Івано-Франківщина

0
319

Вапно допоможе
У селі Братишів Тлумацького району геологи виявили значні поклади вапнякової породи. Вони стануть сировиною для майбутнього заводу із переробки вапняку, який на сільській території має наміри спорудити фінський інвестор. На підприємстві виготовлятимуть вапняковий порошок, незамінний для очищення води, вапнування ґрунтів, на виробництві цукру і скла.
Готуючись до будівництва заводу, інвестор зараз оформляє документи на отримання ліцензії. А селяни сподіваються на нові робочі місця та поповнення місцевого бюджету.
Надії на додаткові робочі місця втілили в життя у селищі Обертин цього ж району. Нещодавно там почав працювати соціальний кооператив. Його працівники займатимуться сушінням ягід і фруктів, допомагатимуть вирощувати їх місцевим садівникам.
Фестиваль «Карпатський простір» проведе національні читання творів Франка
В Івано-Франківську фестиваль «Карпатський простір», який відбудеться з 5 до 7 травня,  розпочнеться з національного читання творів Івана Франка.
Про це кореспонденту Укрінформу повідомив начальник управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Івано-Франківської ОДА Володимир Джигіта.
«До цьогорічної програми «Карпатського простору» увійдуть національні читання за поетичною творчістю корифея науково-літературного життя Західної України Івана Франка. Національні читання – це флешмоб «Франко об’єднує», який організатори проведуть у рамках першого дня фестивалю – 5 травня», – повідомив Джигіта.
За його інформацією, у цей день, починаючи з 12-ї години, поетичні рядки з творчості Івана Франка одночасно читатимуть на радіо, у школах, вишах, державних установах та організаціях, на вокзалі, у музеях та виставкових залах Івано-Франківська.
Відомо, що ідея національного читання творів українських класиків належить Національній опереті, яка є одним із організаторів фестивалю «Карпатський простір». Мета заходу – зміцнювати почуття національної свідомості українців через поглиблення та розширення знань у сфері культури і літератури та пропагувати творчість видатних письменників
Уперше фестиваль «Карпатський простір» відбувся в Івано-Франківську торік за підтримки Міністерства культури України, Івано-Франківської обласної державної адміністрації та міської ради Івано-Франківська. У триденному фестивалі взяли участь представники з України, Австрії, Польщі, Угорщини, Словаччини, Румунії, Молдови, Чехії, Грузії, Азербайджану, Естонії, Литви та Болгарії.
МАУ запропонує чартерні рейси й з Івано-Франківська
В теплий період цього року, а саме, з 26 березня по 28 жовтня, компанія «Міжнародні Авіалінії України» пропонує пасажирам більше можливостей для подорожі по європейських столицях.
Так, до Вільнюса планується виконати 21 рейс, до Амстердама, Парижа, Лондона і Стокгольма – по 14 рейсів, до Афін і Барселони – по 7 рейсів.
Також туристи можуть відвідати Італію, скориставшись новим рейсом Київ – Бергамо. У червні авіакомпанія відкриє щоденні рейси в Будапешт.
Туристам, які люблять подорожі в Єгипет і Туреччину, МАУ запропонує чартерні рейси з Києва, Львова, Івано-Франківська, Одеси та Запоріжжя.
А Чорногорію туристи зможуть відвідати, скориставшись чартерним рейсом Львів-Тіват.