Луганщина

0
232

Молоко дешевше води
За словами заступника департаменту екології, природних ресурсів та агропромислового розвитку Луганської ОДА Володимира Драня, основною проблемою місцевих тваринників є недостатній рівень збуту продукції. «Основні підприємства переробки залишилися на тимчасово окупованих територіях», — пояснив посадовець. Наразі, за його інформацією, різниця між попитом і пропозицією на ринку м’ясної продукції становить понад 30%. «Ми виробляємо, але не продаємо. Довезти в інші регіони не можемо через розбиті дороги», — поремствував Дрань. Він також привернув увагу до такого факту: сьогодні в Луганській області ціна молока нижча за вартість води — 2,6 грн за літр, спостерігається скорочення поголів’я корів. «Ми плануємо впровадити програму з розвитку тваринництва в селах, де є понад 200 корів. Створити там пункти збору, охолодження і первинної обробки молока», — розповів про наміри чиновник. На його думку, це дасть змогу підвищити закупівельну ціну вдвічі, що, своєю чергою, зупинить вирізання дійного стада на Луганщині.
30 тисяч осель залишились без світла
У Станично-Луганському районі в результаті сильного обстрілу 30 тисяч абонентів залишилось без світла. Про це повідомляє Луганська військово-цивільна адміністрація на своїй сторінці у Facebook.
“30 травня російські найманці посилили обстріли смт Станиця Луганська. Бойовики більше трьох годин поливали Станицю вогнем із автоматичних та протитанкових гранатометів, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. У результаті у багатьох місцях перебиті лінії електропередачі – 30 тисяч абонентів залишаються поки що без світла”, – йдеться у повідомленні.
Був перебитий також газогін низького тиску, але до ранку спеціалістам вдалося його відремонтувати. Інформації про постраждалих та руйнування поки що не було.
Керівник Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Юрій Гарбуз зазначив, що обстріли відбулися саме напередодні візиту помічника Генерального секретаря ООН Івана Шимоновича.
“На Луганщині зараз перебуває помічник Генерального секретаря ООН Іван Шимонович, який сьогодні відвідає Станицю Луганську. Він матиме змогу особисто побачити наслідки обстрілів. Знаково, що цей обстріл стався напередодні чергового раунду Мінських домовленостей”, – зазначив Гарбуз.