Волинь

0
222

Бобри стають стихійним лихом
На початку лютого працівники Маневицького управління водного господарства на Волині, перевіряючи готовність меліоративних систем до пропуску весняної повені, виявили на каналах понад сотню бобрових загат.
Усі вони, за словами водогосподарників, зведені за зимові місяці. У середньому на три кілометри каналів припадає одна така “гідроспоруда”.
Завезені ще в 1960 роках для відновлення популяції бобри нині стали справжнім лихом для меліораторів. Особливо від нього потерпають у північних районах області: Ратнівському, Камінь-Каширському, Любешівському, Маневицькому, а також Ківерцівському. Бобри проривають нори в захисних дамбах річок, перегороджують меліоративні канали, чим створюють надзвичайні ситуації на водотоках.
На думку начальника обласного управління  водних ресурсів Ростислава Кравчука, настав час подумати про регуляцію популяції цього хутрового звіра. До речі, в сусідній Білорусі в законодавчому полі проблему розв’язано: власнику (користувачу) земельної ділянки дозволяється відстріл цих чотирилапих “меліораторів”. А в Україні це питання роками лише обговорюють.
Поховали військового, який загинув після обстрілу Краматорська
Володимир-Волинський район прощався з іще одним воїном, уродженцем села Свійчів Михайлом Ілляшуком.
На схід України волинянин потрапив 3 лютого цього року. Частина Михайла знаходилася за 45 кілометрів від зони бойових дій, неподалік військового штабу у Краматорську. Він – сержант радіолокаційних військ, пише «Буг».
У той трагічний день військовослужбовці, які знаходилися у приміщенні своєї військової частини, почули на плацу якийсь хлопок та вийшли подивитися, що трапилося. Серед тих, хто вибіг на вулицю, на жаль, був і наш земляк, 1979 року народження.
Саме у цей день, 10 лютого, терористи почали масовий обстріл мирного Краматорська, внаслідок чого постраждали військові, мирні жителі, діти.
У Михайла влучило чимало осколків. У труні обличчя 35-річного волинянина було прикрите. Друзі кажуть, що і тіло воїна усе пошматоване. Навпіл розрізаний український паспорт… На батьківщині залишилися старенькі батьки, дружина та син – 5-класник.
В обласній дитячій лікарні з’явився томограф за 350 тисяч євро
У Волинському обласному дитячому територіальному об’єднані відкрився кабінету комп’ютерної томографії з сучасним обладнанням Siemens SOMATON Emotion 16. Проект вдалося реалізувати завдяки співпраці Волинської обласної державної адміністрації та інвесторів. Адже вартість обладнання складає 350 тисяч євро.
Наявність такого томографу в обласній дитячій клінічній лікарні дозволить діагностувати захворювання головного мозку, органів грудної клітки, черевної порожнини, малого тазу та відділів хребта. Водночас сучасний 16-ти зрізовий прилад дозволяє отримувати двох- та трьох вимірні зображення високої якості при мінімальному опроміненні пацієнта.
Кожного місяця 30 пацієнтів зможуть пройти обстеження безкоштовно.