Чернігівщина

0
297

Альтанці Глібова у Седневі загрожує руйнування
Історичній пам’ятці національного значення – альтанці Леоніда Глібова у Седневі на Чернігівщині – загрожує руйнування через розмив схилу. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє прес-служба Чернігівського історичного музею ім.В.Тарновського.
“SOS! Альтанка Л. Глібова у Седневі під загрозою руйнування!” – йдеться у дописі.
На фото видно, що на схилі поруч із альтанкою утворився глибокий розмив, який загрожує споруді.
У музеї зазначають, що альтанка перебуває на балансі Управління містобудування та архітектури Чернігівської облдержадміністрації.
Альтанка Глібова  — восьмиколонна ротонда, яка знаходиться у селищі Седнів Чернігівської області на схилі високого пагорбу над річкою Снов. Побудована у першій половині ХІХ століття. Є складовою частиною парку садиби Лизогубів. Свою назву отримала від імені відомого українського поета Леоніда Глібова, який гостював у Лизогубів і любив відпочивати у цій альтанці.
Шахраї вкрали €150 тисяч, отриманих за трансфер Ярмоленка в “Боруссію”
Правоохоронці Чернігівської області розслідують шахрайство з коштами, перерахованими за трансфер українського футболіста Андрія Ярмоленка у футбольний клуб «Боруссія Дортмуд», що мали надійти до спортивної школи. Про це повідомляє прес-служба Чернігівської прокуратури.
«Прокуратурою області здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, зареєстрованому за фактом шахрайських дій з коштами платежу солідарності, перерахованого за трансфер видатного спортсмена у футбольний клуб «Боруссія Дортмуд», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що у серпні 2017 року між футбольними клубами «Динамо Київ» та «Боруссія Дортмуд» було укладено контракт з міжнародного трансферу футболіста. Ціна трансферу склала 25 млн євро.
Згідно регламенту ФІФА, 5 % суми контракту мало надійти до спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву з футболу «Юність» у м. Чернігові, у якій виховувався футболіст.
Водночас, з причин, які установлюються у ході слідства, частина платежу солідарності у сумі 150 тис. євро на підставі підроблених документів перераховано одній з громадських організацій із співзвучною назвою, яка відношення до виховання футболіста не має.
У подальшому громадською організацією частину цих коштів перераховано на рахунки одного з суб’єктів господарювання.
За вказаним фактом прокуратурою області за результатами вивчення матеріалів про перерахунок коштів, за відсутності факту їх цільового використання, зареєстровано кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України (шахрайство).
Здійснення досудового розслідування, яке перебуває на контролі керівництва прокуратури області, доручено слідчому управлінню Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.
На сьогодні у кримінальному провадженні вилучено документи щодо руху коштів, накладено арешт на грошові активи, проводяться