Івано-Франківщина

0
168

Iз землею не поспішають
Оприлюднювати у місцевих засобах масової інформації прізвища сільських голів, які не поспішають виділяти земельні ділянки учасникам антитерористичної операції на сході, запропонували на засіданні сесії облради. Депутати кажуть: півсотні їх узагалі не скликали сесійних засідань і не розглядали земельних питань. На сьогодні у структурних підрозділах Держземагентства уже опрацьовано 213 заяв від учасників бойових дій про виділення землі, у запасі — 270 ділянок.
Нове виробництво
У Городенківському районі німецька компанія планує збудувати завод із виробництва біометану. Потужність об’єкта становитиме 50 мільйонів кубічних метрів газу на рік, а вартість проекту — 80 мільйонів євро.
Підписуючи меморандум про наміри, представники інвестора розповіли, що завод працюватиме з використанням сільськогосподарських відходів, зокрема, кукурудзи, соняшнику, соломи. Щоб забезпечити виробничий процес, у регіоні створять дві сотні робочих місць.
Пропозицій про роботу очікують також жителі села Хотимир у Тлумацькому районі. Там, поблизу вже діючого кар’єру з видобутку гіпсового каменю, відвели земельну ділянку для спорудження заводу гіпсокартону. Інвестуватиме в нове виробництво відома у світі компанія, яка є лідером у будівництві та запровадженні інноваційних технологій.
Створять кластери
За підтримки польських партнерів у сільськогосподарській галузі регіону впроваджуватимуть кластерну модель виробництва. Як діє така форма господарювання, котра об’єднує кілька розташованих на території поселення або поблизу співзалежних підприємств та організацій, що взаємодоповнюють і посилюють конкурентні переваги один одного, дізнавалися учасники робочої групи, яка нещодавно відвідала Польщу. Під час візиту гостей ознайомили з роботою аграрно-споживчого кластера, до складу якого входять консервний завод, підприємство з виготовлення м’ясо-ковбасних виробів та господарство, в якому утримується 250 корів і обробляється 800 гектарів угідь. Польські фахівці на конкретних прикладах продемонстрували прикарпатським колегам економічні переваги кластерної моделі виробництва. А вже найближчим часом вони приїдуть на Івано-Франківщину, щоб започаткувати співпрацю.
Призвали до армії
Півтисячі юнаків із краю призвали на строкову службу навесні цього року. Майже половина з них, за інформацією облвійськкомату, служитиме у підрозділах Збройних сил України, 226 — у Національній гвардії, 27 — у Держспецтрансслужбі. Найкраще організували призов та відправку новобранців у Тисменицько-Тлумацькому, Надвірнянсько-Богородчанському, Галицько-Рогатинському об’єднаних районних комісаріатах.
Тим часом п’ятеро прикарпатців ухилилися від призову. Їхні документи передали до правоохоронних органів для порушення кримінальних справ.
СБУ перекрила канал незаконної міграції 
Співробітники Служби безпеки України затримали в Івано-Франківській області групу осіб, які організували канал нелегальної міграції до країн Європейського Союзу.
Четверо місцевих мешканців налагодили виготовлення підроблених документів. До пакета входили внутрішній і закордонний паспорти громадянина Румунії та водійське посвідчення. Такі послуги зловмисники оцінювали у 5 тисяч євро. Учасників групи силовики затримали під час передачі через посередника згаданих документів, виготовлених для громадянина Республіки Ірак. Замовник саме приніс на зустріч другу частину оплати у розмірі 2500 євро.
Під час обшуків помешкань та автомобілів прикарпатців правоохоронці вилучили понад 20 тисяч доларів, різні печатки та штампи, комп’ютерну техніку. Прес-служба СБУ області повідомила, що за фактом відкрито кримінальне провадження. Тривають оперативно-слідчі дії для встановлення та притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до організації та функціонування нелегального перетину кордону з країнами ЄС.