Львівщина

0
169

Правоохоронці на гарячому впіймали працівника місцевої митниці
14 липня  на пішому переході пункту пропуску “Шегині — Медика”, правоохоронці затримали працівника митниці, який отримав хабаря у розмірі 3000 гривень. Про це повідомили у прес-службі ЛОДА.
За попередньою інформацією, арештований отримав винагороду за сприяння безмитного пропуску товарів на митну територію нашої держави.
Досудове розслідування у цій справі веде прокуратура Львівської області
Покарають директорів шкіл, які дали учням незаслужені медалі
Департамент освіти і науки Львівської облдержадміністрації проводить перевірку у школах області.Порівнюють, чи відповідають оцінки при випуску дітей результатам ЗНО.
Від червня дослідили, що 75% випускників, які отримали золоті та срібні медалі, таки мають необхідний рівень знань. Проте 167 учнів нагороджені «золотом» чи «сріблом» незаслужено. Тож Департамент освіти і науки рекомендував відповідним районам покарати керівників навчальних закладів.
«Визначені райони, визначені школи. Відповідно, прийняті управлінські рішення і навіть рекомендовано переглянути доцільність перебування окремих директорів на займаній посаді за необ’єктивне річне оцінювання учнів», – повідомила директор департаменту освіти і науки ЛОДА Олександра Небожук.
В серпні департамент проведе перевірку щодо кожного учня зокрема, а не лише щодо медалістів. Однак, номери «підозрілих» шкіл та самі райони поки що не називають.
У Львові та Новому Роздолі на 99% підтверджений рівень знань «медалістів».
Військова співпраця вийде на новий рівень
На Яворівському полігоні в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки з групою американських офіцерів побував генерал Реймонд Томас Одієрно, начальник штабу Сухопутних військ США.
Військові ознайомилися з ходом навчань “Фіарлесс Гардіан-2015”, які проходять з участю 173-ї повітрянодесантної бригади США та підрозділів Національної гвардії України. Навчання складаються з трьох ротацій, кожна з яких поділена на кілька частин: індивідуальна підготовка, підготовка молодших командирів, підготовка відділень, взводів, рот і офіцерів штабів. У результаті цих навчань Національна гвардія отримає три добре підготовлені і оснащені батальйони.
Після відвідин польового табору та навчань чотиризірковий генерал Реймонд Томас Одієрно заявив, що залишився задоволеним рівнем підготовки  українських солдатів, їхнім бойових духом та прагненням поглиблювати свою майстерність.
“Після мого повернення до Сполучених Штатів Америки я доповідатиму про те, що співпрацю з Україною в галузі сектору безпеки варто продовжувати і посилювати. Вражає завзятість та самовідданість ваших солдатів та офіцерів і під час навчання, і в реальних бойових діях”, — наголосив начальник штабу Сухопутних військ США.
З відповідей американського генерала випливало, що наступним етапом військового співробітництва і спільних навчань стане залучення більш складного військового озброєння, зокрема, антибатарейних контрміноментних радарів, які допомагають визначити місце розташування противника.
Під час перебування на Яворівському полігоні генерал Раймонд Одієрно вручив медалі військовослужбовцям 173-ї повітрянодесантної бригади армії США та  двом представникам Національної Гвардії України, які відзначилися у ході спільних навчань.
Під час візиту американську делегацію супроводжували начальник Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Павло Ткачук та представники командування Національної Гвардії України. Ішлося також про оснащення та розбудову Яворівського полігону — найбільшого в Збройних Силах України, яким нині опікується Академія сухопутних військ.