Вінниччина

0
314

Відкрили меморіальну дошку полковнику УПА
З нагоди 105-річчя полковника Української Повстанської Армії, командира УПА «Південь» Омеляна Грабця у смт. Літин Вінницької області відкрили меморіальну дошку.
Про це повідомляє сайт Літинської РДА.
 «Першого серпня минула 105-та річниця від дня народження українського патріота, полковника Української Повстанської Армії, командира УПА «Південь» Омеляна Грабця. З цієї нагоди у Літині відбувся ряд заходів. Ключовою подією відзначення було урочисте відкриття меморіальної дошки Омеляну Грабцю на будівлі дитячо-юнацької спортивної школи», – йдеться у повідомленні.
Участь у святкуваннях ювілею взяла й онука полковника Олеся.
Свій останній бій повстанський командир провів 10 червня 1944 року. Над річкою Згар на острівці був штабний бункер УПА. Після донесення сексота загін Грабця оточили. Він наказав пробиватися з оточення, сам залишився прикривати відступ. Вирватись вдалося лише кільком бійцям.
Загинув у бою з об’єднаними 189-м, 203-м, 209-м каральними батальйонами НКВС поблизу с. Микулинці Літинського району, що на Вінниччині 10 червня 1944 року.
 «Не втрачати інформаційного зв’язку»
Громадська організація «Мольфар» розробила хмарну облікову систему IgiMED, яка покликана забезпечити інформаційний супровід пораненого в зоні АТО. Після надання першої медичної допомоги лікар створюватиме електронну карту пацієнта і передаватиме всі дані з планшета або стаціонарного комп’ютера у так звану «хмару». Інформація завдяки системі IgiMED буде доступна для будь-якого медика, який працює в системі. А кожен боєць матиме власну електронну історію хвороби.
Голова громадської організації «Мольфар» Юлія Вотчер каже, що поштовхом до створення систем IgiMED стала відсутність обліку поранених на сході. Волонтери неодноразово стикалися з тим, як захисник, котрий втратив руку чи ногу на передовій, не міг довести, що це сталося саме в зоні проведення Антитерористичної операції.
«Якось під час чергової поїздки в зону АТО я була свідком, як лікар відправляв пораненого з передової в мобільний госпіталь. Знаєте, де він записував його дані? У звичайному блокноті! На клаптику паперу просто було вказано характер поранення, — розповідає Юлія Вотчер. — При транспортуванні втрачається інформаційний зв’язок між медиками на передовій і лікарями фронтового госпіталю, не кажучи вже про центральні медичні заклади, які діють глибоко в тилу. Потрібна була система. Щоб її створити, ми звернулися до програмістів. Вони розробили програму, якою може користуватися кожен лікар. Вона містить усі протоколи лікування, має базу необхідних препаратів, які слід використовувати в тій чи іншій ситуацій, навіть всі форми медичні. Це дозволить лікарям розв’язати руки й займатися не паперовими звітами, а лікуванням людей».+
Поки що волонтери вирішили апробувати систему на місцевих медиках. Потім її обіцяють випробувати на передовій.
Відкрили Центр національних культур
У Вінницькій області проживають представники понад ста національностей, які  давно  мріяли створити спільний дім міжнaціoнaльнoї дружби. Це сприяло б товариствам здійснювати свою статутну діяльність. Тож відкриття Центру національних культур Вінниччини  в обласному центрі стало знаковою подією у житті краю та відбулося за участі керівництва області, міста і гостей. Після урочистостей розпочалося засідання ради національно-культурних товариств. «Як ніколи, кожен з нас сьогодні має розуміти, що підтримка та взаємоповага — це найбільша цінність для людини. Підтримуючи одне одного і діючи спільно, ми рухаємося вперед. Відкриття центру свідчить про співпрацю між владою та представниками національних меншин, і спільно ми маємо долати ті виклики, що постали перед суспільством.
Адже сьогодні ми маємо докласти зусиль до створення  справді європейської держави», — зазначив голова облдержадміністрації Валерій Коровій. У приміщенні центру створено належні умови. Зокрема є зала для засідань і зустрічей, обладнані клас для вивчення мов та зала для проведення репетицій творчих колективів національних спільнот. За словами гoлoви Рaди нaціoнaльних тoвaриств Вінниччини Вoлoдимирa Кoчелaби, робота центру сприятиме гaрмoнійнoму рoзвитку тa дружбі предстaвників різних нaціoнaльностей.