Черкащина

0
279

Експерт по Бахусу
У центрі скандалу, який сколихнув Черкаську міліцію, опинився начальник відділу Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру підполковник Ігор Городничий, якого вночі затримали п’яним за кермом місцеві автомайданівці.
За словами Дмитра Захарова, одного з активістів черкаського Автомайдану, те, що пан підполковник ледве тримається на ногах, було помітно ще в барі «Бургомістр», адже він звідти насилу вийшов. «Потрібно було бачити, як він від’їздив від бару. Ми одразу викликали представників ДАІ, котрі затримали його на перехресті вулиць Смілянська та Хрещатик», — розповідає він.
Коли підполковника відвезли до наркодиспансеру, в його крові медики виявили 1,8 проміле алкоголю при допустимій нормі — 0,3. «Він був ніякий і після наркодиспансеру заснув просто в машині ДАІ», — обурюється активіст і додає, що в такому стані ця людина могла наробити справжнього лиха на дорозі.
Нині у черкаській міліції розпочалося службове розслідування інциденту. Головний черкаський міліціонер Владислав Пустовар пообіцяв, що після його закінчення кримінальний експерт, що проштрафився, буде звільнений з органів.
Водночас він вдячний активістам за пильність. «Спільні патрулювання з активістами Автомайдану і запроваджувались для виявлення порушень правил дорожнього руху (в основному — керування у стані алкогольного сп’яніння) співробітниками правоохоронних органів, прокуратури, суду та так званих «мажорів», тобто тих осіб, що раніше, завдяки своїм посадам та зв’язкам, уникали відповідальності. Закон повинен бути один для всіх», — підсумовує пан Пустовар.
Персонал лікарні за власні кошти закупив ліки для військовослужбовців
Медперсонал Черкаської обласної лікарні зібрав 20 тисяч гривень особистих пожертв для закупівлі найнеобхідніших медичних приладів для військовослужбовців, які воюють з агресором на сході країни.
Зокрема, для хірургічного відділення лікарні міста Щастя Луганської області черкаські медики передали кисневий концентратор вартістю 15 тисяч гривень. Надано також допомогу щойно створеному госпіталю у місті Красноармійськ на Донеччині.
Судитимуть слідчого міліції
Прокуратура Черкаської області завершила досудове розслідування щодо слідчого Придніпровського райвідділу міліції за вчинення нею кримінальних правопорушень під час подій Революції Гідності в обласному центрі.
У січні 2014 року посадовець підробила клопотання про обрання запобіжного заходу щодо одного з активістів Майдану і направила його до суду.
Підозрюваній інкриміновано вчинення злочинів за статтями Кримінального кодексу України – зловживання владою, притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності та службове підроблення.
Слідчі прокуратури направили також до суду три обвинувальні акти щодо шести інших посадовців обласного управління МВС, котрі вчинили протиправні дії проти учасників громадянських акцій у 2013-2014 роках.