Чернігівщина

0
215

Обирали, щоб… відокремитись
Село Стольне на виборах щодо приєднання до Менської об’єднаної територіальної громади продемонструвало чи не найнижчу явку в області. Більшість стольненців, які прийшли на виборчі дільниці, поставили свої підписи під колективним зверненням про вихід із Менської ОТГ.
Село з профіцитним бюджетом мільйон триста п’ятдесят тисяч гривень не хоче за власний рахунок утримувати армію чиновників, та ще й не своїх. Люди прагнуть жити своєю громадою без ставлеників від олігархів і латифундистів, самостійно розпоряджатися власними коштами та майном. Рішуча налаштованість громади на відокремлення змусила сільських депутатів скасувати рішення про входження до Менської об’єднаної територіальної громади, як передбачалося (було рекомендовано) раніше. З огляду на це селяни у Стольному й продемонстрували низьку явку. Якщо загалом у районі на виборах до Менської об’єднаної громади активність виборців досягала 58 відсотків, то тут проголосувало трохи більше як третина селян. Водночас при виході з дільниць активісти села збирали підписи за… вихід із Менської ОТГ і створення власної об’єднаної громади.
«Із 530 селян, які прийшли на виборчу дільницю, підписи за відокремлення від Мени поставили майже 300 чоловік, — інформує власник місцевого сільського підприємства ТОВ «Праця-Стольне» Андрій Пасічник. — Іще задовго до виборів під цим зверненням підписалося 874 стольненця».
Право на самостійність селяни налаштовані довести у суді. Невдовзі у райсуді має відбутися черговий судовий розгляд за позовом однієї з активісток. Місяцем раніше фактично він уже визнав правомірним останнє рішення сесії Стольненської сільської ради, яка під тиском селян скасувала попереднє — про входження до Менської ОТГ.
Селяни сподіваються на позитивне рішення судового спору, за результатами якого вони збираються утворити окрему від Мени об’єднану територіальну громаду. Стольненці налаштовані рішуче: у разі незадоволення їхніх вимог обіцяють звернутися до Європейського суду з прав людини.
Закрили православний реабілітаційний центр, у якому били пацієнтів
Служба безпеки України закрила православний реабілітаційний центр у Косачівці Чернігівської області за незаконне позбавлення волі пацієнтів і знущання над ними. Про це повідомила прес-служба СБУ.
Людей, здебільшого наркозалежних, які проходили реабілітацію в Косачівці, утримували в бараках і підвалах, до них застосовували тортури, вони не мали можливості самостійно покинути місце перебування і були під постійним наглядом.
Пацієнтів змушували працювати на деревообробному виробництві, сільськогосподарських і будівельних роботах на користь власників реабілітаційного центру.
«У результаті спецоперації співробітники СБУ звільнили понад 200 незаконно утримуваних реабілітантів, які вже підтвердили факти катування і завдання їм тяжких тілесних ушкоджень. Також затримано 22 наглядача, в тому числі трьох осіб, які виконували організаторські функції», – йдеться в повідомленні спецслужби.
За цим фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 127 (катування) та ч. 3 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України.
СБУ затримала на хабарі старшого інспектора митниці
Старшого державного інспектора одного з відділів митного оформлення Чернігівської митниці затримали за систематичне хабарництво співробітники Служби безпеки України спільно з військовою прокуратурою. Про це повідомляє прес-центр СБУ.
«Хабарник налагодив схему поборів за безперешкодне митне оформлення вантажів, які завозили з-за кордону на територію України. Оперативники спецслужби затримали хабарника за місцем проживання під час отримання частини неправомірної вигоди в розмірі 7 тис. грн. Раніше правоохоронці задокументували отримання зловмисником ще 5 тис. грн хабара», – йдеться в повідомленні.
За фактом затримання відкрито кримінальне провадження. Наразі вирішується питання про оголошення затриманому про підозру.