Тернопільщина

0
362

Тернополяни приготували найдовшу ковбасу в країні
Сталося це на фестивалі локальної їжі та культури «Тернопільська брама». Впродовж трьох днів на центральному Театральному майдані панувала-вирувала своєрідна ресторанно-ярмаркова атмосфера, сповнена їстівним рекордом, смачними місцевими стравами та напоями, виступами відомих українських гуртів. І все заради, як зазначають організатори масового заходу, доброго відпочинку містян, а також створення позитивного іміджу Тернополю, закликання туристів.
Уже з назви фестивалю випливало, що на майдані мала б з’явитися якась брама. Її, звісно ж, звели. Каркас виготовили з металу, основу виклали з майже п’яти тисяч порожніх зелених пляшок, які використовують для пива. Ці великі ворота складалися з двох колон — заввишки сім метрів та завширшки по 2,5 метра кожна.
Та не лише подивували брамою. Завзялися встановити куховарський рекорд. У галичан здавна існує вислів «з’їсти штиндюх ковбаси», тобто великий шмат. Організатори фестивалю про це не забули й вирішили начинити ковбасу, одначе виміряти її не лише звично кілограмами, а передусім метрами. І ось на майдані з’явився величезний своєрідний коток з намотаною ковбасою. Керівник проекту Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова взялася за заміри. І за якийсь час повідомила: показник становить 547 метрів 8 сантиметрів і вручила відповідний сертифікат. Відтепер саме такий розмір має найдовша ковбаса в Україні. Завдовжки це як десять десятиповерхівок. Варто ще додати, що діаметр цього напіввудженого смачного виробу — майже два сантиметри, а вага — понад двісті кілограмів. Виготовляли його на Тернопільському м’ясокомбінаті вісім кулінарів упродовж чотирьох годин зі свинини, певна річ, додавали відповідні спеції. І назва такій ковбасі — «Мисливська».
Після фіксації рекорду кожен з фестивальників міг поласувати штиндюхом ковбаси. М’ясний виріб краяли майже десятисантиметровими шматками та пригощали задарма.
Зрештою, не лише рекордною ковбасою позначився новий фестиваль у файному місті. Можна було також посмакувати, зокрема, тернопільською зупою, ребрами по-махабунськи, пайдою. Репрезентували й наливку «Тернівка». Вже з назви випливає, що приготували її з плодів терну, який, за легендою, дав наймення Тернополю.
У колишнього терориста прокинулося сумління
Управління СБУ в Тернопільській області завершило розслідування щодо колишнього жителя АР Крим, який був членом терористичної організації «ЛНР». Сектор взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ в області надав відеозапис розмови-усвідомлення бойовика. Йому 37 років, добре володіє українською. Мабуть, тому, що на Тернопіллі живе його родина. А проживаючи на українському півострові, схоже, піддався радше манкуртству, а не патріотичним почуттям. Каже, що після російської анексії Криму цинічна пропаганда, що тут рясно цвіте, надто сильно на нього вплинула. Тож вирішив поїхати на Донбас «захищати український народ від путчистів».
Автобусом через Керченську поромну переправу перебрався на територію Росії й опинився в окупованому Алчевську. Тут увійшов до складу 15 територіального батальйону міліції. Нібито займався питаннями гуманітарної допомоги й підтриманням громадського порядку «в тилу». Мав змогу підписати контракт і брати участь у бойових діях. Але швидко зумів збагнути, що «по той бік теж перебувають українці», а оскільки, мовляв, приїхав «захищати українців, а не воювати з ними», то незабаром залишив підрозділ і знову приїхав на захоплений Росією Кримський півострів.
Проте за якийсь час зрозумів, що «жити тут неможливо». З’явилося бажання повернутися в Західну Україну. І через Каланчак вирушив на Тернопільщину. В обласному центрі звернувся в управління СБУ. За фактом його участі у терористичній групі чи організації відкрили кримінальне провадження, перевірили інформацію, яку колишній бойовик повідомив.
У секторі взаємодії зі ЗМІ та громадськістю УСБУ в області зазначили, що матеріали розслідування скерували до суду для розгляду по суті, а підсудний очікує звільнення в порядку ч. 2 ст. 258 Кримінального кодексу України як учасник терористичної організації, який добровільно повідомив правоохоронний орган про відповідну терористичну діяльність, сприяв її припиненню і в діях якого немає складу іншого злочину.
37-річний колишній бойовик закликав українців, які воюють на боці «ЛНР/ДНР», скласти зброю і наголосив, що у них «є майбутнє, є можливість повернутися до нормального мирного життя».