АР Крим

0
239

Українська телевежа «накрила» Крим
На адміністративному кордоні з тимчасово окупованим Кримом відбулися урочистості, присвячені відновленню українського мовлення на цій території. В заходах з відкриття телевізійної вежі взяли участь міністр інформаційної політики Юрій Стець, міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Вадим Черниш, голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський, народний депутат України Рефат Чубаров, директор ТОВ «Телемережі України» Петро Семерей та голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв.
Отже, чотири ліцензійні радіоканали розпочали мовлення з вежі, розташованої у селі Чонгар Генічеського району. Тож жителі Кримського півострова, а також південних районів Херсонщини  отримують радіосигнал національного мовника. Це  «Українське радіо» на частоті 100,7 МГц, радіо «ТК «Атлант-СВ» — 101,4 МГц, «Радіо Крим. Реалії» — 105,9 МГц та радіо «Херсон FM» місцевої ТРО «Софія» — 107,8 МГц. Представникам «Радіо Крим. Реалії» та «Херсон FM»  голова Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Артеменко  вручив ліцензії, які діятимуть  до 2024 року.
Завершення будівництва вежі в с. Чонгар відбулося в результаті реалізації першого етапу Стратегії розвитку телерадіомовлення в Херсонській області та організації мовлення на територію Криму на 2016—2017 роки. Почують українські національні та регіональні радіоканали понад 150 тисяч жителів Херсонщини,  які проживають на території Каланчацького, Чаплинського, Новотроїцького, Генічеського районів, та майже 550 тисяч жителів Кримського півострова.
 Олегові Сенцову дали престижну премію
Українському режисерові Олегові Сенцову, якого в Росії незаконно засудили за тероризм, американський ПЕН-центр присудив щорічну премію Барбари Голдсміт «Свобода писати», повідомляє видання The Washington Post.
«Він був змушений пожертвувати багатообіцяючою кар’єрою в кінематографі через своє висловлювання», — сказала виконавчий директор американського ПЕН-центру Сюзанна Носсел. За її словами, «це дуже яскрава ілюстрація нетерпимості уряду Путіна до інакодумства».
Як зазначено, Олег Сенцов, який був відвертим критиком російської агресії проти України, поповнив «видатний список» інших лауреатів, які перебувають у небезпеці. Серед них азербайджанська журналістка Хадіджи Ісмаїлова, яку заарештували після публікації серії матеріалів про корупцію в уряді, й Ільхам Тохті — китайський економіст, якого запроторили за ґрати.
Видання наголошує, що 37 із 40 переможців конкурсу «Свобода писати» було звільнено із в’язниці впродовж 18 місяців з моменту їхнього нагородження. Як відомо, американський ПЕН-центр вручає щорічну нагороду Барбари Голдсміт в’язням сумління, які опинилися у скрутних обставинах. Українського режисера Олега Сенцова  російський суд засудив за сфальсифікованими звинуваченнями до 20 років колонії суворого режиму, нині він відбуває термін у колонії в Якутську.