Львівщина

0
235

Запрацювала ще одна сонячна електростанція
Поблизу Львова у селі Сокільники відкрили дахову сонячну електростанцію. Зробило цю добру справу підприємство «Арт-Енерго». Проект втілили за один рік. У будівництво СЕС залучили інвестицій на суму 1,3 мільйона гривень. Сонячна станція має фотоелектричні модулі, потужність кожного –275 Вт. Орієнтовна кількість виробленої електроенергії на рік – майже 72 600 кВт/год.
Цікаву інформацію дізналися в директора департаменту паливно-енергетичного комплексу та енергозбереження облдержадміністрації Михайла Мельника. Нині на Львівщині працює шість сонячних і три вітрові електростанції. Нинішнього року відкриють ще кілька. Відрадно, що до розвитку альтернативної енергетики долучаються й приватні особи. Наразі на Львівщині вже 184 приватних домогосподарств встановили дахові сонячні електростанції.
 З’явилися вулиця Віденська та сквер на честь відомого поляка
Відтепер сквер, який розташований біля Генерального консульства Республіки Польща у Львові, носитиме ім’я політика і державного діяча цієї країни Яцека Куроня. Таке рішення прийняли депутати Львівської міської ради на черговій сесії.
Очільник міста Андрій Садовий, зокрема, зазначив, що йому важко назвати, крім Яцека Куроня, людину, яка була би більшим лобістом і захисником України, яка б за таке проукраїнство витримувала шалену критику дуже багатьох політичних сил і рухів у Польщі. До того ж, знаємо, що цей видатний польський діяч антикомуністичної опозиції народився у місті Лева, тут у липні 2012 року на будинку, де він мешкав, відкрили меморіальну дошку. Яцек Куронь був Почесним громадянином Львова. Зрештою, на честь відомих поляків у цьому українському місті назвали чимало вулиць.
Разом з найменуванням скверу іменем Яцека Куроня львівські депутати ухвалили також перейменування вулиці Карбишева на Віденську.
 Гіда чи провідника можна замовити через інтернет
Кожен турист, який відвідає Львівщину, матиме змогу обрати собі гіда відповідно до власних уподобань. Інформацію ж про екскурсовода він отримає з регіонального турсайту, де розмістять каталог фахівців туристичного супроводу. Але, щоправда, такими подробицями подорожувальники будуть озброєні, трохи згодом. Адже управління туризму та курортів облдержадміністрації щойно взялося втілювати задум у життя.
За словами начальника цього управління Наталії Табаки, щоб налагодити ефективну взаємодію екскурсоводів, гідів-перекладачів і гірських провідників їх запрошують заповнити анкету за відповідним електронним посиланням. Відтак саме за результатами цього анкетування й створять каталог фахівців туристичного супроводу. Пані Наталя ще додала, що учасники, які зареєструються, регулярно отримуватимуть на електронну пошту інформацію про професійні навчання, тренінги, відкриття заходів.
Формулу безпеки «Україна-НАТО» виводили у Львові
Нині 86% мешканців Львівщини бачать майбутнє України в Європейському Союзі та 80 % – у системі Північноатлантичного оборонного альянсу. Такі цифри голова облдержадміністрації Олег Синютка навів під час регіонального семінару «Україна-НАТО: формула безпеки». А ще підкреслив, що НАТО – це не лише військова потуга, а й стандарти життя у всіх царинах.
Цей захід тривав у Львові два дні. За цей час, як поінформували в прес-службі облдержадміністрації, учасникам семінару репрезентували діяльність НАТО, зокрема, його базові засади, механізми прийняття рішень. Ознайомили також із сутністю кібернетичної безпеки в політиці альянсу, в тому числі й як НАТО допомагає Україні у сфері кіберзахисту. Порушили питання юридичних підстав для вводу військового контингенту Північноатлантичного альянсу та того, чи впливає НАТО на економічний розвиток, інше. Присутні на семінарі могли також переглянути відеофільм «Альянс свободи».
Принагідно зазначити, що семінар «Україна-НАТО: формула безпеки», крім Львова, вже відбувся в Тернополі, Чернівцях, Харкові, Дніпрі, Одесі.
Введуть в експлуатацію 13 нових газових свердловин
Торік на Львівщині ввели в дію 10 нових газових свердловин. Спеціальні дозволи, крім того, видали на розробку п’яти нових родовищ. Нинішнього року мають намір відкрити ще 13 нових свердловин. Ці факти повідомив перший заступник голови ОДА Ростислав Замлинський під час огляду установки комплексної переробки газу дотискуючої компресорної станції «Держів» Стрийського нафтогазопромислу. Варто зазначити, що 2017 року на цій станції встановили та пустили в роботу два види найсучаснішого обладнання – установку осушування газу та два нових компресорних агрегати ARIEL.
Порівняно з відповідним торішнім періодом в області спостерігається зростання показника видобутку газу. Примітно, що більшу частину газу, що надходить до споживачів Львівщини, видобувають у родовищах області.
Запрацювало нове підприємство ПП «Оліяр»
На Львівщині в селі Ставчани, що в Пустомитівському районі, відкрили нові виробничі потужності ПП «Оліяр». Компанія займається виробництвом рафінованої соняшникової олії, є однією з найбільших виробників олії в Західній Україні, поінформували в прес-службі облдержадміністрації.
До складу виробничих потужностей підприємства входять олійноекстракційний, а також завод рафінації та дезодорації, цех фасування. «Оліяр» реконструював олійноекстраційний завод, де встановив сучасне обладнання провідних світових виробників, яке вирізняється енергозбереженням і зводить до мінімуму шкідливий вплив на навколишнє середовище, але при цьому зберігаються високі показники продуктивності та якості продукції.
Як зазначив на відкритті нових виробничих потужностей олійників голова облдержадміністрації Олег Синютка, це сучасне підприємство завдяки інвестиціям у сумі 100 мільйонів гривень збільшить кількість працівників до 800 осіб.