Полтавщина

0
196

Виявили підпільний склад риби
У Гадячі на Полтавщині співробітники міліції та прокуратури виявили підпільний склад.
Двоє місцевих підприємців зберігали там великі обсяги в’яленої та копченої риби, зокрема й найдорожчої. Однак документів, які б підтверджували її походження та придатність для споживання, вони не мали. При цьому тривалий час передавали рибу для реалізації на ринках Полтавської та Сумської областей. Щоб надати сумнівному “делікатесу” належного товарного вигляду, робітники, які працювали тут нелегально, “ретушували” рибу за допомогою олії та звичайної губки…
Скуповували її зазвичай у приватних осіб, під час нересту — у браконьєрів. Для “замилювання” очей контролерів і покупців організатори бізнесу “малювали” фіктивні папери. Тож тепер їм доведеться відповідати ще й за підробку документів.
Коропи в Дніпрі гинуть від грибка
Фахівці оприлюднили перші висновки стосовно загибелі на Кременчуцькому водосховищі значної кількості великих коропів. На це тривожне явище  звернули увагу співробітники водної міліції. Патрулюючи згадану територію поблизу Кременчука, вони помітили  коропів вагою 3–4 кілограми, які спливали на поверхню води вже мертвими… За таких обставин висловлювалися припущення про їхню задуху, отруєння токсичними речовинами тощо.
Водночас, як повідомив журналістам начальник лінійного відділу міліції в річковому порту “Кременчук” Олег Стешенко, вже проведені експертні дослідження  загиблої риби. За їхніми результатами спеціалісти Державної ветеринарної служби зробили висновок про ураження  коропів грибком. При цьому збудників інших хвороб виявлено не було.
Інформатор терористів сяде надовго
Прокуратура Полтавщини передала до суду справу за звинуваченням мешканця Миргорода, котрий співпрацював із терористичною організацією “ДНР”.
Злочинну діяльність 51-річного чоловіка викрили співробітники СБУ. Саме цей колишній військовослужбовець понад півроку не раз передавав представнику так званої “ДНР” інформацію про польоти військових літаків із розташованого фактично на околиці курортного міста аеродрому. Для збору таких даних він використовував і власні знайомства з колишніми товаришами по службі,  і візуальні спостереження.
При обшуку в помешканні інформатора проросійських терористів знайшли також перероблений для стрільби бойовими патронами пістолет. За таких обставин йому висунули звинувачення одразу за двома статтями Кримінального кодексу. Найтяжча з них стосується участі в діяльності незаконного збройного формування і світить позбавленням волі на строк до 8 років.
Дніпром “гулятимуть” завдяки енергії Сонця
На початку липня у свій перший офіційний рейс в акваторії Дніпра під Кременчуком вирушить екскурсійний катер на сонячних батареях. Згаданий плавзасіб уже  випробували. Його творці  — місцеві підприємці Дмитро Грінченко, Володимир Леонтьєв та Олександр Самофалов — одержали необхідні дозвільні документи. При цьому вони стверджують, що аналогів такого екологічно чистого “сонячного” катера немає не лише в Україні, а й у країнах СНД. Хоча, скажімо, в Європі на деяких водоймах узагалі забороняють використовувати моторні човни, які рухаються завдяки бензину чи дизельному паливу. З огляду на те,  що продукти згорання такого пального та мастила потрапляють у воду.
Водночас у транспортному засобі кременчуцьких умільців сонячна енергія перетворюється на електричну. Тож саме електричний двигун тут  основний. Дизельний також є, але його використовуватимуть тільки вночі та тоді, коли доведеться пересуватися на великі відстані й заряд акумуляторів, що “живляться” від Сонця, вичерпуватиметься. Зрештою, останні також досить потужні, розраховані на три години безперервного ходу. Адже під сонячні панелі відведено майже половину площі даху.
Зовні  катер не випадково нагадує понтон. За словами його капітана Дмитра Грінченка, він та його товариші, проектуючи свою новинку, брали за взірець стандартну конструкцію понтона американського виробництва. Коштами їм допомагали активісти громадської організації, що об’єднує поляків України. Тож поруч із зображенням нашого державного прапора борт катера прикрашає герб Польщі. Та й назвали його “Білим орлом”, знаковим для  сусідньої країни. На катері можуть одночасно вирушити на прогулянку Дніпром 10–12 пасажирів. Одна година такого задоволення для них  коштуватиме майже 300 гривень.