Полтавщина

0
271

Поліцейські пересіли на іномарки
Віднині полтавська поліція оперативніше реагуватиме на повідомлення про скоєні злочини, бо міська влада закупила їм партію нових автомобілів. «Сподіваюся, що ці автомобілі служитимуть не менш як 10 років», — сказав Полтавський міський голова Олександр Мамай під час вручення ключів. Такий подарунок правоохоронців дуже порадував, адже до цього, за словами старшого сержанта поліції Дмитра Койнаша, вони з колегами вирушали на службові завдання на старих ВАЗах і «Богданах». Нові машини багатофункціональні, зручні в користуванні, місткі. Дуже часто втрачена хвилина може коштувати життя людині.
Начальник Головного управління Національної поліції в Полтавській області Олег Бех розповів, що поліцейський автопарк давно застарів. Автомобілі використовуватимуть насамперед для роботи слідчо-оперативних груп. Як запевнив присутніх на церемонії Олександр Мамай, міська влада найближчим часом вирішить питання доукомплектування відповідних поліцейських підрозділів для того, щоб місто було безпечним, а правоохоронці працювали ефективніше: «Сьогодні передали три автомобілі Шевченківському та Київському районним відділенням полтавської поліції. Та на цьому не зупинимось. Обговорюватимемо з депутатами Полтавської міської ради та заступниками міського голови питання надання коштів на придбання ще двох автомобілів».
Крім іномарок, міський голова вручив поліцейським сертифікат на отримання 3000 літрів паливно-мастильних матеріалів.
Краяни вшановують Лисенка в музеї Котляревського
Микола Лисенко —  український композитор, піаніст, диригент, якого ще за життя називали «батьком української музики». До найвідоміших творів композитора належать музика гімнів «Молитва за Україну», опер «Наталка Полтавка», «Тарас Бульба», «Енеїда» та багато інших.  Тож  з нагоди 175-ліття від дня народження геніального українського композитора з численних заходів, організованих земляками, окремо вирізняється музично-краєзнавча вітальня «Микола Лисенко і культурно-громадське життя Полтави початку ХХ століття», яка відбулася днями в  Полтавському літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського,  повідомили в Полтавській міській раді.
Увага науковців музею І. Котляревського до постаті Миколи Віталійовича Лисенка невипадкова: він створив дві опери на тексти батька нової української літератури, як влучно охарактеризував  Івана Котляревського Тарас Шевченко,  — «Наталку Полтавку»  та «Енеїду», а також поклав на музику поетичну елегію самого Кобзаря  «На вічну пам’ять Котляревському»; брав найактивнішу участь у відкритті пам’ятника Іванові Котляревському 1903 року. Та й в експозиції літературної частини музею тема композиторської діяльності Миколи Віталійовича висвітлена достатньо широко. Гості музею довідались чимало цікавого із розповіді провідного наукового співробітника музею Євгенії Сторохи про яскравий життєвий та творчий шлях корифея української музики.
175-ліття композитора в  Полтаві відзначають також традиційним музичним фестивалем «І струни Лисенка живії…» Організований він за сприяння управління культури Полтавської ОДА.  За словами Геннадія Фасія, начальника цього  управління, до постаті земляка  повертатимуться в різних заходах протягом року, адже 6 листопада  виповниться 105 років з дня кончини композитора в Києві.
У рамках фестивалю в обласному театрі імені Гоголя відбувся урочистий концерт. Символічно, що організували його студенти та викладачі музичного училища, що має ім’я композитора. Вони зробили все для того, щоб концерт розкрив і постать Лисенка, і його твори. Адже головне завдання Лисенка було підняти українську пісню, українську музику на європейський рівень.