Тернопільщина

0
103

2017-й на Тернопіллі буде Роком УПА
Наступного року відзначатимемо 75-річчя утворення Української повстанської армії. Віддаючи належне її ветеранам в історії української нації, враховуючи їхній значний внесок у боротьбу за державну  незалежність України, депутати на сесії Тернопільської обласної ради проголосили у краї 2017-й Роком УПА.
Нині, за словами першого заступника голови облради Василя Деревляного, на Тернопіллі живуть 455 ветеранів ОУН-УПА. З нового року до своєї пенсії вони отримуватимуть щомісячну доплату — 500 гривень зі скарбниці краю. Таке рішення ухвалила обласна рада й водночас рекомендувала відповідним районним, міським, селищним, сільським органам влади, а також об’єднаним територіальним громадам, ще півтисячі гривень надати борцям за волю України за рахунок коштів місцевих бюджетів.На Тернопільщині вже до завершення нинішнього року створять організаційний комітет із відзначення в області 75-річчя утворення Української повстанської армії. 
 Волонтери втілюють проект на підтримку дітей загиблих військовослужбовців
Започаткували і реалізовують його волонтери Логістичного центру допомоги бійцям АТО. Влітку Христина Феціца та Оля Дячишин відвідали сім’ї загиблих військових Тернопільщини, в яких є діти. Ці зустрічі надихнули волонтерів втілити патріотичний проект. «У рамках співпраці нашого Логістичного центру із Злученим українським американським допомоговим комітетом (ЗУДАК) ми об’їхали сім’ї загиблих воїнів, де є діти, і запитали про їхні потреби. Під час зустрічей ми вручали грошову допомогу та подарунки. Паралельно давали дітям заповнювати анкету про їхні захоплення і мрії. Багато дітей сказали, що єдине, що їм треба, — це повернути батька. Звісно, нам це не під силу. Але якщо всі об’єднаємо зусилля, зможемо здійснити маленькі дитячі мрії», — говорить волонтер Логістичного центру допомоги бійцям АТО Оля Дячишин.
Щоб мрії дітей стали реальністю, волонтери працюють над проектом уже кілька місяців. На сайті ato.te.ua у рубриці «ЗдійсниТИ мрії» опубліковано вже 20 історій. У кожній спочатку зазначено про військову службу і обставини загибелі тата дитини. Після цього розповідається, про що мріє дитина. Волонтери зазначають, що бажання дітей не завжди є матеріальними.
«16-річний Мар’ян мріє зустрітися з півзахисником збірної України та «Динамо» Андрієм Ярмоленком. А хтось мріє подорожувати, хтось — побувати у столиці. Є діти, які хочуть мати мобільний телефон або велосипед. Ми намагаємося подарувати їм позитив. Адже ми всі відповідальні перед дітьми, батьки яких віддали життя за Україну», — каже Оля Дячишин.
Щоб здійснити одну із дитячих мрій, у Галицькому коледжі імені В’ячеслава Чорновола студенти та педагоги провели благодійний ярмарок і зібрали 5 тисяч гривень. Долучитися до втілення мрій дітей загиблих українських військовослужбовців може кожен охочий. Стежити за проектом можна на офіційних сторінках у соцмережах — https://www.facebook.com/lcdbato та https://vk.com/lcdbato. «Гаряча» лінія: (097)2-055-055.
Фальсифікат збували… поліціанти
Три дільничні Борщівського відділення поліції на Тернопіллі так пильно стояли на варті закону, що й  не зауважили, як узялися самі чинити протиправні дії. В цій іронії, на жаль, є правда сьогодення, коли поліціанти почасти якщо не виявляють великої особистої «опіки»  до зловмисників, то самі опиняються на дорозі лиходійства. Ось і  поліцейське тріо з Борщева, за словами прес-секретаря прокуратури області Лесі Гурецької, понад півроку — з травня до листопада —  разом з місцевими підприємцями реалізовували краянам незаконно виготовлені алкогольні напої з підробленими марками акцизного збору.
Цей злочин працівники прокуратури викрили спільно з фіскальною службою, СБУ та управлінням внутрішньої безпеки поліції. За місцем проживання поліціантів, у торгівельних ятках підприємців району оперативники вилучили понад 600 літрів сурогатної алкогольної продукції, а також  устаткування для виготовлення й розливання фальсифікату.
У секторі комунікації Національної поліції області повідомили: під час перевірки з’ясовано, що до незаконного бізнесу   причетні ще й двоє цивільних осіб. Що ж до поліціантів, яким   інкримінують незаконне виготовлення та реалізацію фальсифікованої алкогольної продукції в місцях роздрібної торгівлі Борщівського району, то двоє з них — діючі працівники поліції, третій  — колишній тимчасово виконуючий обов’язки начальника сектору Борщівського відділення поліції. 28 жовтня цього року його звільнили з органів внутрішніх справ, бо не пройшов атестації.
Тим часом прокуратура області розпочала кримінальне провадження. Слідчі дії тривають.
 У Тернополі до року УПА випустили унікальний настінний календар
Дванадцятий випуск настінного календаря національно-визвольного руху ОУН та УПА на 2017 рік репрезентували у Тернополі. Випуск присвячений 75-й річниці створення Української повстанської армії.
Кожна дата календаря присвячена події, що відбулася в повстанській армії — це великий бій або день народження знаменитого учасника УПА, який віддав життя за Україну.
Один з найцікавіших аспектів календаря — фотографії учасників УПА. В жодному з дванадцяти випусків читач не знайде однакових фото.
До слова, 2017 рік на Тернопіллі оголошено роком Української повстанської армії.