Кіровоградщина

0
246

У Кропивницькому “страйкують” депутати міськради
У Кропивницькому сесія міськради не розпочалася через відсутність кворуму: частина депутатів міської ради не з’явилася, пославшись на відрядження. Однак пізніше з’ясувалося, що сесію вони проігнорували свідомо, і збираються бойкотувати її надалі.
Про це повідомляє прес-служба міської ради Кропивницького.
“Третє засідання восьмої сесії міської ради Кропивницького так і не змогло розпочатися через відсутність кворуму”, – йдеться у повідомленні.
Для початку роботи сесії не вистачило однієї особи: у сесійній залі зареєструвалися 21 депутат і міський голова. Зазначають, що порожніми залишилися крісла депутатів фракцій “Батьківщина”, “Свобода”, “Самопоміч”, РПЛ, частини складу фракцій БПП і “УКРОП”. Деякі з присутніх висловилися за те, щоб розглянути низку важливих питань, зокрема, виділення матеріальної допомоги кропивничанам, які потребують дороговартісного лікування, вирішення питання про будівництво Центру реабілітації, рішення про фінасування профтехучилищ, якими сьогодні опікується міська влада і у яких повністю відсутні кошти на виплату заробітної плати, тощо.
В той же час стало відомо, що відсутні на робочому місці депутати оголосили про скликання власної прес-конференції.
Відео з цієї події розмістив у Фейсбуці один з депутатів-“заколотників” Юрій Гребенчук.
На прес-конференції було озвучене колективне депутатське звернення до голови міськради Андрія Райковича та її секретаря Андрія Табалова.
В ньому йдеться про те, що “в діяльності міської ради та її виконавчих органів не враховуються інтереси громади, постійно порушуються принципи  рівності та справедливості, норми законів та регламенту”.
Депутати вимагають знизити вартість проїзду в Кропивницькому з 4,5 грн до 3,5, скасувати рішення про підвищення комунальних тарифів, збільшити фінансування зaклaдів освіти і скасувати “блaгодійні” бaтьківські внески, почaти видaчу дозволів нa встaновлення aвтономного опaлення, зменшити мінімaльний поріг тендерних зaкупівель через систему ProZorro, зaбезпечити прозорість у земельних питаннях, зaпровaдити фaктичне, a не формaльне проведення конкурсів нa зaміщення вaкaнтних посaд керівників упрaвлінь тa комунaльних підприємств, дотримуватися зaконів тa реглaменту під чaс проведення сесій міськрaди.
Депутати попередили, що до виконання цих вимог бойкотуватимуть роботу сесій міськради та її постійних комісій.
Героя України родом із Кропивницького
Військовослужбовцю батальйону спецпризначення НГУ “Донбас” Євгену Тельнову (позивний “Усач”) присвоєно звання Героя України із врученням ордена “Золота Зірка” (посмертно).
Про це заявив Президент України Петро Порошенко у своєму виступі під час заходів з нагоди третьої річниці з дня створення  Національної гвардії України, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“І сьогодні я прийняв рішення присвоїти високе звання Героя України Євгену Львовичу Тельнову, знаменитому “Усачу”, який загинув 15 лютого 2015 року в боях під  Широкиним, особисто знищивши декілька танків противника, які готували наступ на мирний Маріуполь”, – сказав Порошенко.
Після завершення виступу Глава держави вручив нагороду дружині загиблого Героя.
Як повідомляє сайт “Книга пам’яті”, Євген Львович Тельнов народився 20 листопада 1961 року в місті Кіровоград (нині – Кропивницький).
До травня 1982 р. проходив строкову військову службу у 472-му конвойному полку внутрішніх військ МВС СРСР (в/ч 7429, м. Київ). Нагороджений нагрудним знаком “За отличие в службе” ІІ ступеня.
Після звільнення в запас працював на Кіровоградському заводі радіовиробів токарем, з 1989 р. – лаштувальником верстатів з ЧПК, водночас, з 1984 по 1987 р., заочно навчався в Кіровоградському інституті сільськогосподарського машинобудування (за спеціальністю “Обробка металів різанням”).
У липні 1991 – лютому 1992 р. працював інструктором зі спорту Кіровоградської РТШ ДОСААФ. У подальшому займався підприємницькою діяльністю.
Із початком російської агресії проти України Євген Львович закрив своє підприємство, 10 червня 2014 р. уклав контракт про проходження служби у військовому резерві Національної гвардії і був зарахований до батальйону спеціального призначення “Донбас”. З 13 липня перебував у відрядженні у районі АТО, брав участь у бойових діях з визволення населених пунктів Артемівськ, Попасна, Іловайськ. 24 серпня в Іловайську отримав осколкове поранення лівої руки, але не залишив підрозділ.
Під час виходу українських військ з Іловайська, коли в районі села Червоносільське колона батальйону потрапила під жорстокий обстріл, у складі підрозділу знищив два ворожі танки, згодом разом із однополчанином із позивним “Брест” знищив дві ворожі бойові машини десанту БМД-2, екіпажі цих машин – військовослужбовців ЗС Російської Федерації – було вбито або захоплено у полон.
Опинившись із підрозділом у ворожому оточенні у Червоносільському, відмовився капітулювати, разом із “Брестом” та невеличкою групою інших бійців “Донбасу” пішов на прорив, зі зброєю в руках вийшов до своїх військ і 31 серпня дістався бази батальйону в Кураховому.
У жовтні 2014 р. Євген Львович брав участь у позачергових парламентських виборах, балотуючись у народні депутати України на мажоритарному окрузі №100 у Кіровоградській області.
На початку 2015 р. переоформлений у підрозділі як призваний на військову службу за мобілізацією. 15 лютого поблизу села Широкине Новоазовського району Донецької області, коли колона одного з підрозділів батальйону “Донбас” потрапила у ворожу засідку, солдат Тельнов врятував тяжко пораненого однополчанина із позивним “Авер”, витягнувши його з-під шквального обстрілу. Того ж дня під час бою Тельнов загинув смертю героя.