Севастополь

0
286

Окупований Севастополь приєднали до Південного федерального округу
Міністерство закордонних справ України направило Росії ноту протесту після того, як президент Росії Володимир Путін підписав указ про включення Криму до складу Південного федерального округу Росії. Про це йдеться у повідомленні прес-центру МЗС 28 липня.
«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з рішенням про включення територій Автономної Республіки Крим та м. Севастополь до складу Південного федерального округу.
З приводу згаданого рішення МЗС України направило відповідну ноту російській стороні», – йдеться в повідомленні.
Раніше прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що Кримський федеральний округ перетворений в Південний федеральний округ для того, щоб підвищити ефективність управлінської ланки.
Нагадаємо, Володимир Путін підписав указ про включення анексованого Криму до складу Південного федерального округу Росії.
Тепер до Південного федерального округу входять Республіка Адигея (Адигея), Республіка Калмикія, окупований Крим, Краснодарський край, Астраханська область, Волгоградська область, Ростовська область, окупований Севастополь.
«Кримський федеральний округ» Росія створила після того, як анексувала Крим у березні 2014 року в результаті псевдо-референдуму, невизнаного ні Україною, ні світом. Після встановлення контролю над Кримом російською окупаційною владою на півострові погіршилася ситуація з правами людини, що констатують міжнародні організації.
Ставленик Кремля Дмитро Овсянніков відправив у відставку весь «уряд» Севастополя
Призначений Москвою виконувачем обов’язків «губернатора Севастополя» Дмитро Овсянніков розпустив так званий «уряд» окупованого міста.
«Розпорядження про відставку «уряду» буде підписано сьогодні. Прийняття такого нормативного акту, у зв’язку зі зміною першої особи міста, вимагає закон», – заявив Дмитро Овсянніков
Овсянніков також заявив, що через 10 днів зустрінеться із «зацікавленими сторонами», тобто із представниками окупаційної влади Севастополя.
Ставленик Кремля каже, що він «відкритий для всіх» і своїм першим завданням вважає «завоювання довіри мешканців Севастополя».
Контр-адмірала Шакуро судитимуть за держзраду
Військова прокуратура Південного регіону України закінчила спеціальне досудове розслідування і направила до суду обвинувальний акт стосовно колишнього начальника штабу – першого заступника командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України контр-адмірала Дмитра Шакуро, який, зрадивши Присязі, перейшов на бік країни-агресора. Про це повідомляється на офіційному сайті заступника генпрокурора – головного військового прокурора Анатолія Матіоса.
У повідомленні зазначається, що колишній контр-адмірал, вчинивши дезертирство з ВМС ЗСУ, вступив на військову службу у збройні сили держави-агресора. З липня 2014 року він займав посаду заступника командувача Каспійської флотилії ВМС РФ. На даний час Шакуро з військової служби звільнений і знаходиться в окупованому Росією  Криму.
У березні Матіос повідомив, що Шакуро оголошено в розшук.
У липні 2016 року військова прокуратура Південного регіону повідомила Шакуро про підозру у дизертирстві та державній зраді, передбачені ч.1 ст.408 та ч.1 ст.111.
Наразі військова прокуратура Південного регіону закінчила спеціальне досудове розслідування і обвинувальний акт стосовно Шакура направлий до суду.
Нагадаємо, деякі військовослужбовці, які проходили службу в Криму, у лютому-травні 2014 року надавали Росії допомогу в проведенні підривної діяльності, допомагали захоплювати військове майно, яке належало ЗСУ, а пізніше дезертири перейшли на службу в Збройні сили Росії.