Київщина

0
339

Судитимуть депутатів сільради
Обласна прокуратура направила до міськрайонного суду обвинувальний акт стосовно двох депутатів Красилівської сільради в одержанні хабара. Слідчі дійшли висновку, що зловмисники в березні 2015-го вимагали та отримали від громадянина 2,5 млн. грн. за вирішення питання стосовно виділення ділянок у приватну власність загальною площею 14 гектарів.
 Велосипедний туризм
В області розпочали цікавий туристичний проект Green Velo – велопоходи до віддалених мальовничих сіл. Це – спільний некомерційний проект місцевої влади та громадських організацій, спрямований на розвиток зеленого туризму в районі. Організаторами велопоходів є Вишгородська райдержадміністрація та громадські організації. Пунктами призначення всіх веломандрівок є віддалені куточки району (села Пилява, Вахівка, Сувид). Передбачено ночівлю в наметі на стоянці біля села й гостинний прийом – смачне частування стравами української кухні від місцевих господинь. Маршрути мандрівок спеціально продумано для всіх категорій велосипедистів: передбачено зупинки кожні10 км, учасників велопоходу весь час супроводжує автобус. У першому велопоході до Пиляви взяли участь понад 40 осіб. Наступний маршрут проляже до села Вахівка.
«Артек» прописався на Київщині
Оздоровчий центр із легендарною назвою переїхав до Київської області, до санаторію «Пуща-Озерна». За історію свого існування дитячий центр уже переживав переїзди. Під час Другої світової війни була евакуація табору до Алтаю.
У першу зміну, яка розпочалася днями,  табір прийняв  майже 100 дітей у віці від 9 до 16 років з усієї України. Із дітьми працюють  50 вихователів МДЦ «Артек», які покинули анексований Крим. Планується, що табір працюватиме весь рік.
Для дітей  підготовлений центральний корпус санаторію. Звична атмосфера табору й програма відпочинку (відкриття та закриття зміни, артеківське вогнище, заняття хореографією, музикою, театральні постановки, спортивні заходи) доповняться екскурсіями, велопрогулянками й новими видами спорту, яких не було в Криму.
За словами гендиректора МДЦ «Артек» Андрія Довженка, частину путівок викупить благодійна організація для дітей загиблих солдатів на сході та біженців.
Біогаз – із відходів
Поблизу селища Димер,у Вишгородському районі , розпочнеться виробництво біогазу з харчових і органічних відходів.
На території полігону площею 8 га  планується встановити сортувальну лінію з кількома транспортерами -для скла, пластику, харчів , металу та паперу.
Туди завозиться як побутове сміття із селища Димер, так і промислові й будівельні відходи київських підприємств. Поки що підприємство-інвестор лише готується до біогазового виробництва. Незабаром на звалищі запрацюють електронні ваги, які дозволять точно визначати вагу ввезених відходів.
У Гданську працює, у Яготині – тестують
На яготинському сміттєзвалищі відбулася перша в Україні демонстрація біотехнологічного процесу ліквідації сміттєзвалища, яке «розрослося»  в центрі міста. Його площа сягає близько10 га. Нова технологія ліквідації сміття, яку запропонували на розгляд депутатам і громаді на сесії міської ради – українська розробка, яку успішно застосували в м. Гданськ (Польща) для подальшого будівництва на очищеній ділянці стадіону до Євро2012. Її суть полягає в тому, що для утилізації, рекультивації та перероблення відходів використовують безпечні біологічно активні розчини, які значно прискорюють природні процеси розкладу речовин.
Для Яготина це перший крок до впровадження ініціативи. Результати тесту стануть основою для подальшої розробки проекту, найоптимальнішого для міста.
На сесії міської ради активісти та експерти зазначали, що проект вигідний для інвестицій, оскільки комплексна утилізація дозволяє, перш за все, покривати витрати на утилізацію сміття. Водночас використання технології робить можливим продовження терміну використання полігону.