Одещина

0
261

Одеса знову хоче сміятися не крізь сльози
Цього року, вперше із дореволюційного 2013-го, в Одесі провели Гуморину в повному масштабі. Нагадаємо, починаючи з 2014-го, з огляду на те, що в країні було дуже не до сміху, якісь першоквітневі розваги у місті влаштовували, та  далеко не з тим розмахом, що його мало це свято, починаючи зі свого відродження в 1997 році.
Одеська міськрада організувала новий формат фестивалю. Щоправда, наразі з принципово нового одеситам впадає в око хіба що спроба запровадити новий символ Гуморини: качечку з рятувальним колом замість традиційного морячка. Оргкомітет заспокоює, що знаний ще від року 1972 символ у тільняшці залишиться актуальним і надалі.
Цьогоріч Гуморина тривала два дні — 1 і 2 квітня. Головні  святкові майданчики діяли переважно в  центрі міста, а також у парках ім. Перемоги та ім. Савицького. Відновлено і традиційний парад Гуморини — він пройшов усталеним маршрутом від Соборної площі до пам’ятника Дюкові на Приморському бульварі. У цій святковій ході взяли участь півтори тисячі артистів з Одеси, Києва, Полтави, Дніпра та Херсона. Поза тим у програмі свята — парад двійників та виступ байкерів.
Центральними подіями свята стали музичний конкурс «Одеське єврослухання», фестиваль «Комедіада» та гала-концерт.
Щодо «Комедіади»,  варто згадати, що цей Міжнародний фестиваль клоунів і мімів під час трирічної перерви в історії першоквітневих гулянь, власне, й тримав прапор одеського гумору, без перерви на війну. Цього року «Комедіада»  відбулась під девізом «Сміх врятує світ!». Своїм концертом увечері 30 березня вона відкрила марафон одеського весняного гумору. На фестивалі тішили гостей артисти з Білорусі, Угорщини, Ізраїлю, Іспанії, Молдови, Польщі, Румунії, Франції та інших країн.
За сім років свого існування фестиваль став наймасштабнішим у своєму жанрі проектом Східної Європи. А рятували світ клоуни не лише на театральних підмостках. В Одеському військовому шпиталі вони виступили з дійством для поранених учасників АТО. Веселе дійство клоуни приготували і для знедолених дітей-сиріт, інвалідів та переселенців.
В Одесі відкрилася поліцейська станція
В Одесі нещодавно відкрили першу з десяти запланованих поліцейських станцій. Такі станції приходять на зміну дільничним пунктам міліції. Їх встановлюють у найбільш людних місцях або там, де фіксується складна криміногенна ситуація. Сюди громадяни можуть у будь-який час звернутися по допомогу. Перший такий пункт захисту правопорядку був відкритий на розі вулиць Хімічної та Пестеля. Він обслуговуватиме чималу територію промислових околиць в районі селища Цукрового, Бугаївки, Слободки, парку Савицького та вул. Грушевського.
Поліцейська станція обладнана комп’ютерами, засобами зв’язку та камерами відеоспостереження. Створено побутові умови для несення цілодобового чергування.
За станцією закріплено двох дільничних офіцерів, наряд патрульної поліції, екіпаж управління охорони та громадські формування, які займаються охороною правопорядку у відповідному районі Одеси.
Начальник ГУНП в Одеській області Дмитро Головін зауважує, що головною функцією поліцейських станцій нового зразка є оперативне реагування на екстрені ситуації. На кожному об’єкті постійно перебуватиме працівник правоохоронних органів. Відкриття станцій фінансує не бюджет, а окремі підприємці та народні депутати.
Одеський міський голова Геннадій Труханов назвав відкриття поліцейських станцій в районах міста «яскравим прикладом взаємодії місцевих та державних органів влади на благо одеситів». Місто в межах програми «Безпечне місто Одеса» в 2017—2019 роках планує допомагати правоохоронцям з придбанням транспортних засобів та пального для них.
Як ми вже повідомляли, на обласному рівні заради протидії злочинності вже найближчим часом планують придбати 77 автівок для груп швидкого реагування. Після облаштування поліцейських станцій в Одесі наступним кроком має стати відкриття таких закладів у місті-супутнику Чорноморську (колишній Іллічівськ).