Вінниччина

0
369

Родини нацгвардійців отримали квартири
Вітаючи бійців військових частин «Ягуар» з радісною подією, командувач Національної гвардії генерал-лейтенант Юрій Аллеров відзначив, що в державі нині надано кошти для забезпечення гідних умов проживання військових та їхніх родин. Якщо торік власниками квартир стали 274 нацгвардійці, то у нинішньому передбачають передати військовослужбовцям понад 400 нових помешкань. Такі обсяги житла військові отримають вперше за 20 років. Нові квартири 9 військовослужбовців розташовані в трьох мікрорайонах Вінниці.
За словами міського голови Сергія Моргунова, підрозділами Нацгвардії можуть пишатися як область, так і вся Україна, а міська рада не залишатиметься осторонь житлових проблем військовослужбовців. «У цьому році ми ухвалили рішення щодо відведення земельної ділянки для будівництва двох будинків на 144 квартири. І сьогодні за замовленням військової частини виготовляють проектно-кошторисну документацію. Міська рада підтримує військових і щодо поліпшення матеріально-технічної бази. Тільки в цьому році на частину було спрямовано 1,5 мільйона гривень», — зазначив він. Голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій наголосив, що фінансування програм з безпеки — це лише частина від загального обсягу робіт, які здійснюють нині у військових частинах «Ягуар». Також серйозну підтримку надають сьогодні 59-й мотопіхотній бригаді, що розташована в місті Гайсин (лише з місцевого бюджету їй спрямовано 10 мільйонів гривень на поліпшення матеріально-технічної бази) та Могилів-Подільському прикордонному загону.
Донести істину до влади
Коли в грудні на сайті Вінницької обласної адміністрації з’явилась карта трьох госпітальних округів, на які в ході медичної реформи мають «нарізати» область, народ захвилювався. Бо так уже склалося в наших реаліях, що будь-яке реформування — це неодмінно скорочення й урізання того, що збираються «покращити». При цьому подробиць чи роз’яснень від чиновників — жодних. Мабуть, бояться людського праведного гніву.
Але днями жителі Козятина дізналися, що в результаті реформування їхня центральна районна лікарня позбудеться статусу закладу інтенсивного лікування. Інакше кажучи — її просто не стане.
Першим відреагував голова Козятинської райдержадміністрації Олег Оркуша. Чиновник же розуміє, де «вибухне» у разі закриття лікарні і з кого тоді спитають за бунти й заворушення. Голова РДА назвав проект створення госпітальних округів «антилюдським» та «націленим проти гуманності і спокою населення у Вінницькій області». У своєму зверненні він написав: «Доки чиновники, яким держава довірила створення кращих умов надання послуг, у тому числі медичних, будуть втілювати в життя свої ненормальні фантазії, налаштовані проти людини? Не взявши до уваги жодних показників та постійних звернень керівництва Козятинського району, посадовці обласного департаменту охорони здоров’я приймають своє — антинародне — рішення. Всупереч Постанові Кабінету міністрів України від 30.11.2016 року №932 «Про порядок створення госпітальних округів» вирішено позбавити Козятинську центральну районну лікарню статусу закладу інтенсивного лікування. Фактично — закрити цей заклад. Загалом, оцінюючи карту, яку висвітлено на офіційному сайті департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації, бачимо: населення всієї північно-східної частини області (Козятинський, Погребищенський, Оратівський райони) — а це 120 тис. чоловік — втратять доступність до екстреної медичної допомоги».
Утім, відреагував на недолуге і — будемо називати речі своїми іменами — злочинне реформування не тільки пан Оркуша. «Прокинулися» й усі інші місцеві чиновники, адже їм разом зі своїми сім’ями у районі жити. Нині підготовлена низка звернень за підписами голів райдержадміністрації та райради, секретаря Козятинської міської ради, голови Координаційної ради профспілок Козятинського району, голови Козятинської профспілкової організації «Південно-Західна залізниця» ПАТ «Українська залізниця», голови профспілкової організації працівників медичних установ, голови профспілкової організації працівників держустанов. Звернення спрямують до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, виконуючої обов’язки міністра охорони здоров’я Уляни Супрун, народного депутата Петра Юрчишина та голови Вінницької обласної державної адміністрації Валерія Коровія.
Вирує і місцева громада. Люди, почувши, яке «покращання» їм готують шляхом «обрізання», пообіцяли відреагувати масовими акціями протесту. Адже у разі перепрофілювання лікарні в Козятині залишаться лише терапевтичне та неврологічне відділення. Тобто людям з їхніми дірявими сьогодні кишенями в разі екстреної потреби доведеться їхати в сусідній Калинівський район. Тим часом відстань від деяких сіл району до Калинівки чимала — значно вища допустимої законом норми. А якщо зважити на стан доріг, то стає зрозуміло: до лікарні довезуть далеко не всіх.
Голова Козятинської райради Віктор Слободянюк повідомив, що вже мав розмову з головою Вінницької облдержадміністрації Валерієм Коровієм із цього питання: «Сьогодні я звернувся до «губернатора», проте він нічого не чув про такий намір. Під час зустрічі він запевнив, що лікарню інтенсивного лікування в Козятинському районі не ліквідують». Дивно, чи не так?
Лікарі ЦРЛ шоковані новиною про фактичну ліквідацію закладу. Депутат районної ради, чільниця громадської організації «Суспільні ініціативи Козятинщини» медик Олена Іванчук каже, що «нагорі» не розуміють очевидного: місту і району з населенням понад 60 тисяч чоловік, де від окраїнних сіл Кашперівка та Махаринці до сусідньої Калинівки більш як 75 кілометрів, ця лікарня конче потрібна! Її матеріальна база створювалася роками, тут працюють висококваліфіковані спеціалісти з величезним практичним досвідом. До речі, у Козятині за останні два роки вже оптимізували ряд організацій та структур. МРЕВ, «Укрпошта» і поліція тепер у сусідньому Хмільнику, податкова, Держказначейство і прокуратура — в Калинівці. А тепер місто ще й лікарні позбавлять?!
«Такі реформи абсолютно неприйнятні», — вважає голова Козятинської асоціації учасників бойових дій Олег П’явка.
Тож люди залишають за собою право реагувати на зміни, що призведуть до погіршення їхнього життя так, як вважатимуть за потрібне.