Миколаївщина

0
272

Главу Миколаївської ОДА Савченка відсторонили від посади
Голова Миколаївської обласної держадміністрації Олексій Савченко був відсторонений від посади. Про це повідомив керівник Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації президента України Андрій Жигулін.
“Зараз голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко відсторонений. У випадку, якщо слідство доведе вину, він буде звільнений”, – заявив Жигулін.
Нагадаємо, 30 березня голова Миколаївської обласної державної адміністрації (ОДА) Олексій Савченко заявив, що попросив президента України зняти з нього повноваження на час розслідування справи загибелі в.о. керівника миколаївського аеропорту Владислава Волошина.
Зазначимо, що 29 березня під будівлею Миколаївської облдержадміністрації жителі міста влаштували мітинг, вимагаючи відставки голови ОДА Олексія Савченка, якого вважають причетним до смерті в. о. голови аеропорту “Миколаїв” Владислава Волошина. На сьогодні в рамках розслідування справи про загибель військового пілота, в.о. директора обласного аеропорту Миколаєва Владислава Волошина, поліція внесла додаткову кваліфікацію – доведення до самогубства. Також начальник миколаївської поліції попросив передати справу Волошина іншим слідчим.
Яке майбутнє у заводу?
На Миколаївщині шукають вихід із кризи державного підприємства «Миколаївський суднобудівний завод». У Миколаївській облдержадміністрації відбулося засідання, де обговорювали сучасний стан справ і перспективи розвитку ДП «МСБЗ», в тому числі створення на його базі території, найбільш привабливої для залучення інвестицій. Серед учасників — чиновники ОДА, представники ДК «Укроборонпром», керівництво заводу.
 «Маємо працювати з повною налаштованістю на розв’язання проблем заводу у максимально короткі строки, — зазначив перший заступник голови Миколаївської ОДА В’ячеслав Бонь. — Насамперед маємо вирішити питання погашення заборгованості із заробітної плати та інших платежів».  Результатом наради став початок роботи з розробки спільної концепції розвитку підприємства, яка передбачатиме проведення інвентаризаційних заходів економічного та фінансового потенціалу заводу, можливі шляхи вирішення питань завантаженості виробничих потужностей підприємства, реалізації домовленостей щодо ремонтування цивільних і військово-морських суден. Нещодавно за пропозицією облдержадміністрації досягнуто згоди ДК «Укроборонпром» щодо  питання створення на базі ДП «Миколаївський суднобудівний завод» індустріального або технологічного парку.
 «Широкий лан» активно розбудовують
Здати в експлуатацію сучасне табірне містечко для розміщення підрозділу на рівні бригади на полігоні «Широкий лан» передбачають восени цього року. «Нині на полігоні «Широкий лан» відбувається будівництво сучасного польового табору, аналогів якому не було у Збройних силах. Проект передбачає розгалужену інфраструктуру для проживання та підготовки на цьому етапі від 2600 бійців з метою подальшого розширення до 4 тисяч осіб — до рівня бригади», — про це на брифінгу повідомив заступник начальника Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил полковник Олександр Чергінець.
Підбір компаній-учасників здійснювали через електронну систему закупівель ProZorro. Перемогли на торгах «Вінницька будівельна компанія» і товариство з обмеженою відповідальністю «Ріст». Відповідно до розробленої проектно-кошторисної документації, загальна вартість робіт становитиме 399 мільйонів гривень.
Табірне містечко передбачає цілком автономну інфраструктуру і враховує іноземний досвід створення аналогічних об’єктів у країнах НАТО. У табірному містечку, зокрема, передбачається 11 казарм. Там розміщуватимeться їдальня, контрольно-пропускний пункт, очисні споруди, котельня, інші об’єкти військової інфраструктури. Цьогоріч планують розпочати проектування двох центрів відпочинку й дозвілля військовослужбовців.
«На 2018 рік передбачено 152 мільйони гривень для завершення робіт. Виконано робіт станом на звітний рік, на 1 січня, на 78,2 мільйона гривень. Загальна будівельна готовність об’єкта становить 35 відсотків», — цитує слова посадовця УНІАН.
Обережно, інтернет!
Первомайська місцева прокуратура Миколаївської області в суді довела провину 28-річної жительки міста, яка через інтернет ошукала 52 громадян. Судовий розгляд встановив, що злочинна діяльність шахрайки тривала з вересня 2016 року по квітень 2017-го. Зловмисниця зареєструвалася на одному із сайтів, де розміщувала оголошення про продаж товару, якого не існувало, — одягу, взуття та електричних приладів з обов’язковою передоплатою. Після того як потерпілі перераховували їй кошти на банківські картки як оплату, шахрайка їм нічого не надсилала. У такий спосіб зловмисниця ошукала понад півсотні громадян, завдавши їм матеріальної шкоди на загальну суму 32 600 гривень.
Її дії кваліфіковано за ч. 3 ст.190 КК України, а саме заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки. Завдяки чіткій позиції державного обвинувача та достатній доказовій базі провину зловмисниці доведено в повному обсязі.
З’явиться нове місто
Один із найдавніших районних центрів у Миколаївській області, яким є Криве Озеро, має шанс отримати статус міста. Селищу скоро виповниться 225 років з дня заснування. Про перспективи повідомив народний депутат України Вадим Підберезняк під час святкових заходів до 95-річчя утворення Кривоозерського району. Він розповів, що за його ініціативи зареєстровано проект постанови Верховної Ради України «Про віднесення селища міського типу Криве Озеро Кривоозерського району Миколаївської області до категорії міст районного значення». Народний обранець також підкреслив, що докладе усіх зусиль, аби таке рішення було підтримане депутатами, враховуючи славну історію Кривоозерщини та позитивні перспективи розвитку регіону.
За словами голови Кривоозерської райдержадміністрації Олексія Мірошниченка, який є одним з ініціаторів зміни статусу населеного пункту,  жителі Кривого Озера цілком можуть розраховувати на набуття статусу районного центру. Позитивним прикладом тут слугує подібний досвід польських реформ, коли уряд цієї країни присвоював статус міста населеним пунктам із 3 — 4 тисячами жителів. У перспективі це сприятиме розвитку місцевості, залученню інвестицій, активізації підприємницької діяльності, розширенню соціальної інфраструктури та підвищенню тут рівня життя.
Очільник району переконаний, що ініціативу підтримають інші народні депутати України з Миколаївщині, які зацікавлені у розвитку місцевих громад.
Позитивно оцінив перспективу надання статусу міста Кривому Озеру і голова районної ради Олександр Козерецький, який зазначив, що це стане довгоочікуваною подією для кривоозерців. Селищний голова Віктор Радьо висловив думку депутатів селищної ради та зазначив, що надання селищу Криве Озеро статусу міста районного значення цілком закономірне, адже у минулому столітті така пропозиція вже висувалася, проте не знайшла підтримки у владних структурах УРСР. Також, на його переконання, статус міста дасть можливість покращити інвестиційну привабливість Кривого Озера та сприятиме зміцненню позицій району.