Київщина

0
138

Стратегія розвитку Білої Церкви
У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України було підписано Меморандум про розроблення та впровадження соціально-економічного проекту спільної дії «Стратегія розвитку Білої Церкви».
Цей документ створено за ініціативи міської влади Білої Церкви в рамках процесу децентралізації, який відбувається в країні.
Проект має на меті розробку стратегії бачення розвитку Білої Церкви до 2025 року з подальшим залученням інвестиційних коштів на її реалізацію. До створення стратегії долучено польських колег і фахівців .
За знаннями швидко та з комфортом
Нещодавно представники Миронівської районної державної адміністрації та обласної ради  урочисто передали Потіцькій школі шкільний автобус.
Вручений автобус забезпечуватиме підвезення дітей до Потіцької  загальноосвітньої школи з п’яти сусідніх сіл Миронівського району.
Днями новий шкільний автобус отримали й учні Бишівської школи, що в Макарівському районі.
Транспортні засоби  придбано завдяки реалізації обласної програми «Шкільний автобус» на 2015-2017 роки. Із цією метою з обласного бюджету було виділено кошти в розмірі 12 млн. 150 тис. гривень.
Загалом,  виділені на програму кошти, дали можливість закупити нові автобуси для  навчальних закладів Баришівського, Білоцерківського, Богуславського, Броварського, Згурівського, Іванківського, Переяслав-Хмельницького, Поліського, Сквирського, Таращанського, Яготинського районів, у більшості яких транспортні засоби було мобілізовано на потреби АТО.
Острівець миру
Україна всіма силами прагне відновити мир на своїй землі, водночас чи не найголовніше завдання зберегти майбутнє країни – дітей.
Із цією метою на Київщині в селі Карапиші було організовано табір відпочинку «Зоряний» для дітей із зони АТО. На жаль, приїздять лише дітки з території, яку контролюють українські збройні сили.
Як зазначив заступник голови КОДА Андрій Янченко:
– Організатори табору ставили собі за мету показати дітям інше життя. Дати їм можливість забути про війну, адже вони мешкають в Луганській і Донецькій областях, де ведуться бойові дії. Водночас не так легко було зібрати дітей, переконати їхніх батьків, що поїздка безпечна, адже ворожі агенти розпускали чутки, що дітей хочуть вивезти й продати на органи.
Він також наголосив, що протягом зміни, а це 18 днів, вожатим, вихователям, учителям удається змінити ставлення дітей до України. У їхніх серцях гинуть закладені паростки ворожнечі та недовіри до всього українського.
14 січня до «Зоряного» прибула третя зміна, кількістю 70 дітей. У попередніх двох нараховувалося 80 та 120. Ми поспілкувалися з Софією Яценко з Донецької області:
– Я ніколи не їздила так далеко. Спочатку було страшно, але тепер я спокійна. У мене навіть з’явилися друзі, – сказала вона.
Ще одна мешканка табору «Зоряний» Аня Кушнаренко з міста Курахово Донецької області також поділилася своїми враженнями:
– Потрапила сюди дякуючи міській раді Курахова. Хочеться побачити Україну. У нашому таборі за програмою заплановані екскурсії до Богуслава, Білої Церкви, Києва, тобто, частково, моя мрія збулася. Також мені дуже подобаються наші вожаті, вони щирі, веселі, добрі.
Діти кажуть, що в перші дні перебування в таборі батьки телефонували, усе розпитували, як харчують, чи тепло в приміщеннях, чи ніхто не ображає, а нині все більше розмов про екскурсії, де були, що бачили, які враження.
Про зміни «Зоряного» Сергій Андріяш, начальник служби у справах дітей і сім’ї Київської облдержадміністрації сказав так:
– Ідею створення такого табору втілювали всі гуртом. Коштами допомогла частково Київська ОДА, Євросоюз за спеціальною програмою та меценати. Для житлового корпусу було знайдено недобудову, де зробили ремонт. Нині це тепле комфортабельне приміщення.
Потрібно сказати, що діти відпочивають тут без перерви в навчанні. Програми спеціально створено так, щоб вони успішно отримували знання і мали достатньо часу на відпочинок.
Проживання і харчування дітей у «Зоряному», реалізацію освітньо-реабілітаційної програми забезпечує Київська облдержадміністрація, натомість, організацію приїзду дитячих груп та екскурсійну програму взяла на себе громадянська ініціатива «Восток – СОС».