Київщина

0
190

«Шлях безповоротний»
Уряд затвердив Загальнодержавну програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему.
 Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак переконаний, що ухвалення законопроекту дозволить не тільки затвердити єдиний документ, який координуватиме зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, а й сприятиме створенню умов для захисту наступних поколінь від дії іонізуючого випромінювання та радіоактивних речовин. Про це він сказав під час засідання уряду.
Міністр пояснив, що термін виконання першочергових заходів щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, запланованих на 2009—2012 роки згідно із Законом України від 15 січня 2009 р. № 886-VI «Про Загальнодержавну програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему», вичерпано.
«Для забезпечення безумовного виконання запланованих робіт до 2065 року і бюджетного фінансування цієї діяльності до 2020 року необхідно внести зміни до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему», — сказав Остап Семерак.
Міністр розповів, що Загальнодержавна програма визначає основні етапи заходів, які необхідно виконати до 2020 року включно. За словами Остапа Семерака, прийняття ЗУ «Про внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему» дасть можливість у 2017—2020 роках виконати основні заходи.
«Вкотре повторю. Шлях перетворення зони відчуження на екологічно безпечну систему безповоротній. Недофінансування запланованих заходів призведе до збільшення тривалості етапу остаточного закриття і консервації та, як наслідок, до необхідності виділення додаткових коштів на подальшу підтримку блоків Чорнобильської АЕС і об’єкта «Укриття» у безпечному стані», — відзначив міністр.
 З радіонуклідами побореться… павловнія
 У рамках наукового проекту на території зони відчуження завершили створення експериментальних майданчиків і висадку саджанців для вирощування культур павловнії (Paulownia Clone In vitro 112). Результатом експерименту буде оцінка параметрів накопичення радіонуклідів цією рослиною на ділянках з різним ступенем радіонуклідного забруднення, повідомляє www.menr.gov.ua. Дослідження планують проводити протягом наступних 5 років спеціалісти ТОВ «Науковий парк «Чорнобиль» у співпраці з ДСП «Екоцентр», ДСП «Північна пуща» та Чорнобильським радіаційно-екологічним біосферним заповідником.
За попередніми даними, дерево павловнії за 5 років досягає до 20 метрів заввишки і, відповідно, швидше за інші рослини, поглинає радіоактивні елементи, які містяться у ґрунті. «Оскільки павловнія належить до групи швидкоростучих деревних порід, можна припустити, що у рослин буде спостерігатися підвищений рівень накопичення радіонуклідів. Здатність павловнії концентрувати радіонукліди може бути використана для очищення ґрунту, а також посилення бар’єрної функції зони і безпеки для людей», — повідомив генеральний директор ДСП «Екоцентр» Сергій Кірєєв.
Усього було висаджено 100 саджанців Paulownia Сlonе in Vitro 112(r) на 4-х майданчиках з урахуванням стану радіаційного забруднення та складу ґрунтів: с. Паришів, с. Рудня-Іллінці, с. Копачі та м. Чорнобиль.
Депутат Київської облради загинув у ДТП
Унаслідок ДТП в Білоцерківському районі на трасі Біла Церква-Володарка загинув депутат Київської обласної ради Панченко Борис.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Київської Обласної Державної Адміністрації Олександр Горган.
“Унаслідок ДТП загинув депутат Київської обласної ради Панченко Борис Максимович, 1952 р.н. Трагедія сталась в Білоцерківському районі на трасі Біла Церква-Володарка на повороті до с. Пилипча внаслідок лобового зіткнення та загоряння автомобілів”, – написав політик.
Також він зазначив, що внаслідок ДТП загинуло 3 особи та 1 особа постраждала.