Київщина

0
252

Небезпечне страхування
До Світлани Миколаївни, пенсіонерки із села Пухівка, що в Броварському районі Київщини, завітала її давня товаришка Раїса та розповіла, що знайшла гарну можливість заробити копійчину. Жінка якось побачила посеред вулиці невеличкий автомобіль, обклеєний фірмовою рекламою. З цікавості підійшла ближче. Молодик, чемненько привітавшись, заходився розповідати, що представляє страхову компанію, яка пропонує населенню вигідні умови. Мовляв, застрахуєте сьогодні своє майно на кілька тисяч гривень, а через півроку заберете назад вкладені гроші та ще й із відсотками. Сума піде на розвиток новоствореної страхової компанії, а ви станете її повноправним акціонером. Спокусившись на таку пропозицію, Раїса внесла чотири тисячі гривень, узамін яких розраховуючи отримати вже шість.
Світлану теж зацікавила така пропозиція. Тож, узявши всі свої заощадження (17 тис. грн), у супроводі товаришки вирушила укладати договір. Машина, про яку розповідала Раїса, стояла на тому ж місці, а у ній сидів той самий чоловік. Жінка підписала надані їй папери. Один примірник узяла собі, а другий залишила страховому агентові. За півроку Світлана Миколаївна мала отримати майже 25 тисяч.
Коли минув час, Раїса першою зателефонувала компанії за вказаним у її договорі номером, бажаючи повернути зароблене. Яким же було її здивування, коли приємний жіночий голос повідомив, що ніякого договору з нею не укладали. Збентежена пенсіонерка кинулася до офісу фірми, адреса якої також була вказана у контракті, але замість страхової компанії побачила… зоомагазин. Та сама біда за кілька днів спіткала і Світлану.
Подругам можна і не сподіватися на повернення своїх кревних, адже цієї страхової компанії офіційно ніколи й не існувало. Автомобілі, у яких нав’язують подібні послуги, повсякчас приїжджають до міст і сіл різних регіонів країни, де здебільшого перебувають близько тижня. Працюють за однаковою схемою: пропонують довірливим громадянам не просто непоганий прибуток за тимчасовий вклад, а ще й почесне звання інвестора страхової фірми. Особливо часто на цих махінаторів натрапляють жінки літнього віку.
Страхувати своє життя чи майно варто тільки в перевірених компаніях, які вже не один рік займаються вказаною діяльністю. І такі фірми, звісно ж, не пропонують свої послуги просто на вулиці в барвисто обклеєних автівках.
За безпеку сміттєзвалища в Підгірцях на Київщині візьмуться німці
Німецькі партнери в рамках співпраці Києва з Міністерством навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та безпеки ядерних реакторів Німеччини готові допомогти в роботі над огорожею сміттєвого полігона №5 у Підгірцях. Німецькі фахівці провели ґрунтовне дослідження і надали свої висновки щодо необхідних заходів та варіантів вирішення проблеми з полігоном у Підгірцях. Головне, що потрібно сьогодні зробити, – поставити технологічне обладнання, аби зробити полігон гомогенним, щоб він не ніс біологічної та хімічної загрози для навколишнього середовища.
– Сьогодні в Підгірцях, за оцінками німецьких фахівців, знаходиться майже 1 млн кубометрів фільтрату. Він токсичний і його необхідно переробляти, щоб не сталося надзвичайної ситуації. Німецька сторона повністю вивчила ситуацію і дала свої рекомендації. Тепер головне завдання – залучити необхідну допомогу, інвестиції, щоб впровадити новітні технології та встановити сучасне обладнання. І ми над цим працюємо, – підкреслив Київський міський голова Віталій Кличко після відвідування підприємства з переробки твердих побутових відходів у Розенове (Німеччина).
Нагадаємо, Київрада затвердила план заходів на 2017-2025 роки у сфері поводження з відходами. Він передбачає рекультивацію полігона № 5, технічне переоснащення сміттєспалювального заводу «Енергія», а також створення комплексів з переробки сміття.
У «Борисполі» відкриють термінал для лоукостерів 
У міжнародному аеропорту «Бориспіль» планується обладнати окремий термінал для обслуговування лоукостера Ryanair. Йдеться про законсервований на сьогодні термінал F.
За словами директора аеропорту Павла Рябікіна, це стане можливим за тієї умови, що лоукостер забезпечить 15 вильотів у день. – В іншому випадку термінал буде збитковим, – сказав він.
– Поки авіарейси перевізника Ryanair, які запустять з «Борисполя» вже в жовтні 2018 року, готуються обслуговувати в терміналі D. В авіакомпанії Ryanair підтвердили, що дійсно збираються почати польоти з України восени 2018 року. Таким чином, українці зможуть подорожувати в Барселону, Братиславу, Гданськ, Краків, Познань, Стокгольм, Вільнюс, Варшаву, Вроцлав і ряд інших міст.