Івано-Франківщина

0
278

На хабарі спіймали військового
Слідчим управлінням ГУНП в Івано-Франківській області розпочато досудове слідство за матеріалами Військової прокуратури Івано-Франківського гарнізону військової прокуратури Західного регіону України від 24.01.2018 за фактом одержання неправомірної винагороди військовослужбовцем (ч.3 ст. 368 КК України).
В ході досудового розслідування встановлено, що військовою службовою особою вимагалася неправомірна  вигода за вчинення (не вчинення) ним дій з використанням наданої  йому влади та службового становища. Тобто, впродовж січня-березня 2018 року посадова особа  військової частини    вимагала неправомірну вигоду від солдата в сумі 10 000 гривень.
Так,  06.03.2018 у приміщенні штабу військової частини А 3029, що в с. Майдані Тисменицького району Івано-Франківської області, посадова особа одержала від  солдата неправомірну вигоду в розмірі 300 доларів США за прийняття рішення про звільнення останнього з військової служби, повернення йому військового квитка, а також за нездійснення доповіді про відсутність його на військовій службі під час оформлення документів щодо його звільнення.
З місця події вилучено  предмет неправомірної вигоди – 300 доларів США.
06.03.2018  посадовець  затриманий у порядку ст. 208 КПК України.  Йому  повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого  ч.3 ст. 368  (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального Кодексу України.
Такі дії,  згідно санкції статті,  караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років  з позбавленням права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю на строк до 3-ох років, з конфіскацією майна та зі спеціальною конфіскацією.
Судом обрано міру  запобіжного заходу у вигляді  тримання під вартою  з альтернативою внесення застави в розмірі 30-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Проводяться невідкладні слідчі дії та судові експертизи.
Реставрували опудало волохатого носорога, якому понад 14 тисяч років
Тушу самиці носорога відновлювали у Природознавчому музеї НАН України (Львів). За словами завідувача наукового відділу Андрія Бокотея, її родичі вимерли на території Галичини ще понад 10 тисяч років тому.
Тварину знайшли понад 110 років тому – 1907-го, у копальні біля села Старуня (Богородчанський район Івано-Франківської області), де на глибині 17 метрів видобували озокерит.
Науковець говорить, що тіло носорожиці добре збереглося в нафті: є голова та передня частина тулуба з лівою поламаною кінцівкою. Решту, припускає, з’їли хижаки. Отож довелося доштуковувати тушу гіпсом і маскувати шматками врятованої шкіри.
Відновлювальні роботи опудала тривали три місяці – цінний і давній експонат знепилювали, просочували спеціальними протигрибковими розчинами.
А зо два десятки органів носорожихи, що добре збереглися, тримають у прозорому посуді в спеціальному розчині.
До слова: Андрій Бокотей зазначає, що публіка може побачити оце опудало тварини ряду непарнокопитних  лише тому, що багато тисяч років тому ссавцю вагою до трьох тонн… не пощастило. «Люди полювали на носорогів, бо їли їх м’ясо, а шкіру та кістки використовували для будівництва житла. В нашого було поранення від спису від лівою кінцівкою, де серце. Але спис встромлений під гострим кутом, то ж до серця не дійшов, і підранена тварина, напевно, просто стекла кров’ю», ‒ зазначив заввідділу.
Коли саме планують виставити на огляд публіки опудало волохатого носорога, у львівському Природознавчому музеї не озвучують.  Кажуть, що скоро. І додають, що показ відбуватиметься у межах виставки «Льодовиковий період».
Насамкінець варто додати, що у музеях світу є лише два оригінальні опудала волохатих носорогів – у Львові і в Кракові.
Марцінків погрожує урядові страйком
На щотижневій оперативній нараді міський голова Руслан Марцінків акцентував увагу на невиконанням урядом анонсованих реформ. Зокрема, Марцінків звернув увагу на невиплату субвенцій на заробітню плату працівникам освіти та медицини.
За словами міського очільника, єдине, що зробила центральна влада – анонсувала про реформи. Але до цього часу ані механізму, ані фінансування для їх реалізації – не передбачено. Відповідно, за словами очільника міста, всі витрати лягають на плечі місцевим бюджетам.
«Реформи провели, можна йти додому – гасло нашого уряду. Освітня й медична “реформа” довела до того, що на зарплатню бракує майже 200 мільйонів гривень. Звісно, що місто доплатить ці кошти, щоб виплатити зарплатню. Але треба розуміти, що ці гроші міністри дістають з кишень франківців. Те саме стосується реформ у медицині. Вимога уряду – комп’ютеризація усіх медичних кабінетів, але навіть на це держава не виділяє кошти. Я не є прихильником радикальних акцій, але якщо інші інструменти не діють, потрібно опрацювати питання загальноміського страйку медиків та освітян», – прокоментував Руслан Марцінків.
Окрім того, міський голова назвав неприпустимими події, що днями сталися в столиці. «Не можна ламати людей! Я засуджую те, що днями сталось в Києві, коли громадян України поставили на коліна. Я вже бачив таке у 2014 році, коли люди стояли зі зв’язаними дротом руками. Якщо таке повторюється, значить ця влада йде не тим шляхом!», – висловив своє обурення Марцінків.
Підбереж не проти «сонячного енергопарку»
Біля села Підбережа на Болехівщині побудують сонячну електростанцію — Івано-Франківська ОДА надала дозвіл ТОВ «Енерго-ІФ-інвест» на розроблення детального плану території за межами населеного пункту для будівництва та обслуговування енергопарку сонячних електростанцій і голова облдержадміністрації Олег Гончарук підписав відповідне розпорядження. Громада села Підбережа, зі слів голови сільської ради Надії Романів, підтримує інвестиційну ідею і зробила свій вибір щодо фірми-виконавця проекту:
— Свого часу до нас із заявами про інвестиційні наміри і за погодженням сільської ради звернулися одразу три фірми. Ділянка розташована за межами сільської ради — в урочищі «Човгани», тож до того ми і не здогадувалися про ідею будівництва сонячної електростанції. Це збунтувало сільських голів, бо ніхто не хотів, образно кажучи, купувати кота в мішку. І ми написали листи кожній з фірм та запросили представників на сесію для розмови і знайомства. Проте на два листи надійшла відповідь, що за вказаною адресою таких фірм нема. То про що з ними можна говорити? З’явився лише представник фірми, яка зареєстрована у нашому селі, і ми після громадського обговорення погодили сесією сільради, що не заперечуємо його намірам будувати сонячну електростанцію. Йдеться про майже 117 га землі за межами нашого села, про мокряки, які не оброблялися з часів колгоспів. Ми порахували, що з будівництва матимемо відчутніший прибуток, ніж з оренди землі. Адже плануємо, виготовивши новий генплан, цю територію внести у розширені межі села. У документах, які я бачила особисто, чітко записане цільове призначення землі — для будівництва енергопарку сонячних батарей. Орієнтовна вартість таких капіталовкладень сягає 0,5 млн. євро. До речі, і у сусідньому селі Міжріччі — на межі з нашим селом — на площі 50 га інша фірма-інвестор також може розпочати реалізацію проекту будівництва сонячної електростанції.