Севастополь

0
272

Обіцяють перекрити дорогу
Жителі кількох вулиць Севастополя, розташованих поряд із проспектом Гагаріна, провели збори, на яких висловили претензії з приводу нерегульованого і частого відключення світла у багатьох житлових будинках цього району.
Як повідомляє «Крим.Реалії», на збори терміново прибув Євген Бортніков, який очолює відділ з експлуатації та ремонту житлового фонду УЖКГ російського уряду Севастополя. Він пояснив жителям, що нерегульовані відключення світла пов’язані «з прив’язкою окремих будинків до лінії електропостачання котелень». У деяких будинках, за його словами, світло не вимикають, тому що там є хворі люди.
Севастопольці, у свою чергу, розповіли, що в грудні світло відключали за графіком, але з січня в деяких будинках по вулиці Шостака, вулиці Дмитра Ульянова, проспекту Гагаріна електрику вимикають постійно і надовго. Без світла вони залишилися і в новорічну ніч.
У сусідніх будинках, де є комерційна сауна, а також у тих, які вважаються елітними, світло горить постійно, кажуть мешканці мікрорайону. Загалом зібралося близько сотні людей. Вони вимагали затвердити графік відключення електроенергії та дотримуватися його.
За словами севастопольців, у випадку, якщо міська влада не відрегулює постачання електроенергії, вони готові «вдатися до радикальних заходів»: перекрити рух по вулиці Дмитра Ульянова.
Напередодні в Севастополі з’явилися оголошення зі скаргами містян на «несправедливий розподіл електроенергії» і закликами надсилати скарги до різних інстанцій і збиратися на акції протесту.
Згідно з графіком, опублікованим на сайті російського уряду Севастополя, енергопостачання міста здійснюється у районах з інтервалом у три години, проте фактично це правило не дотримується.
У анексованому Росією Криму з 22 листопада 2015 року діє режим надзвичайної ситуації у зв’язку з припиненням енергопостачання з материкової частини України. У Криму в минулому році введено в дію дві гілки першої черги енергомосту з Краснодарського краю. Через навантажень в електромережах відбуваються часті аварії.
Окупанти утричі скоротили стипендію
Розмір стипендії севастопольських студентів довели до загальноросійського рівня: з початку 2016 року стипендія стала втричі меншою порівняно з виплачуваною в Україні.
Про це повідомляє Севастопольський новинний портал ForPost.
«Стипендії студентам СЕВДУ знизили до загальноросійських стандартів відповідно до російського законодавства», – пише ForPost.
За даними видання, ще наприкінці 2015 року студентам платили 4500 рублів на місяць, а розмір підвищеної стипендії складав 6000 рублів.
З 1 січня цього року, відповідно до наказу по Севастопольському державному університету від 11.01.2016 року, розмір академічної стипендії для тих, хто пройшов проміжну атестацію, змінено до мінімального – 1300 рублів.
Надалі розмір студентських виплат визначатиметься, «виходячи з можливостей стипендіального фонду, виділеного на 2016 рік», повідомили в стипендіальному відділі СЕВДУ.
Ситуацію зі зниженням стипендій там пояснюють тим, що «такі мізерні стипендії платять у більшості російських вишів».
У «міністерстві освіти, науки і молоді» Криму підтвердили, що «розмір підвищеної стипендії раніше був 6000 рублів, а цього місяця вже 2600, а звичайна стипендія – всього 1300».
За інформацією прес-служби відомства, ситуація у зв’язку зі скороченням розміру стипендії вивчається, зокрема, з даного питання «направлено відповідний запит».