. Та непорозуміння швидко з’ясувалося: ще позаторік допитуваний загубив чи в нього украли паспорт. На цей документ аферисти зареєстрували фіктивну фірму, “призначивши” власника паспорту її засновником, директором і бухгалтером в одній особі. Від його імені вони закупили десь велику партію горіхів, і сподівалися вигідно реалізувати їх на експорт, а фірму закрити, не сплативши ні гривні податків. Та не встигли: товар вилучили до того, як горіхи потрапили до трюмів суховантажу. Тепер розшукують ділків, котрі діяли від імені підставної особи.