Сумщина

0
316

Непереможна кров
Благодійна акція з такою назвою стартувала на Сумщині. Її ініціатори — Сумський обласний центр служби крові і Спілка ветеранів війни та воїнів АТО — вирішили об’єднатися задля створення донорського банку, який би безкоштовно забезпечував захисників України кров’ю та її компонентами. До участі в акції можуть долучитися не тільки бойові побратими поранених, а й будь-хто із громадян.
Після старту починання до центру крові завітали перші 15 ветеранів АТО, які стали донорами-благодійниками. Серед них доброволець Олександр Бадолян. Із зони АТО він демобілізувався торік у листопаді, а до цього служив під Донецьком і Луганськом. Він добре знає, наскільки важлива донорська підтримка солдатів.
Як наголосив голова Сумської спілки ветеранів війни та воїнів АТО Володимир Лаврик, щонайменше половина питань, які доводиться вирішувати  пораненим та їхнім рідним, стосується забезпечення кров’ю та її компонентами. Тож оголошення акції неодмінно допоможе нашим захисникам.
За словами директора Сумського обласного центру служби крові Наталії Трофименко, створення банку крові чудово себе зарекомендувало. Це дає змогу забезпечувати хворих препаратами крові незалежно від наявності коштів.
Про сумчан розкажуть реєстри
Цікавою і захопливою видалася презентація науково- документального видання «Реєстри Сумського полку. 1660—1664 роки», яка відбулася у Сумській міській бібліотеці імені Тараса Шевченка. Широкому загалові й громадськості вперше представлено списки жителів Сум та навколишніх слобід і містечок початку 1660-х років.
Як розповіли автори-упорядники історики Олександр Алфьоров та Олександр Різниченко, книжку надруковано під грифом Інституту історії України Національної академії наук України. Вона містить п’ять реєстрів козацького полку за чотири  роки — від 1660-го до 1664-го. Дані про далеких предків і генеалогічну інформацію про старшинську верхівку  свого часу виявили в московському архіві давніх актів.Усього іменний покажчик охоплює майже 14 тисяч персоналій. За словами упорядників, це тільки початок великого історичного пошуку. Вони мають намір продовжити роботу і надрукувати всі відомі козацькі реєстри Сумського полку другої половини ХVII — першої половини ХVІІІ століття.
 Щастя в дитинстві багато не буває
«Щаслива родина — міцна Україна» — так називалося свято в Сумській обласній філармонії,  нещодавно організоване для багатодітних родин, матерів і батьків, які виховують дітей з обмеженими можливостями, сімей воїнів, загиблих у зоні АТО. Вітаючи учасників урочистого дійства, голова Сумської ОДА Микола Клочко повідомив, що в області нині понад 4,5 тисячі багатодітних родин, у яких виховують 13 тисяч хлопчиків і дівчаток. Понад 7 тисяч жінок удостоєні почесного звання «Мати-героїня».
Усім їм — особлива увага влади, адже саме в дитинстві формуються риси характеру майбутнього покоління, закладаються підвалини   громадянської   позиції   будівничих незалежної  України. Особливі слова вдячності — сім’ям учасників АТО, зокрема дітям героїв, для яких в області створюють усі умови для навчання, дозвілля, всебічного розвитку. Серед гостей — Ганна Ширай з Конотопа, яка виховує 9 дітей, Наталія  Шиленко і Тетяна Деревських з Білопільщини — матері відповідно 7 та 5 дітей, десятки інших сімей. Організатори свята  підготували для дорослих і малечі розмаїту концертну програму, виставку художньо-декоративних робіт, святковий обід  і смачні подарунки.