Чернівеччина

0
296

“Зірку” на Алеї у Чернівцях тепер можна й погасити
Чернівецька міська рада затвердила Положення про Алею зірок в обласному центрі та склад комісії, що затверджуватиме кандидатури тих, на чию честь їх запалюватимуть.
У документі визначені критерії відбору претендентів на високу відзнаку, а також умови, за яких з Алеї зірок може відбутися вилучення  імені видатної особистості.
Поїзд Чернівці-Одеса може змінити свій маршрут
Під час робочої зустрічі голів Чернівецької і Одеської обласних рад Михайла Шмушковича та Михайла Гайничеру обговорено пропозицію щодо зміни маршруту потяга Чернівці-Одеса, який може рухатися через територію Молдови, повідомляє прес-служба Чернівецької облради.
Нині цей поїзд ходить через день: з Одеси відправляється по непарних, з Чернівців – по парних числах. Маршрут через Молдову дасть змогу скоротити час перебування в дорозі, сприятиме збільшенню потоку туристів і відпочивальників і на території Одеської області, і Буковини.
Тим часом, Чернівецька та Одеська обласні ради підписали меморандум про співробітництво в рамках Стратегії Євросоюзу для Дунайського регіону, метою якого є створення сприятливих умов для зміцнення економічного, науково-технічного, інвестиційного, туристичного та культурного потенціалу українських регіонів шляхом координації їхніх дій у процесі реалізації стратегії. До меморандуму можуть також долучитися Івано-Франківська та Закарпатська області оскільки українська частина Дунайського регіону включає також і ці дві адміністративні одиниці.
У Чернівцях не згодні з ліквідацією районних рад
На розгляд наступної сесії міської ради підготовлено проект рішення щодо ліквідації районних у місті рад. Але районні ради Чернівців не згодні. Зокрема, категорично проти такого кроку голова Садгірської райради Юрій Бурега.
Садгора є частиною Чернівців лише з 1965 року – до того вона була окремим містом і центром сільського району. Мотивує свій спротив очільник району тим, що Садгора відрізняється від решти районів міста. Кількість мешканців тут лише близько 30 тисяч, але район займає 58 відсотків території Чернівців. Окрім того, Садгора відділена від решти міста річкою Прут. “Якщо не буде райради, то в Садгорі не стане державної влади. Адже у нас є ще лише райвідділ міліції та кілька шкіл – державних установ у районі немає. У Садгорі багато чого робиться саме завдяки депутатам райради, їхній ініціативі, особистій роботі з людьми. А ще ми віддалені від центру: без райради навіть із найменшою проблемою мешканцям доведеться їхати аж у департамент у центрі міста, а це час і гроші”, – мотивує свою позицію Юрій Бурега
Таку само думку поділяє й голова Першотравневої райради Тарас Бабух, доводячи що райради виконують свої функції, які з функціями міської ради практично не перетинаються.